Tokushu Heiki: Złóż i przetestuj ten zacny pocisk, aby zdobyć nagrody!

Zastanawiam się, czy można złożyć 2 kupony na jedną nagrodę?
No i pierwszy raz 75k punktów xD, może jutro też zrobię, bo w tygodniu nie mam czasu (i ochoty) tyle grać.

Jaka jest pewna, potrzebna ilość tych raportów z postępów prac, żeby były 3 książki?

Na każdą książkę 20 raportów. Czyli 60 potrzebujesz na 3 książki.

No dobra, ale jak test się nie powiedzie to 20 przepada?

Nie, nie przepadają bo to jest osobny składnik. Dopiero jak stworzysz książkę to je tracisz.

Kurde, a mi już 2 elementy do 5 rakiety zostały.
I ulepszony zakład do poziomu 1, więc wszystko 2 razy szybciej się tworzy.
A dopiero 37k punktów wbiłem :) A 6 rakieta dopiero jutro.

Zrobiłem moją pierwszą rakietę.
Rakieta leci dolatuje do celu ale nie eksploduje.
Oznaczam złą część, okazuje się, że to nie to?
I przez to tracę cały postęp w evencie ?!!
Gajin pls XD ciężko mieć do was inne odczucie niż odrazę i obrzydzenie.

1 Like

Nie, nie przez to. Event polega na tym, że składasz 2 rakiety które są niesprawne, dopiero 3 jest sprawna. I schemat się powtarza, 4-5 niesprawna 6 sprawna itd. To czy wybierzesz niesprawną część prawidłowo czy nie, daje Ci tylko 1 lub 3 skrzynie z częściami. 1 jak zgadniesz źle, 3 jeśli zgadniesz poprawnie.

W pewnym sensie częściowo traci postęp. Chwilę temu złożyłem pierwszą rakietę. Oznaczona część była niewłaściwa, dostałem 1 szt. wiadra kupy złożoną z 5 szt. kozich bobków. Pozostałe części poszły na orgię na plebanię.

Jest 6. dzień eventu a ja zrobiłem pierwszą rakietę. Wydumałem takie możliwości:

  • Latać do zarzygania Wyvernem, niszczyć bazy, naziemki i od przypadku samoloty. Jest taki spam Wyvernów, że odbiera całą przyjemność z gry.
  • Latać bombowcami. W czasie rakowych eventów trudno dolecieć do bazy przed zakończeniem bitwy.
  • Latać samolotami Hurricane (Rank II) mimo powalonych mnożników. To jedyne myśliwce, na których jako tako mi wychodzi.
  • Czołgi na AB. W jednej bitwie (wszedłem przypadkiem) wbiłem więcej punktów niż w 3-4 bitwy na RB.
  • Zmienić mocno styl gry, jechać na pałę, ginąć i odradzać. Nie zmienię stylu gry, bo szambo wybiło i Gaijin spóźnił się ze zmianami min. o 1-2 lata i gdyby nie bunt graczy byłoby tylko gorzej.
  • Mógłbym z okna rzucać gównem w przechodniów.

Po co mam grać w sposób, w jaki nie lubię, dlatego, że każdy kolejny event (również mój ulubiony craftingowy) jest głupszy od poprzedniego?

1 Like

No ja tak właśnie gram, ale nie Wyverną, a trzema różnymi jetami. Raz niemiecki F-4F na 10.7, raz niemiecki MiG-23BN, a głównie wieczorami brytyjski Buccaneer S.2. Najlepiej wychodzi Buccaneer, bo biorę 28 bomb 500 lb i to mi wystarcza na 2 bazy, po 12 bomb = 1600 pkt + przeliczniki na RB.
Gorzej wychodzi MiG, bo tylko 815 pkt za jedną bazę bombami 250 kg x 8 szt. No i Fantom, tu biorę 1000 lb x 13 i po 6 na bazę. Więcej punktów jest z bombami 500 lub 250 lb, ale te za bardzo spowalniają. W drodze powrotnej czasem tłukę bunkry, żeby dobić te 1000-1200 pkt w tabeli, czasem uda się ubić jakiegoś gracza.
Ale jest to granie przez cały dzień i w kółko robisz to samo. Czyli nuda.

Tu przykład z Buccaneera

ja tam 3 sprawne pociski poskladalem i losata opchnalem zanim nie spadl na 20 sllimakowych szekli
jeszcze jedna sprawna rakietka zeby se lolka dla siebie poskladac i dosc
w sumie prawie 2krotnie przegonilem Bustera z lewkami podczas grindowania eventu (byla okazja łagiery na 10 fragow porobic ktorych sie nazbieralo :)

To kiedy jakies wyprzedaze w slimakowym sklepie i czy radzieckiego wiertalota da sie nabyc na przecenie 50%? XD

No ja zawsze z kasą miałem problemy xD
Ale event zaczynałem z 1,4 mln SL, a wydałem 800k na eksperta do Fantoma, bo inaczej pilot zasypiał przy każdym ostrym skręcie.

Dopiero dzisiaj zauważyłem, że można zdobyć 10 dzienników w jeden dzień, pfff… A wczoraj się zastanawiałem, co tak rzadko losuje xD. To raport jak się uda, dopiero jutro zrobię :(

Jakoś zdobyłem 3 książki, 4 jest w drodze tylko muszę jeszcze 2 rakiety zrobić.
Ale oszukiwałem, kupiłem jeden raport za GJN xD Oprócz tego kosztowało mnie to nie wysypianie się przez kilka dni, przez to że jest dzienny limit na dzienniki. Ale teraz mam problem, który zawsze miał @henryk5pio, którą maszynę sprzedać na rynku? Która będzie najwięcej warta za jakiś czas? ;) Premkowego bombowca chyba zostawię, choć to tylko 2 era, ale przez ten pocisk jest to ciekawy samolot, który warto by mieć w drzewku.

Najmniej jest na rynku okrętu, najwięcej ofert jest LOSATA samolot tak pośrodku. Ino ,że okręty są mało popularne i powoli i w górę. Cokolwiek wybierzesz to loteria będzie.

Jak to jest z tymi kontenerami handlowym? Bo wypadały po 2 rakiecie, zrobiłem 3 i nic, tylko materiały…

Puste kontenery są potrzebne aby sprzedawać materiały na Rynku ale obecnie jest mało opłacalne.

Ale dalej przydatne jak potrzebujesz jakiegoś materiału.
Ja nazbierałem 20-pare kontenerów i też przestały nowe wypadać. Ale jak się kupuje kontener z materiałem, to kontener nam zostaje.

Przy okazji, to mam już 4 książki więc mogę odpocząć od grindu. Pierwszy raz udało mi się odblokować 2 nagrody :)
No i zarobiłem z 7 mln SL, zbadałem 2 samoloty w drzewku brytyjskim, można umier… iść na urlop xD

Każdy kolejny event na składanie jest coraz gorszy, zostaje tych surowców i niema z tym co zrobić ani tego sprzedać ani co złożyć.

1 Like

sprzedac nie mozesz przez te durne pudelka z capem na 20 szt i mozliwoscia zdobycia nowych jedynie kupujac na rynku = ograniczenie handlu
zlozyc nie mozesz bo rng szaleje i nie daje tego co potrzeba w odpowiednim czasie
zarobic nie zarobisz bo spam jest ofert po 0.1 slimoka za skrzynke z materialem
zeby bylo smieszniej:

na jedna ksiazke potrzeba 36 drewna 69 stali 60 niezelaznych 36 chemikalio i 48 komponento elektronicznych razem 24.9 szekla zeby poskladac 3 pociski
na nagrode glowna potrzeba ksiazek 3 czyli 76,7szekla
dorzucajac do tego raport za 3,54 sztuka
czyli jedna nagroda losat ten tam jet czy inny kajak materialach ~90 szekli wychodzi
tymczasem nba rynku za jedyne 29 do odbioru

nic tylko czekac az graty same znikna