Denerwująca gra V3

Oki luknę dziś, ale wczoraj jeszcze zarzucając bombę przy 500 kmh ias pulapie 200m i ustawieniu zapalnika na 1-1,5s eksplozja zadawała mi krytyki (raz z zapłonem włącznie) gdzie przed update tego nie doświadczyłem… Ciekawe bo niby przy tym nie grzebali (rejestr zmian). Ponadto gdyby faktycznie grzebali to taki T55 z 2m też by wyparował, tymczasem mój samolot z 100-200m obrywa a czołg nawet w km nie oberwał.

I to by była zmiana na + jakby tak było z bombami.

Spoko, tylko mam zagwozdke - skoro uszkodzenie jest zadawane nośnikowi który jest o 100m dalej niż cel, który nie otrzymuje żadnych obrażeń to trochę coś zepsuto. To jakbyś dostawał obrażenia od własnego HE, zaś wrog nawet nie odczuł trafienia…

Dziwne nie?

Zwłaszcza kiedy rozpatrzymy pancerze obu maszyn. Polecam Ci podjechać jakimś otwartym pojazdem do ściany i użyć HE.

Taaa, już to robię…

Jeszcze lepiej …

Hmm dziwne to jest jak się uczepiłeś tego tematu. XD ja i wielu innych (w tym i Ty) będziemy dalej bombić. Ot trzeba zwiększyć opóźnienie zapalnika lub wyżej latać… Zabierasz się do tematu od Wacka strony. Zaproponuj np. Zwiększenie progu wejścia dla samolotów. Jakby CAS z bombami i amunicja na naziemki miał np. 750 PO, a nagroda dla AA za zestrzelenie była np 3x wyższa to samoloty pojawiałyby się później w grze i w mniejszej ilości. Za takie Pe8 czy lancastera dać 1000 PO plus wyższe koszty napraw to też by coś dało. Helki z rakietami czy ppk też odpowiednio podnieść. Np. Za wyjście mi24a z rakietami nkier. Dać tyle PO by po zestrzeleniu kolo z wynikiem 1.0.0.0.0 wyszedł z bitwy… Plus blokada maszyn XD to moje gdybanie, ale serio mimo że masz trochę racji to rzucasz ogolnikami. Tryb bez CAS zdominowany byłby przez spawncamperow i ludzi z wozami które albo walą z daleka i celnie albo z bliska i mają stalinium… Taki 3 IS6 i po bitwie.
CAS jest batem na takie wozy. W WOT masz Artykerie a w WT CAS… Ale skoro wolisz po swojemu to luz, walcz o ten tryb. Pozdrów.

Głupoty co nic nie zmienia.

Skill isssue moment, tyle w temacie.

Ale wiesz ze Twoje uparte parcie z Twierdzeniem jaki to CAS jest zły można tak samo podsumować?

Ciekawe spostrzeżenie i byłoby trafne gdyby do radzenia sobie z CAS nie trzebaby zmieniać pojazdu jakim się gra. Do zabicia IS-6 czy IS-3 oraz spawncamperów czy camperów nie potrzebujesz zmieniać pojazdu ;)

Serio? To jak skasujesz spawncampera w RAKJagdpz Hot jak sobie siedzi za górka na takiej Polsce? Albo taki jagdtiger czy nawet śmieszny Challenger na 5.3 rozjeżdża na spawncampe na europejskiej prowincji?

Nawet nie wyjedziesz ze spawna. Będziesz potem postulował dodanie trybu bez spawna czy jak?

Głupoty to Ty piszesz. Serio. Uwziąłeś się na te latadła, a były one w grze od początku. Nagle zaczęły Ci przeszkadzać? W WOT też płakali że arta OP i nagle była stagnacja bo znerfili artę i gracze stali i kampili przez 3/4 meczu… Potem odszedłem do WT bo w grze jest Mix.

Najgorzej że dostając kilka propozycji dalej ciągniesz swoje z uporem maniaka. Rozumiem że to i owo Ci się nie podoba. Ale niech może naprawia wszystkie bugi, poprawia tryb helikopterów pve, dodadzą nowe większe mapy lub po przerabiają lotnicze pod naziemki… Jakbyś miał np. Na 1 lotniczej mapie 3-4 bitwy naziemne na raz plus na górze lotnicze RB? Zajabys lotnictwo plus ciekawa opcja…

1 Like

Hota? Wystarczy rozwalić rakiety
Jagdtiger czy Challanger? Da się spokojnie je rozwalic od przodu na ich B.R.

Od początku gry piszę o braku balansu XD

A może po prostu dodać nowy tryb po tych 10 latach? Lepsze to niż ciągłe zmiany co nic nie zmieniają i tylko wkurzają graczy ;)

1 Like

O to właśnie chodzi, aby z samolotami radziły sobie inne pojazdy, a nie byle czołg. Dla mnie jest to common sense, że do poradzenia sobie z samolotem przyda się pelotka. W innych grach działa to tak samo, niezależnie od tego na jaki gatunek gier byś spojrzał. Nazywa się to teorią kamień-papier-nożyce, w wielu innych grach jest nawet więcej złożoności. W War Thunder samolot niszczy czołg, pelotka niszczy samolot, przy czym pelotka jest wrażliwa na inne czołgi. Jest to bardzo ogólne przedstawienie sytuacji, ale gdyby odjąć z tego trybu samoloty, to byłby on bardzo płytki.

3 Likes

No to żeś dowalił teraz.

Powiedz mi jaka gra pozwala pokonanemu graczowi na wzięcie maszyny, z którą gracz który Cię pokonał nic nie może zrobić?

1 Like

Szybki przykład to battlefield :)

Czyli nie ma tam przypadkiem broni przeciwlotniczej/przeciwczołgowej rozrzuconej na ziemii albo serwerów tylko dla piechoty?

Guess- nawet przy obecnej mechanice spawncamp to plaga. Zrespisz się kolo poczeka aż podjedziesz 10m do przodu i wyłapujesz bułe/rakiete. Gracz zmieni pozycje o te 10m i twój drugi spawn leci papa.
Nawet przy obecnej rekonstrukcji map masz dalej miejsca na spawncampe. Jagdtiger z 1000m wyjmie ci bułe waląc z “lornetki” a ty co najwyżej możesz sobie wyjotkować…
Hot? Jest mobilny i spokojnie cofnie się zanim ty zbierzesz się do strzału… Challenger tak samo.

Bo nie ma opcji na balans w subiektywnym odczuciu gracza. Zawsze masz coś co komuś nie podpasuje. Zrobisz 100 trybów, nawet ten z obrzucaniem się pokrowcami na marakasy, a jedyne co zyskasz to wydłużenie czasu oczekiwania na bitwe.
Mi nie pasuje OB292 na 10.0 z peną najlepszą w grze plus święty granat alleluja? I co mam chcieć tryby bez prototypów?

Heroes and generals? Zabije cie piechur bieżesz czołg etc…

Masz bitwy cystomowe? Masz. Masz KM na dachu większości pojazdów i armate? Masz. Masz HEVT? Masz APDS? wszystko może być pelotką jeśli jesteś wystarczająco odważny… Chciałem Ci wkleić mema, ale Sasha grey chyba tu nie przejdzie… XD

1 Like

Jeśli odpowiednio ogarniasz mapę to nie masz z takimi delikwentami problemu.

To że pojazdy naziemne vs samoloty, nie są zbalansowane to nie są subiektywne odczucia tylko fakt.

A piechur nie ma tam broni przeciwczołgowej?

A czy w bitwach customowych tak jak w przypadku BF zdobywam doświadczene i kasę?

Limitowane podnoszenie lufy oraz KM nie pozwala na za dużo ;).

1 Like

Ano z tego co pamiętam to jest, ale nie leży ona wszędzie, nie zmienia to faktu, że do poradzenia sobie z samolotem zazwyczaj nie wystarczy rozrzucona na mapie broń. Gdyż pociski ziemia-powietrze manpads nie niszczą na jeden strzał samolotu, a miejsc na mapie gdzie spawnują się bronie nie jest wiele i spawnuje się jeden typ broni w określonym miejscu. Będąc po jednej stronie mapy, gdy zauważysz czołg, czy samolot raczej nie będziesz biegł parę minut do miejsca gdzie ta broń się spawnuje i z powrotem do miejsca gdzie był czołg. Więc raczej na czymś takim nie można polegać w niszczeniu pojazdów. Aby poradzić sobie z samolotem trzeba kooperować z drużyną.

Nie leży wszędzie ale jednak jest, również każdy gracz może taką broń posiadać.

Dodatkowo tak jak już napisałem, są serwery tylko dla piechoty ;).

zespamuje cię screenami- wybacz, ale:

Spoiler






I nigdy nie będzie. Choćby zostały tylko PZ1vsPZ1 dalej będzie spór… - że za mało pojazdów w grze.

Nie- jesli przez spawnem wziął KM/granaty etc to nie ma nic… A granat sobie może w 1234 wsadzić.

No cóż- wiń tu twórców czołgów, że mają takie, a nie inne problemy… Mi przeszkadza np. Dlaczego MIG-21MF nie ma AGM65, GAU-8 w zasobnikach, napędu nadświetlnego z Sokoła Milenium i Dział Jonowych z Niszczycieli Gwiezdnych. I dlaczego Sherman nie może zostać wyposażony w wielką wyrzutnię pierdów?
Poza tym masz teren do wykorzystania, górki świetnie zwiększają elewacje…