Denerwująca gra V3

No nie jest balansowana drużynowo bo drużyna nie jest dobierana na podstawie określonych kryteriów tylko przypadkowo.

Tego nie byłbym taki pewien - z moich obserwacji wynika (tryb AB), że MM najpierw buduje “drużynę zwycięzców”, a potem dobiera resztę. Efektem są bardzo częste skrajnie nierówne gry. Warunki “wsadowe” MM są najprawdopodobniej często w jakimś stopniu zmieniane i modyfikowane, gdyż War Thunder raczej nie jest zwykłą grą, tylko przykrywką do… dla…

Mówiłem w odniesieniu do tego czym gracze grają oraz jakie są ich preferencje.

A to racja jest po Twojej stronie.

1 Like

zakladajac 16 graczy na druzyne i spawn 3 pojazdow na kazdego w bitwie moze uczestniczyc ok 100 maszyn
wez to ogarniaj wg jakichs kryteriow zachowujac sensowny czas kolejkowania
na te 100 maszyn masz rozne szanse ze ktos sie zrespi w latawcu pelotce tanku czy td … albo sie nie zrespi wcale
a to juz w zaleznosci od mapy bru jaki kto ma lineup i jak danej druzynie idzie
przypadkowosc dziala tu dla obu druzyn tak samo

tu zes ciekawa rzecz powiedzial, gracz jak to gracz wybierze to co najskuteczniejsze
masz tam jakies dane dla danego bru co jest najczesciej wybierane, farmi najwiecej fragow i najrzadziej pada w strawniejszej formie niz te kolorowe tabelki i thunderskill?

2 Likes

Ej ej. To są często gęsto najlepsze wpisy, proszę mi tego nie ukrywać. :)

No no, ‘czyścisz’ aż wióry lecą. Samoloty potrafią latać z prędkościami 300km/h+. Zanim się odrodzisz i wrócisz do meczu, to twój oponent, który Cię odparował, ze dwa razy okrąży mapę, trzy razy się rozbije w locie kamikaze, albo odleci na lotnisko się przeładować i tyle go widziałeś.
Te ‘smaczki’ to nie w grze PvP poproszę, gdzie istotą gry jest niszczenie przeciwnika. Zwykły czołg nie ma szans, a te autka z karabinkami mogą niewiele więcej. Już nawiązując do początku tego wyrwanego zdania; z ziemi żeby wypatrzeć coś na niebie, to się nieraz trzeba dobrze skupić. Czołgi na ziemi są z góry z kolei widoczne jak na patelni. Przewaga optyczna bardzo duża, o możliwościach bojowych nie wspominając. Nie do gry PvP takie wymyślne rozwiązania. To oczywiście wygląda bardzo widowiskowo, ale gameplayowo to bardzo słabe rozwiązanie.

Czekać cierpliwie na odejście w zaświaty, taki to porywający gameplay.

Tak w ogóle to wchodziłem tu z innymi rzeczami, ale nie mogłem się powstrzymać żeby coś nie skrobnąć, skoro pojawił się mój ‘ulubiony’ temat.

Mianowicie; postanowiłem uzupełnić samouczek o niszczenie statków lotem tnąco-koszącym z lądowaniem na lotniskowcu. Tak jak to pierwsze bez problemu da się wykonać, tak drugie graniczy z cudem i po kilku razach odpuściłem. Mało tego; gra uraczyła mnie tutorialem, gdzie samolot sterowany przez komputer postanowił zamiast wylądować to wpaść do wody. Poczułem ten klimat i zrobiłem to samo, niestety nie zaliczyło. Swoją drogą czy te samouczki nie były kiedyś za złote orły?

Druga sprawa, że przestawiłem sobie głosy załogi na rodzime. Gość który gada “cel trafiony” jest ewidentnie jakiś skrzywdzony przez los. Skrzyczy, kwili, pieje jakby go zarzynali. No ciężko się tego słucha.

… nie martw się swoim poziomem. Gorszym od Ciebie graczem jestem ja. Mój poziom to poniżej dna…

tak kiedyś były za złote orły… ale widocznie się to juz przestało kalkulować tym którzy "dają " te złote orły.

to do kompletu doswiadczen lotniczych wez sproboj polatac w bitwach morskich XD

tego jeszcze nie próbowałem: latać w bitwach morskich…

2 Likes

Cała ta gra nadaje się w tej chwili do wyrzucenia, razem z osobami decyzyjnymi.
Jak to jest, że ledwo wyjadę ze spawnu i już dostaję w ryj serią rakiet ze śmigłowca, albo z działek samolotu?
Jak to jest, że minutę po rozpoczęciu meczu już jest spam artylerią?
Przypominam, bitwy pancerne to takie walki czołgów. Nie pamiętam, żeby samoloty czy śmigłowce zaliczały się do czołgów. Samolociki , śmigłowce i inne ścierwo proszę sobie na symulki pchać, a nie na tryby nastawione czysto na rozrywkę.
Pomijam fakt, że jednostronne mapy już dawno powinny się znaleźć w koszu, albo zostać przeprojektowane.

2 Likes

Wreszcie ktoś napisał coś sensownego gdzie nie trzeba przytaczać jakichś dowodów albo podawać linków na potwierdzenie swoich wypowiedzi.

Tak, też tak myślę.

Też tak sądzę. Czołgi to czołgi a samoloty to samoloty. Wreszcie ktoś kto pokazał chłodną i trzeźwą ocenę sytuacji.
Kolego jakbym mógł to bym Ci postawił całą “kratę” piwa.

Widziałem taki filmik od kolegi i dlatego nie będę kupował śmigłowców.

:) super :)

Tak jest od lat. XD ale to niedobra o tym mówić.

Albo dołączasz do bitwy w jej trakcie, albo masz bardzo wolny czołg. Jak to 1 to zmień opcje bo to faktycznie frustrujące jak to 2 to już sam ogarnij.
Wyjechanie takim gepardem czy inna AA na dzień dobry to nic złego, a 3-4 kille łapią się w zasadzie same. Najwięcej spami ka50 czy mi24, a to uwielbia dostać bule. Nawet wierbel se by z tym poradził.

Ja tam widzę przygotowanie artyleryjskie i blokadę ogniem zaporowym najszybszych dróg do punktu z wrogiego spawna. Czyli raczej rzecz oczywista. By dostać artyleria trzeba albo być nie ogarem i wjechać w sam środek dymów otwartym wozem i mieć pecha albo stać jak słup na kampingu i nie patrzeć co się dzieje.

Przypominam, że Ground Arcade czy Ground Realistic Battles to bitwy naziemne, ale np. Śmigłowce czy samoloty szturmowe są liczone często jako komponent podległy siłom lądowym.
Czyli Ameryki nie odkrywasz.

To ja w drugą stronę - jak nie ogarniasz co się dzieje w grze to nie gra jest winna, a Ty. Twoja wypowiedź (ten fragment) nie ma sensu. Odkąd gra ma wprowadzone jedn naziemne to samoloty czy później śmigłowce zawsze były tego częścią. Rozumiem spierać się o sens dostępności PE-8 czy Lancastera z bombami miniatomowymi, rozumiem iż np. Drony na wysokich erach mają za niski próg wejścia. Ale gra od zawsze miała samoloty. A czołgi weszły później.

Tu muszę Ci przyznać rację. Kwestia map po dziś dzień jest mocno problematyczna. Tu cie wspieram i zgadzam się.

1 Like

Na pancernych AB już nie jest tak tragicznie XD Teraz przynajmniej myśliwce są ślepe i nie nękają tak opentopów XD Choć nadal zdarzają się dwa zgony na trzy z powodu bomby XD
Rzadko grywam powyżej 6,7 więc problemu z helkami nie mam XD
Mnie w tej chwili najbardziej drażni dobór drużyn. Trzy minuty bitwy i połowy drużyny już nie ma, a druga połowa stoi pod swoim spawnem… XD

1 Like

Przecież na AB wystarczy dwa razy skutecznie wyscoutować oponenta i już możesz wskoczyć w samolocik. Skąd wiem? Bo sprawdziłem. Ofc za “skuteczny” scout uznaję scout + zniszczenie przez teammate’a.

A ja widzę spam artylerią. W dodatku ciekawym jest, że na AB jest ona laserowo precyzyjna.
Wyeliminowanie spamu artą jest bardzo proste - wystarczy, że zostanie ograniczona liczba wezwań na dany moment. I nagle nie będzie problemu z tym, że kilka osób sobie zrzuca artę na jeden punkt i cieszą ryja. O staniu w “strefie detekcji” oponenta też mogę się wypowiedzieć, ale cisną mi się na usta same niecenzuralne słowa.

Albo po prostu jechać lightem i zostać zaspamiony artą.

Przypominam, że na AB celowanie bombami sprowadza się do najechania krzyżykiem na wroga. Powyżej 6.7 dotyczy to też pieprzonych rakiet. Do tego naloty na AB też są bezsensownie częste.

Jak wyżej - bitwy pancerne to bitwy pancerne, a nie bitwy powietrzne. Wchodzę na pancerki nie po to, żeby moją główną bronią był dachowy KM/WKM - o ile w ogóle takowy jest w danym pojeździe. Będę chciał się poczuć jak na plaży Omaha to sobie odpalę RB albo symulki.

Jeśli gra się nie podoba, lub nie odnajdujesz sie w sytuacji to zawsze można grę zmienić na inną. No chyba że to jakaś potrzeba cierpienia czy inny masochizm, by w pocie i krwi dalej w to brnąc i narzekać, zamiast cieszyć się i zrelaksować :-)

2 Likes

Tu akurat wiele zależy od odległości do celu osoby wzywającej artylerię, wyszkolenia załogi w zakresie celności wzywanej artylerii i oczywiście magicznego RNG. Czasem można stać w centrum eksplodujących pocisków i nawet nie drasną, a czasem wystarczy jeden by zmiotło z planszy. Peszek i tyle XD

Mnie ta gra też czasem doprowadza do szewskiej pasji ale lubię ją za graficzne odwzorowanie pojazdów, latadeł i pływadeł. I np za to że zaczynasz bitwę czyściutkim czołgiem i kończysz wyglądającym jak moje auto po jeździe po szutrowej drodze latem. I za ślad po pocisku artyleryjskim na wieży czołgu który Cię nie zniszczył> XD

5 Likes