Denerwująca gra V3

raz

dwa

inna perspektywa

garaż

i garaż dwa

wnioski:

teoria z garażu i praktyka z bitwy to dwie różne gry, albo ktoś przestawia radośnie wajchy.
W ostatnim czasie mam multum strzałów, które rozbijają się o pancerz nie robiąc przeciwnikowi zupełnie nic, gdzie innym razem to pewne strzały prowadzące do garażu. APDSy APCRy i HEATy są beznadziejne, zwłaszcza te dwa pierwsze, ale to się dzieje też na APCBC i APHEBC, co już zakrawa o kuriozum.

Swoją drogą, są też jakieś cyrki z pelotkami, bo potrafią zapodać niekontrolowanego i niczym nieuzasadnionego fikoła i wylądować z powrotem na gąsienicach, tylko w innym miejscu. Miałem to u siebie, widziałem też u przeciwnika.

Zastanawiam się, czy kiedykolwiek Gaijin usprawni pracę radarów i RWR.
Obecnie są stworzone typowo pod grę, to znaczy częściowo działają jak w realnym życiu, a częściowo nie.

  1. Namierzanie przez AA radarowe na poziomie 50metrów nad ziemią lub zza osłony terenu. Im bliżej takiego radaru się znajdujemy, tym powinna być większa wysokość potrzebna do wykrycia nas przez radar.
  2. Ostrzeganie przez RWR - w realu RWR wykrywa znane (zapewne wrogie) częstotliwości, moim zdaniem powinno zostać wyłączone ostrzeganie od sojuszniczych jednostek. Zasięg wykrywania opromieniowania przez AA też powinien zostać zmniejszony. Często na symulacji nie wiadomo co nas namierza, czy to wrogi samolot czy pojazdy AA.
  3. Lockowanie celu za pomocą radaru. Jeśli wystrzelimy dipole, powinny one być widoczne na radarze i jeśli używamy ręcznego wyboru celu, powinna być możliwość zalockowania samolotu lub dipoli, tak jak to jest w realu. Tu operator radaru musiał umieć rozróżnić dipole od samolotu. Jeśli zalockował na samolocie, to rakieta podążała w tym kierunku, nie zmieniała samoistnie kierunku lotu na coś innego.
  4. Odbicia terenu nie zawsze zasłaniają całkowicie cel na radarze. Taki cel też można było śledzić, regulując ustawienia radaru zmniejszając te odbicia.
    Tu nie wiem co mnie namierzało i ostatecznie nic mnie nie trafiło.

    Tu namierzał mnie Fantom F4J. Na screenie tego nie widać, ale w tym miejscu było koryto rzeki, w którym próbowałem zgubić lock, ale nie da się. Tylko odwrócenie tyłem do wroga pomaga.

Gram na tyle długo, że to wiem. Moje pytanie zmierzałoby bardziej w kierunku, czy, jako społeczność gry, coś z tym zamierzamy zrobić. Może w spokojniejszych czasach.

I naprawcie ten cholerny IRCM, w tej chwili na symulacji nie działa. Już kilka razy zostałem zestrzelony od tyłu z rakiet IR.

Screenshot_15
Fajna ta rotacja map taka nie za duża. W takim razie może zostanie dodane wybór map które chce się grać jak w Counter-Strike?

1 Like

O jaką maszynę chodzi?

Su-25, Su-39. Z tego co zauważyłem, IRCM działa na rakiety R-27T, nie można ich wystrzelić w kierunku takiego samolotu, wyświetla nam się komunikat o środkach zakłócających. Ale jak użyjemy np. R-60M, czy AIM-9L, to pomimo tego, że celownik będzie nam “skakał”, w większości przypadków rakieta trafia w samolot.

IRCM na tych samolotach działa tak jak to było wspomniane chyba w którymś odcinku strzelnicy na większych odległościach, jeśli ktoś podleci wystarczająco blisko i odpali rakietę od tyłu to ten IRCM nie jest w stanie pomóc

1 Like

Ok, dzięki za wyjaśnienie.

Nie ma już osiągnięć związanych z Bitwami dywizjonowymi? Czy coś mi umknęło?

Mi to zniknęło chyba rok temu mniej więcej. Byłem w dywizjonie Top100 i pamiątka po tym zniknęła.

Kiedyś wyglądało to tak. Od jakiegoś czasu osiągnięcia mi poznikały wraz z zakładką.
SQB miejsca

Coraz bardziej mnie irytują częste crashe do pulpitu w trakcie bitew. Dziś to już szczególnie - 2 razy w przeciągu pół godziny. :/

Czy tylko ja mam takie “atrakcje”, czy jednak jest to częściej występujący problem?

1 Like

Ja miałem dzisiaj “Zerwane połączenie z serwerem” nie widzieć skąd i wywaliło do pulpitu (ARB), no i oczywiście załoga zablokowana. :-(

U mnie śmigało bez problemu.


Dzisiaj z rana taka niespodzianka.

Kolejna porcja pouree:








Atu jeśli idzie o Balanz: mapa stara i straszliwie chujowa (spawn jest widoczny z drugiej strony mapy):

2 Likes

Na bodajże normandii też nie zrobili porządku z punktem C. Nadal można skitrać się na górce za kościołem i strzelać do respawnów.

Polska ziemia i strzelanie z punktu C na spawn. Ale lepiej produkować mapy po 1.5km średnicy niż zrobić coś sensownego

1 Like

Czyli kogoś mocno wkurzyłeś, bo to chyba nie z powodu wysłania kilku słów do przeciwnika? ;)