Denerwująca gra V3

Czy znowu coś było grzebane przy punktach za niszczenie baz i lotnisk? Nagle za zniszczenie modułu dostałem tylko 200 pkt.

Buccanerem 28 bomb 500lb w pas = 510pkt, buccanerem 12 bomb 500lb w baze = 520pkt
Fck logic, jeszcze jakieś pytania? Wczesniej ten sam ladunek na pas to bylo ponad 1200pkt, 4 takie naloty na pas i był na czarno. Teraz się już tak nie da. Naprawcie te bombki bo jak wcześniej sensu to nie miało, tak teraz ani tyle.

rakiety z fantoma 400-700 pkt za nalot na modul…
bombienie baz to jakas bida z nedza… 200-300 pkt

Panie @cromat 24 lipca pisałeś, że to zmiana na lepsze, a teraz już nie?
Ale, że jak, przecież niszczenie baz i lotnisk dawało za dużo punktów.
Znaczy zmiana na plus. :-)

Z powtórkami serwerowymi też jest coś nie tak. Wyświtlają mi się tylko z 3 ostatnich dni.

Zgadza się i podtrzymuję to, jeśli o rakietach mowa. To zmiana na plus zdecydowanie. Jednak nie widze sensu w tym jak to wygląda z bombami, gdy latasz zgodnie ze sztuka, bombardujesz i wracasz na lotnisko. Zomber bombingu nie akceptuję.

Przed zmianami “zysk” za bazę był uzależniony od samolotu, tj zamiast np stałych 500pkt za zniszczenie bazy, było na jednym.samolocie 700 a na innym 450. To było słabe. Jednak teraz, skoro ładunek X potrzebny na bazę daje 500pkt. na przykład, to dlaczego ten sam ładunek X x2 nie daje odpowiednio zwielokrotnionej luczby punktów za umieszenie ich w bardziej chłonnym module lotniska?

Więc zamiast to naprawić w logiczny sposób, to znów to otwiera furtkę do patologicznych zachowań, a latanie maszyną w sposób zgodny z jej przeznaczeniem, nie psując klimatu symulacji lotniczej jest zwyczajnie nie opłacalny punktowo.

1 Like

To jest bez sensu. Pewnie tu są ustawione mnożniki w zależności od samolotu, ilości i rodzaju ładunku.
Zupełnie jak w przypadku mnożników do punktów badań.
mnożniki_bomby

A można by to uprościć i ustawić mnożnik w zależności od zrzuconego ładunku, a nie w zależności od tego, co masz podwieszone w samolocie. Do tego ewentualnie mnożnik zależny od ery samolotu.
Na screenie tego nie ma, ale obecnie brane pod uwagę jest całe wyposażenie samolotu, nie tylko bomby. W niektórych przypadkach brane jest pod uwagę działko + rakiety.

Pokrętna logika: jak nerfią rakiety to ok, ale jak bomby to bee.

Wydaje mi się że nie zrozumiałes o czym napisałem, lub nie chcesz tego zrozumieć. Jeśli piszesz tylko by pisać, przychrzaniać się do wyimaginowanego problemu, to śmiało możesz szukać innego rozmówcy. Mnie tak niski trolling nie rusza. Idź w swoją stronę przyjacielu :-)

W sumie przedwczoraj Buccaneerem S.2 leciałem, gdzie kiedyś 4-5 bomb wystarczyło na bazę, tak tutaj musiałem pełen ładunek zrzucić.

Co do różnej punktacji zdaje mi się że wynika ona bezpośrednio z klasyfikacji bitewnej samolotu - im wyżej w konkretnym zakresie znajduje się Twój samolot tym mniej punktów za akcję dostajesz, podobnie z symulkami pancernymi. Jeśli masz orientacyjną listę z maszynami 8.0 a maks 10.0 to za killa dostaniesz więcej punktów maszyną 8.0 niż 10.0.

cos w tym moze byc bo za 4x napalm w nieruszona baze f105 dostalem 372 punkty i mi sie odechcialo tym latac…

z rzeczy irytujacych - sparrowem zalockowanym na I-I jakims cudem teamkilla zrobilem ;s

To zróżnicowanie zdobywanych punktów już od bardzo dawna jest widoczne na Szturmach lotniczych. Niekiedy dochodzi do groteski, gdy ktoś wejdzie jakimś wczesnym odrzutowcem i punktowo kilkoma strąceniami niweluje po kilkadziesiąt z topowych jetów.

Rakiety potrafią zmieniać cel, albo radar się przełączy zwłaszcza jak w pobliżu kręci się kilku wrogów i sojuszników. Wtedy radary/rakiety głupieją.


24 pkt za stracenie bota wychodzi…
czyli najbardziej oplacalne jest farmienie farmerow i oranie lotnisk

Teraz gram tłokowcami. Ale częściej jako myśliwiec. Bombowcem na początku z 2-3 bazy rozwalam a potem przesiadka w myśliwiec. Może i trwa to dłużej ale czasami w 2 bitwy jestem w stanie zrobić gwiazdkę.
Jak zobaczyłem ile jest gier na 6-7 erze, to aż mi się odechciało. A z rakietami na lotniska też jakoś nie chce mi się latać.
Na 4 erze chyba więcej za bota wpada :)
Jeszcze na 5 erze mam samolocik, co można za 2 bazy ponad 800 pkt zgarnąć :)

@Stona_WT co z pojazdami dywizjonowymi, będą jeszcze jakieś czy kończymy z tym co jest?

1 Like

wrazy farmer i 1 drop rakiet w modul lotniska daje jakies tysioncpincet…
mi tam do latania jakos bardziej jety przypadly a do bombienia zielony hud z nawigacja i ccrp ;)
ehh rozbestwil mnie premkowy harrier
zeby tak mial mial mozliwosc 4 aam zabrac w komplecie z 4ma napalmami to by bajka byla … no i iff ;p przyjemnosc i zarobki na symulacji
jak uzywam do spotowania baz mapy i “eyeballs mkII” to sie konczy ze do jednej bazy na kilka razy podejscie musze zrobic
w sumie jeszcze szukam sobie ulubionego latawca jak na razie najbardziej spasowaly mi harrier i fantom, tego drugiego musze jakos burgerowego premkowego wyfarmic bo w wersji drzewkowej mi paru rzeczy brakuje

Otototo!
Bo to, co się dzieje na ziemi, to jest jakiś żart. Moje ostatnie zgony od bomby: stoję za budynkiem, stoję za skałą, odjeżdżam jakieś sto metrów dalej - czołg i tak wybucha. No i bonus - mój czogł wybucha (choć jeszcze kawałek odjechałem), a teammate stojący bliżej bomby nawet nie draśnięty.

Co się dzieje z punktami w bitwach symulacyjnych?
Strzelam do bombowca, zadaję mu uszkodzenia, po czym otrzymuję tylko punkty za jego zestrzelenie.

screenshot zrobiony w momencie drugiego uszkodzenia


a moze to? z opisu wyglada podobnie jak u ciebie - w mysl zasady jedno naprawic a 4 inne spaprac…

albo se gra nalicza punkty jak chce, mialem znow okazje ustrzelic 3 boty … nie ogarniam jak to naliczane jest