Denerwująca gra V3

To był exploit, więc to chyba zrozumiałe, że został załatany

1 Like

Ciekawe, że naprawiane są “błędy”, które były odkąd sięgam pamięcią, raczej korzystne dla graczy, a nie są naprawiane takie, które graczy wkurzają. Nie przemawia to do mnie i nie rozumiem tego, dla mnie to plucie do własnej zupy. A poza tym to najprawdopodobniej zbliża się lotniczy event i trzeba było jakoś ukrócić za szybkie wbijanie punktów. Jak dla mnie to zwykłe skur…wo i nic więcej.

1 Like

Pamiętam, jak chyba 2 latat temu podczas eventu nagle wszyscy zaczęli latać z rakietami niekierowanymi i niszczyli po 2-3 bazy za jednym przelotem. Czy to na symulacji, czy na RB. Po kilku dniach zauważono “błąd” i go naprawiono. Została tylko możliwość nabijania punktów niszcząc lotniska na SB. Jakiś czas po tamtym evencie, znowu okazało się, że można niszczyć bazy tymi rakietami oraz lotniska.

Co do eventu lotniczego to nikt ci nie każe go wbijać przez bombardowanie baz
Zawsze jest opcja zestrzeliwania innych graczy lub botów albo niszczenie celów naziemnych (chociaż te dwa ostatnie raczej cię skażą na łaskę przeciwników)
To tylko ty ograniczasz swoje horyzonty

1 Like

To był pewien sposób na szybkie zrobienie dziennego limitu punktów, bo często za bazę dostawałeś kilkaset punktów więcej niż za gracza. A już na lotniczej symulacji za rakietowanie lotnisk gracze zdobywali chyba po 1200 pkt za jeden atak. Wystarczyła godzina samobójczych lotów na lotnisko wroga i miałeś wbite 10-12 tyś pkt. do tego mnożnik z symulacji i miałeś “gwiazdkę” z głowy.
Niestety robienie fragów jest słabiej premiowane niż niszczenie baz. A zawsze istnieje szansa zrobienia 2-3 fragów w bitwie, zanim zginiesz, albo nie zrobisz nic i też zginiesz. To samo z bazami, albo zbombardujesz, albo nie.
Co do niszczenia botów, dla mnie to był sposób na badanie nowo kupionych samolotów, zanim wybadałem rakiety, flary lub inne moduły.
Niestety tutaj ślimak postanowił uprzykrzyć graczom robotę, i boty już się nie respią na środku mapy tylko gdzieś z tyłu, że zanim do nich dolecisz to masz przed sobą graczy przeciwnej drużyny.
Kilka lat temu zmniejszono liczbę punktów (tych w tabelce w bitwie) za niszczenie graczy, botów i naziemek. Wiem, że za boty i naziemki zmniejszono 2x liczbę punktów. Nie pamiętam jak to było z niszczeniem baz i graczy.
Do tego dochodziły nerfy ekonomii, gdzie zmniejszano mnożniki zarobków itd.

1 Like

Właśnie taki gracz posiadał mózg. Niszczenie baz dawało o wiele lepszy przelicznik niż zestrzelenie przeciwnika. Był to bardzo bardzo prosty sposób na szybki grind maszyn. O ile F-4S to nadal spoko maszyna którą da się na spokojnie grać o tyle Draken po dekompresji to dziecko do bicie z obecnym wyposażeniem.

latanie z napalmem na Topkach to standardowa procedura zanim wybadało się odpowiednie rakiety aby nawiązać walkę z przeciwnikiem.

Taki co to lata z pełnym ładunkiem rakiet na lotnisko przeciwnika? Nie powiedział bym, na takich sobie badałem drzewko francuskie, bardzo łatwe kille. Wystarczyło w początek smugi kondensacyjnej wycelować radar, trochę podlecieć i puścić radarówkę i miało się free kille. Odczekasz 2-3 minuty i można powtórzyć, aż typ nie wyjdzie, bo jakiejkolwiek reakcji obronnej się raczej nie spodziewałem.

To, że ktoś jest amebą samą w sobie to już inny temat. Ale jeśli ktoś wie co ma robić, to zrobi to w taki sposób aby wyjść z tego na duży plus. Grając pierwsze bitwy na F-16, MIG-u-29 czy Su-27 wpierw badałem napalm aby niszczyć bazy bo innej opcji gry nie było. Dawało to zamierzone efekty bo z jednym zrzutem i jakimś randomowym fragiem wychodziłem z 10-15k PB za bitwę. Zrezygnowałem z napalmu po wybadaniu najlepszych rakiet. Po dekompresji nie widziałem innej opcji na grę takim Drakenem jak niszczenie baz rakietami. To był jedyny sensowny sposób na zarabianie jakichkolwiek PB. Obecnie na przykładnie Drakena nie da się ani niszczyć baz ani nawiązać kontaktu z wrogimi przeciwnikami, a szkoda bo samolocik wydawał się dość ciekawy.

No tak czy inaczej, ze skutecznymi akcjami i limitem punktów bitwy (600-700) które się wliczają do “skutecznych akcji” wystarczy zazwyczaj zrobić 1 killa raz na 15 minut i wylądować. Robienie większej ilości punktów w 15m okienku mija się z celem, chyba że event akurat jest, tylko wtedy pełno graczy “pve” na których można robić punkty.

Zdecydowanie zmiana na lepsze.
Ile razy było tak, że odpalasz boostera, widzisz jakąś ciekawą bitwę która trwa od 33 minut, dołączasz a tam lotniska tak rozwalone przez zomberów że nie ma się gdzie zrespić, niecała połowa ticketów, szalejące phantomy z niekierowanymi i finalnie koniec bitwy w ciągu następnych 18 minut i booster w piach…

Jeszcze tylko niech ogarną zablokowanie możliwości latania z otwartą owiewką na wysokich symkach i będzie miodnie

1 Like

O to to, też nie lubię oszukiwaczy z otwartą owiewką. Natrudzi się człowiek żeby zalecieć takiego cwaniaczka od tyłu niepostrzeżenie, puszcza mu rakietę a ten jakby nigdy nic o wszystkim doskonale zdaje się wiedzieć.

W sumie pal licho te rakiety.
Ale znowu cicha zmiana w ekonomii: głównie pozmniejszane mnożniki za uzbrojenie do celów naziemnych:
mnożniki_bomby
mnożniki_bomby_1

1 Like

teraz nerfy nazywa się błędami, exploitami czy bugami które się po prostu naprawia xD

4 Likes

Tak na szybko sprawdziłem jak wygląda niszczenie lotnisk na symulacji. Za 114 rakiet dostałem 407 pkt, za 228 - 514 pkt choć nie wiem czy wszystkie rakiety trafiły.
Może w ten sposób skończy się farmienie eventów.
Szkoda tylko, że przy okazji ucierpiała ekonomia i tak słabej pod względem PB symulacji powietrznej, gdzie samolotem premium czy nawet takim z talizmanem wyciągam maksymalnie 80-90 tyś PB po 3 godzinach spędzonych w bitwie.

Było o tym w rejestrze zmian

1 Like

A właśnie, tam był link do jakiejś starej wiadomości z 2019 roku.

A w jaki sposób przyjmujecie zgłoszenia nie poszczególnych graczy a całych dywizjonów? Bo w chwili obecnej, chcąć pograć toptierowe air AB jest tak 4 duże dywizjony które zrobiły sobie z trybu Air AB prywatny folwark. Masz 2 duże dywizjony które mają swoje alt dywizjony z którymi się nie atakują, wykorzystując działanie MM wszyscy wchodzą solo, zapełniają jedną stronę bo członkowie dywizjonu X nie mogą grać przeciwko innym z X, więc wrzuca ich przeciwko Y, który jest ich alt dywizjonem i z którym mają zakaz zabijania się wzajemnie co prowadzi przy “popularności” i nadużyciu mechanizmu tworzenia drużyn do sytuacji gdzie wrzuca po 8 graczy na stronę, z tego 4 jest z jednego dywizjonu i 4 z drugiego a defakto są to wszystko ludzie z jednej grupy która się nie atakuje wzajemnie… Wszyscy oni skupiają się tylko na zabijaniu randomowych osób z poza ich dywizjonów. Jak takie coś zgłosić? Bo chyba nikt nie myśli że będę spędzał 8h dziennie i robił raporty na każdego gracza z osobna przeglądając kilkaset powtórek i rozpisywał kiedy mógł zabić swojego kolegę a tego celowo nie robi… Czy stworzyli system który jest 'nietykalny" i można sobie w ten sposób zorganizować własną dużą grupę która zdominuje jakiś zakres BR i będzie robić to samo żeby grind był szybki i łatwy?

Napisz do @OrsonES i wyślij też screeny

1 Like

Pewnie i linki do powtórek serwerowych z danego meczu by się przydały

1 Like