Denerwująca gra V3

Nie wiem co masz z tymi firestreakami niestety…

Co do ZSU-23-4M4, masz znacznie lepszą (według mnie) pelotkę na tym samym BR u Chińczyków - PGZ04A oraz mniej więcej porównywalną u Izraelczyków - Machbet. Francuski SANTAL z kolei oferuje rakiety z większymi przeciążeniami (16G w porównaniu do 10.2G u rosjan).

Ozelot nie posiada radaru a IRST (ADAD-Air Defence Alerting Device), co sprawia że dowiesz się o jego obecności w momencie jak już wystrzeli rakietę.

Z kolei Gepard 1A2 posiada bardzo dobre działka które równie dobrze radzą sobie przeciwko czołgom - zauważ że jest to jedyna pelotka na 9.7 która posiada Oerlikony 35mm, te z 9.3 mają co najwyżej 25mm.

2 Likes

Jak tylko bd online to puszcze tu kikja screenów jak mi działa ten brytolski wynalazek. Chyba wrócę do starego dobrego Meteora. Ten przynajmniej był manewrowy w porównaniu to cegłolota jakim jest javellin na stoku. Adeny są mega, ale bardzo liczyłem na te rakiety. Tymczasem 1 trafienie i javellin robi za kaczkę. Radar ma problem z zalockowaniem celu (mój błąd bo na niskim pulapie), a widok zza tego ogona jest jak patrzenie na świat przez rozporek…

Co do plotek masz rację. Trochę się spiąłem bo dziś na wszystkie bitwy (20) musiałem czyścić niebo ze spamu helek i samolotów. O ile lubię to robić to co i rusz Szylka puszczała mi rakietę przez las. A teraz to popularny wóz bo patch… Poza tym mam dziś farta bo gajin dał mi grać z ziemniakami w teamie. Wrogi team robił nas jak w filmach dla dorosłych a moi szukali w nawigacji gdzie jest punk D…

Dlatego ja sobie odpuściłem dalsze badanie Javelina i Lightninga F.6 też. Te rakiety nawet mają problem w bota trafić czasami. Red Top działa podobnie, choć częściej coś trafia.
Te dane co podają odnoście rakiet w ogóle się nie pokrywają z tym co jest w bitwie.
Ten Firestreak to syf, prosto lecącego B-57 nie trafił z 1 km xD. A miałem go na radarze zalockowanego.

Jestem masochistą. Wymasuje dziada i bez rakiet. Adeny robią robotę ale kamera to bardziej przeszkadza niż pomaga - chyba przesiądę się na wirtualny kokpit…
. BTW a-propos radaru. Po update mam wrażenie że nie lokuje tak dobrze jak przed. W MiG 23 i 21 też - coś grzebali? Bo kiedy siedząc na dupie komuś lock był dość szybki, dziś radar nie wie co ma lokować… Takie mam wrażenie…

Zmieniona została mechanika trybu namierzania radarów - została zautomatyzowana i w chwili obecnej nie możesz wybrać najlepszej według Ciebie opcji namierzania, a jest to robione z automatu. Wiele osób na to narzeka, pociski radarowe przez to często gubią namiar, ale PODOBNO zostało to naprawione w którymś hotfixie.
Tryb przeszukiwania nadal pozostaje manualny.

1 Like

Ten radar ma tylko tryb przeszukiwania SRC, a w trybie ACQ masz bardzo wąską wiązkę, przez co ciężko jest zalockować cel.

1 Like

To wiem, powyższe było odnośnie MiG-23 ;)

1 Like

Co do Javelina, no jest bardzo duży i dużo zasłania. Praktycznie ciężko nim wymanewrować serię z działek przeciwnika. Z rok czy 2 lata temu jak nim grałem, to każda seria powodowała trafienie w skrzydło i uszkodzenie steru, przez co samolot nadawał się tylko do hangaru.

Ma tak do dziś. Na stoku nawet 0.5 cala w skrzydło czasem powoduje blokadę steru. Szybko straci energię, rollrate też raczej powolny. O ile nadaje się do walki ze śmigłami i naziemkami o tyle dog fight jest raczej kiepski. Boom and zoom. Jedynie ratuje go niezle wspinanie. Poza tym v max nie powala…

Mam nieodparte wrażenie że poprzednik czyli meteor o wiele bardziej wybacza. Poza tym meteor nawet po urwaniu skrzydła od biedy doczłapie do bazy, a Javellin już kręci piruety (gdzie powierzchnia sterowa Meteora wydaje się o wiele mniejsza). Ale skoro kupiłem to nauczę się latać nawet ta stodołą. W końcu po plejadzie rozrywki z MiG 23bn moja dupa już tak nie boli…

Co do

MiG 23MLA to maszyna do zbijania fragów. Radarówki są jak dla mnie nieprzydatne skoro na ARB i tak max pułap to 1500m. Tylko z ciekawości wspomniałem o radarze, bo czasem 23 służy mi do czyszczenia latadel na GRB, a tu chciałbym wiedzieć czy jest jakakolwiek szansa na “wykrycie wroga przez radar”. O ile samoloty to pół biedy, bo koniec końców i tak je zobaczę, o tyle helki warto mieć na rdr… A puki co moje ogarnięcie radaru jest na poziomie:

“O, ładny feature graficzny” czyli jestem zielony.

Na GRB korzystaj z IRST, klawiszologię opisałem w skrócie tutaj. Tym samym nie będziesz generował sygnału radarowego i pozwoli “ciche” podejście do helikoptera czy obcego samolotu. IRST dobrze współdziała z pociskami na podczerwień ;) ale radarowych już nie użyjesz.

Helikoptery najlepiej posyłać do piachu przy użyciu R24T, ponieważ zwykły tryb radaru gubi się na dipolach, a MTI (Moving Target Indicator) nie widzi obiektów które się nie poruszają lub mają minimalną prędkość.
W dodatku jeśli zaatakujesz od góry pod ostrym kątem, nie powinno to w teorii uruchomić MAW u helikoptera (jeśli posiada).

2 Likes

Bardzo dziękuję maestro. Może w końcu coś zestrzele… XD pozdrawiam.

Jakiś chat-ban czy to ogólny problem z czatem ?? W bitwie też nie działa.


shot 2024.03.23 13.47.26

zapewne typowe zabezpieczenie przed dyskusja o ostatnich wydarzeniach

Przecież wybory w rosji były uczciwe, o co chodzi, nie można o tym podyskutować w cywilizowany sposób ?

Forum gry to nie miejsce na polityczne dyskusje :p

1 Like

A to były u nich jakieś wybory? To nie było tak że była ładna pogoda i ludzie się wybrali do zoo, galerii i do parków?

Zauważyłem że w tej aktualizacji amunicja przeciw pancerna na samolotach robi robotę. Jak wcześniej czasem było wypluć trzeba ponad połowę żeby kogoś ubić to teraz nie ma problemu żeby odrąbać skrzydło czy ogon.

Ja z kolei zauważyłem że samoloty teraz są mega delikatne, byle seria z jakichś kaemów i spadam. Ogon to pierwszy odpada :-) Natomiast działka w samolotach mają chyba zmniejszoną siłę ognia. Może to tylko moje wrażenia, ale aktualnie latam sobie AM-1 i z 4x20mm nie mogę ustrzelić lekkiego pojazdu czy pelotki ?

Mam podobne odczucia. Mam też wrażenie, że całe to “severe damage” namieszało w systemie uszkodzeń. Na tłokowcach praktycznie nie wpadają trafienia krytyczne, częściej severe damage. Na jetach jest odwrotnie. Częściej wpadają trafienia krytyczne, a severe damage to jak rakietą kogoś trafię.

1 Like

A to całe ‘severe damage’’ to nie jest przypadkiem kryt gwarantujący Ci fraga?