Denerwująca gra V3

Nie mogę powiedzieć. ;-))

Cześć, od kilkudziesięciu bitew (tj. od mniej więcej takiego czasu zwracam na to baczniejszą uwagę – akurat trafiły się misje BP, które „łatwiej” się wykonuje nie będąc na dnie przewodu pokarmowego) grając lineupem 5.3 notorycznie (ale poważnie KAŻDA) bitwa jest full uptier (tj. 100pkt przy MT).

Jak odpalam 5.0 czy 5.7 jest w miarę OK (raz na dole, innym razem, rzadziej ;-) , na górze; SP 100-150). Chodzi oczywiście o czołgi.

WTF, co jest grane z tym 5.3? To jakiś przeklęty na tą chwilę BR ? Tak się akurat składa, że mam dosyć fajne (tj. wyrównane) maszyny (dla usa i rusków) na tym poziomie, więc zaczyna mnie to mocno irytować. Mam wybadane pełne lineupy 6.3. 6.7 dla usa/ger/zsrr, ale nie sądzę żeby chciało mi się tak przyjemnie spędzać czas (raz że grind to katorga, a dwa potencjalnie będąc wciąż bottom tierem będę rozrywany na strzępy).

Orientujecie się może czy gaijin coś w roadmapie planuje modyfikować matchmaker, czy według nich wszystko jest cacy ?

Niestety tak już jest w tej grze. Jedne BRy częściej uptieruje, inne mniej. Jedno jest pewne, na 12.7 uptiera nie dostaniesz :)

cudne to dopracowanie gry i dbałość o szczegóły…


łączenie płyty - spaw- ma 100mm i 91mm ma 684mm
Ciekawe co to takiego…

Czasem zastanawiam się jakie brudy w mechanice gry, odkrył by UOKiK kontrolując siedziby ślmoka…
Mam zadanie specjalnie: zniszcz jednostki naziemne i nawodne pilotując samolot szturmowy i po raz siódmy z kolei losuje mi mapę ze zdobywaniem lotnisk… Skoro ślimok ma siedziby w UE to może czas najwyższy podpierniczyć go do takiego urzędu?

1 Like

To się nazywa stalinium :D

Też tak wczoraj miałem, tylko zniszcz 32 jednostki naziemne pilotując bombowiec. Dwa razy wyszedłem z bitwy, to w końcu zaczęło losować normalne mapy.

Wczoraj miałem zadanie dzienne na latadłach zdobądź 10 trafień krytycznych. Dziwnym zbiegiem okoliczności trafień krytyczny jakoś nie chciało mi zaliczać… :D

Żartujesz? Miałem dokładnie to samo, na samolocie, na którym kiedyś w jednej bitwie zrobiłem chyba za 12 trafień krytycznych, tym razem zrobiłem jedno w trzech bitwach. Wkur…em się i zmieniłem zadanie.

Nie żartuję. A gram głównie na AB i mam do dyspozycji 5 maszyn. I na całą bitwę zaliczyłem tylko jedno trafienie krytyczne… Jaja sobie z nas robią XD

Dziwne, sam to obczaiłem i rzeczywiście coś jest nie tak, na pierwszym ISie-2 to tak nie wygląda tylko na tym z BR 6.7. Postaram się coś zdziałać

1 Like

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem. Mam dobry namiar na melisę na wiadra w razie gdyby support okazał się być jak zwykle niezwykle pomocny… XD

1 Like

@Franz_Liepke @adamL555
Panowie, wam się tylko wydaje, że gra was “oszukuje” ;) Pamiętacie jak na starym forum narzekałem na robienie zadań typu trafienie krytyczne, zniszcz bombowce, zniszcz szturmowce? To wszytko to tylko złudzenie ;)

2 Likes

Najnowszy Obiekt 292 też ma pewne problemy, blowout panel o grubości większej niż ścianka oddzielająca załogę od ładunków miotających. Dosyć ciekawe rozwiązanie :) I jeszcze ma zły silnik, bo powinien mieć GTD-1250, przynajmniej z tego co wiem. Zauważyłem to wczoraj grając parę meczów tym czołgiem.




Zważywszy na fakt że obj. 292 jest świezy to nie udzielam się - ot czasem mają prawo się devsiki pomylić.

Ale jeśli czołg stary i obecny juz w drzewku od lat ma coś pogmatwane to pozostaje pytanie “co znowu tu robili?” bo zauważyłem (pewnie nie tylko ja) że ostatnio jest za dużo cichych poprawek. 8.8 cm pzgr 39 ma kłopoty z przebijaniem boków IS2. Błotniki są przez grę traktowane jak warstwa pancerza. Ok moje błędne strzały odliczam. Ale po serii trafień w bok wroga zauważam że pociski często sobie nic nie robią. Przy Aluminium m109 nie aktywuje się detonator w APHE, zaś pociski Hesh są wręcz parodią.

Fizyka zachowania się czołgów to proszę Pana Cyrk. Polecam wziąść takiego Centurion MK1 lub panther i wjechać na krawężnik tak by był on w połowie gasiennicy. Mamy Italo disko w celowniku.

Przyglądam się sam temu IS-2 1944, ma on niedokładny model, tylnia część odlewanego pancerza kadłuba nie zbiega się z wizualnymi spawami, a kratki nachodzą na pancerz odlewany.

image
image

Być może dorzuce coś od Siebie.


Jak widac moduł pancerza jest wymodelowany również wewnątrz pojazdu- co jest ewenementem gdyż byłby to pancerz grodzi silnika - który w większości wozów nie jest wymodelowany. to samo jest:

Więc pewnie dodatkowa grubośc to owy pancerz grodzi/ rozpórka modułu pancerza. Tylko jestem ciekaw czemu inne wozy tego nie mają, a IS-2 Mod44 owszem.
Edit: Podobnie jest z Tutełem:



co dziwniejsze, pierwszy IS-2 też nie ma tej części pancerza

Gajin- tego nie zrozumiesz… jak wielu innych rzeczy. Np- za co bierze pieniądze typ od serwerów? jak dla mnie powinien biegać sam w tym kółku z chomikami.

2 Likes