Denerwująca gra V3

WTF? Kretyńskie, bezzasadne i niewytłumaczalne. Jestem w stanie zrozumieć, że ktoś mógł dostać bana niesprawiedliwie i jeszcze niczego się nie dowie od mało użytecznego supportu.

dupa w krzakach

Miałem zarąbistą pozycję, na raczej niezbyt częstej mapie. Duży Synaj z punktem na moście. Podjechałem z boku, zdjąłem dwóch, już zbierałem się, by zaczaić się w zasadzce za skałami na przekraczających rzekę i… dupa.

Dlaczego? Czy dlatego, że ubiłem jeden czołg z 900 m (potrzebowałem 4 strzałów, żeby się wstrzelić) a 6-8 sekund później kolejny z 700 m (jeden strzał z boku)?
Czy dlatego, że w tle miałem włączone e-S… na Twitch oraz muzyczkę?
Czy dlatego, że kupowate serwer chodzą, jak chodzą i wciąż zdarzają się takie rzeczy jak ghostshells, brak rejestrowania hitów, niewidzialne wraki (rzadziej po ostatnim update), niewytłumaczalne skoki ping i PL i nie wiadomo co jeszcze?
Drugi raz mam coś takiego. Ostatni raz jakieś 6-7 lat temu.

Wyłączyłem grę. Włączyłem sprawdzanie poprawności plików. Włączam CODZIENNIE, a zdarzało mi się nawet 2 razy dziennie (np. wyrzuca do o pulpitu).
Sprawdzam poprawność plików. Czy jeszcze wejdę do gry na moim wysłużonym, ciężko zapracowanym koncie?
Czy w końcu porzucę WT i zajmę się czymś pożytecznym w swoim beznadziejnym życiu?

Te zmiany BR-ów są super. Zwłaszcza na symulacji. W końcu mam większy wybór samolotów szturmowych niż “dobrych” myśliwców w zakresie 10.7-11.7

USA

Niemcy

ZSRR

Wlk. Brytania

Japonia xD

Chiny

Włochy

Francja

Szwecja

Izrael

shot 2024.07.28 11.29.09

1 Like

Coś się dzieje z symulacjami powietrznymi.
Już 3 bitwy do których wchodzę, gdzie w lobby są gracze w każdej drużynie, a w bitwie okazuje się że nie ma drużyny przeciwnej. Przez co bitwa się kończy, a ja tylko tracę booster, który mam na 10 bitew.

Zwycięstwo w misji [Nieskończona Konfrontacja] Wietnam!

Czas aktywności                    
    Harrier GR.3

Czas gry           0:44            
    Harrier GR.3    0:44

Zarobiono: 0 SL
Doświadczenie za aktywność: 0%
Odrodzenia w bitwie: -9221 SL
Rekompensata kosztów: 9221 SL

Użyte przedmioty: 
Aktywne bonusy PB: 
Wspólne: +156%PB
* Bonus indywidualny
1) +150%PB, daje (+150%PB); 
2) +10%PB, daje (+6%PB).

Sesja: 33adccf001736e8
Suma: 0 SL
Zwycięstwo w misji [Nieskończona Konfrontacja] Wietnam!

Zarobiono: 0 SL
Doświadczenie za aktywność: 0%

Użyte przedmioty: 
Aktywne bonusy PB: 
Wspólne: +10%PB
* Bonus indywidualny
+10%PB, daje (+10%PB).

Sesja: 33adccf001736e8
Suma: 0 SL
Porażka w misji [Nieskończona Konfrontacja] Wietnam!

Zarobiono: 0 SL
Doświadczenie za aktywność: 0%

Użyte przedmioty: 
Aktywne bonusy PB: 
Wspólne: +10%PB
* Bonus indywidualny
+10%PB, daje (+10%PB).

Sesja: 33adccf001736e8
Suma: 0 SL

Easy AntiCheat to akurat nie wina Gaijin, to zewnętrzna aplikacja.

Wejdź w …\War Thunder\EasyAntiCheat i odpal jako administrator EasyAntiCheat_Setup.exe, napraw i to powinno rozwiązać problem :p

Nawet na screenie masz przyczynę wyrzucenia z meczu - corrupted packet flow (internal).


Chciałem dzisiaj zgłosić skargę na ruska co lata z symbolami “Z”, ale oczywiście nie dało się.

Może gdyby go aktualizowali, to nie było by takich problemów? ;)

EAC 1

EAC_certyfikat

EAC 2

EAC_data_wydania

Może nie wina Gaijin, ale nie dodali EAC dla ozdoby. Komunikat to jedno a inne, co kryje się pod komunikatem, kto i jak to zinterpretuje.

Oprócz sprawdzania poprawności, podpatrzyłem kiedyś (chyba forum Steam) algorytm na problemy z EAC w WT.

  1. Zamknij WT.
  2. Uruchom EAC. Kliknij “Odinstaluj”.
  3. Usuń aces.exe.
  4. Uruchom ponownie WT. Pojawi się pytanie o zgodę na uruchomienie EAC.

Korzystam z sukcesem. Zapisałem do skryptu.cmd. Proste a nie trzeba grzebać po plikach. Jakby ktoś potrzebował.

Dupa w korzokach

set WT_path=C:\ścieżka_instalacji\WarThunder

taskkill /T /F /IM launcher.exe
taskkill /T /F /IM aces.exe
taskkill /T /F /IM aces-min-cpu.exe
taskkill /T /F /IM cefprocess.exe
taskkill /T /F /IM gjagent.exe
taskkill /T /F /IM eac_wt_mlauncher.exe
taskkill /T /F /IM EasyAntiCheat.exe
taskkill /T /F /IM EasyAntiCheat_Setup.exe
taskkill /T /F /IM eac_launcher.exe

timeout 2

%WT_path%\EasyAntiCheat\EasyAntiCheat_Setup.exe
taskkill /T /F /IM EasyAntiCheat.exe

timeout 2

REM Delete files
del /f “%WT_path%\win32\aces.exe”
del /f “%WT_path%\win64\aces.exe”
rmdir /s /q "%WT_path%\cache"

timeout 2

%WT_path%\launcher.exe

REM pause

Zauważyłem pewną ciekawostkę. Porada na freezy w WT, to wyłącznie zgodności pełnoekranowej.
reddit: If you encounter freezes or game crashes with event id 0(Disable fullscreen optimization for WarThunder\win64\aces.exe)
Gaijin, najwyraźniej świadomy problemu, w ostatniej aktualizacji domyślnie wyłącza tryb zgodności pełnoekranowej, chyba dla wszystkich .exe. Czy może jest to zasługa aktualizacji Windows?

1 Like

Błędy w tej grze, to chyba ukryte uniwersum. Inny wymiar spi…nia. Rodzaj minigry. Taki błąd mam pierwszy raz.

Gram presetem na Ground RB. Bitwa zakończyła się i… w miejsce presetu Ground RB skopiowała się zawartość całego presetu Air RB (jest pierwszy). Łącznie z wyborem trybu pod przyciskiem “To Battle”.
Uruchomiłem ponownie, bo może jakiś wewnętrzny “błąd graficzny”. Bez zmian.
Mam włączoną automatyczną naprawę, ale pojazd sam się nie naprawił.

edit: Nie wiem, co się tu od^$#^%a. Wchodzę do kolejnej bitwy. Ta sama nacja, co poprzednio (Włochy). Kilkam na pojazd, czekam, czekam ale wejść nie mogę. Patrzę na podgląd mapy a tam preset samolotowy.
Kolejny restart WT. Komunikat “Would you return to current battle?”. Hangar wyświetla pierwszy preset, Air RB. Poprzedni preset Ground RB bez zmian. Ikona ma kolor świadczący o blokadzie pojazdu. Trzeba ponieść koszty naprawy pojazdu.

Ogólnie mówiąc coś jest zwalonego ze slotami w presetach w bitwie. Od dłuższego czasu obserwuję:

  • Gdy wejdzie się w zakres BR, gdzie czasami jest bomba atomowa a czasami nie ma.
  • Gdy nie wszystkie sloty są obsadzone.
  • Bombowiec z atomem, zamiast pojawić się na końcu, wciskany jest w jeden z wolnych slotów.
    Może do tego dochodzą inne błędy.

Ja trochę nie na temat ale tutaj najszybciej uzyskam odpowiedź. Grałem sobie morskie i odblokowywałem Niemieckiego Bernau. Potrzebowałem jeszcze koło 70k by go odblokować. Grałem lineup Flusi 1, Flak barka i AF D1. i punkty TP szły normalnie. Dla zmiany zacząłem sobie grać Karlem Marxem. Coś mi nie pasowało bo miałem wrażenie że po każdej bitwie Bernau potrzebuje znacznie mniej tp do odblokowania niż powinien. Jak przestałem grać to teraz potrzebuję 9502 tp by go odblokować. Zagrałem tylko parę bitew i jak to sobie podliczyłem to uzyskałem 36020 tp. 36020 plus brakujące 9502 to ledwo 45522. Znaczy się wsiąkło mi ponad 25k punktów tp! Czy jak gram okrętem z zminej wojny i odblokowuję okręt z zimnej wojny to jest jakiś bonus? Czy może chodzi o to że oba to okręty z NRD? Tudzież jakiś ukryty bonus dla maszyny pułkowej? Czy po prostu odkryłem exploita?
I tak jestem pewien że nie zgubiłem żadnych punktów bo przed ostatnią bitwą potrzebowałem 18500 tp.
Pełny uptier na 5.0 sporo krążowników a ja potrzebowałem dosłownie 200 tp by w pełni zelitaryzować Karl Marxa więc walczyłem dzielnie ale poległem (screeny). Jak widać na screenach odblokowałem 1550 na Bernau a w drzewku spadło do 9502 z tych 18,5k. Skąd ten bonus do rozwoju?[


Może zmniejszając mnożniki za bomby, zwiększyli je okrętom?

:P

A to nie przypadkiem bonus za zbadanie modułów w Karl Marksie?

Ale beż żadnej wiadomości że dostaję bonusowe punkty idące po dobrej bitwie w paręnaście tysięcy? Idę do jeszcze jednej bitwy by to sprawdzić- marxa mam już na maksa. Zobaczymy ile tp dostanę po bitwie na bernau nadal brakuje w teorii 9500

Ostatnio dużo błędów jest w grze

Heheh wróciłem utrata pakietu 88%. No ale chwilę pograłem. Zatopiłem jedną grozę. Z tym że nie brałem już niszczycieli z lineupu bo gra z takim PL nie ma sensu. Mam nadzieję że jednak da to jakiś wynik po którym można ocenić co jest pięć. EDIT. Czas gry 3.54 zdobyte punkty 758 i dokładnie tyle mi dodało na Bernau. Tak naprawdę wypadałoby zagrać jeszcze raz ale bez utraty pakietu i na uczciwym BR. Bo znowu był pełen uptier zabił mnie krążownik, a groza była botem. Dzisiaj już się nie będę bawił ale jeszcze raz sprawdzę to jutro za dnia.Dostaję normalne TP czyli coś przegapiłem, pewnie jakiś komunikat o bonusie.

Z innej beczki. Mamy event prawda? Miałem od x miesięcy ustawiony tylko serwer EU. Na czas eventu jako że na bitwy flotą przybrzeżna czekałem po 4minuty ustawiłem automatyczny wybór serwera. OD tego momentu jest tragedia. Non stop mam utratę pakietu tak dużą że nawet nie mam po co wchodzić do bitwy. Ustawiłem serwer EU jeszcze raz ręcznie. Ale nic to nie dało. Zupełnie jakbym zdestabilizował połączenie w grze. Mam nadzieję że za jakiś czas przejdzie. Wychodzenie z bitwy zanim się zacznie i dostawanie bana na 10 minut jest naprawdę frustrujące.

1 Like

Bardzo dobrze Kolega to ujął: samemuś zdestabilizował, to teraz cierp ;)

Czy tam u ślimaków ktokolwiek zajmuje się moderacją? Loguję się dzisiaj do gry i tu taki komunikat


Jestem ciekaw kogo znieważyłem na czacie gry koro nie grałem od dwóch dni i co najważniejsze od ponad Dwóch lat mam Dożywotniego Bana na czat. Ciekawe czy ktokolwiek sprawdza te zgłoszenia czy tylko bot przyklepuje je z automatu

Bonus +500% tp. 1 minuta w bitwie i wpakował mi się “sojusznik” w samolot wzbił się w powietrze a potem zapikował na mnie i rozwalił mi usterzenie. Jak się rozbiłem to jeszcze się zapytał czy jestem zły. A ja się zastanawiam gdzie się kupuje laleczki voodoo. Na dodatek Gaijin dał mi bana na granie na parę minut bo wyszedłem z bitwy. Boże dopomóż. Dawno nie byłem aż tak *********. EDIT. Stwierdziłem nope nie gram samolotami muszę ochłonąć. Wchodzę w czołgi. Zastanawiałem się jakim cudem tak szybki mnie osaczyli jak mi tak fajnie szło przez pierwszych parę minut. Szybkie spojrzenie tabem na tabele wyników i wszystko jasne. 3/4 obu drużyn gra w oddziałach plus po 4 graczy solo na drużynę łącznie ze mną. Ja rozumiem że ktoś chce pograć z kumplami. Ale czy tylko ja to zauważyłem że jak się trafi taka bitwa z tak dużą ilością oddziałów to gracze solo pierwsi wracają do hangaru bo z zasady nie mają szans? Powinni wprowadzić jakiś ogranicznik ile oddziałów na raz może być w bitwie, bo ja gram dla zabawy. A nie ma nic zabawnego bycie mięsem armatnim dla uciechy innych graczy. Po tej bitwie uznałem że dla zasady jeszcze na jedną bitwę wsiądę za stery ki-200 ( na nim mi się zmarnowało +500%) i co widzę ? Harriery, Migi 19,21,23 i cała masa maszyn która przekracza możliwości ki-200 w bitwie. Jakim cudem ki-200 jest na 8.7 i walczy z takimi potworami? 3 bitwy pod rząd i mam już dość WT na dziś.

Napisz do któregoś z game masterów

Hmm, grając Japonią ukończyłem wyzwanie:

Też zaliczyło mi to zadanie chociaż grałem ruskimi, to nie miałem żadnego z tych samolotów w składzie.