Denerwująca gra V3

Panie zobacz pod jakim on jest kątem w tym miejscu i zobacz z jakiej odległości to robisz. To nie panzer 4 że jest kwadratowy. I widocznie pocisk się ześlizguję w tym miejscu.
Edit: Robienie pancerza pod jak największym kątem to najłatwiejsza droga do jego zwiększenia.

1 Like

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie może trochę przesadziłem. Zmyliło mnie info o ekwiwalencie pancerza 211mm gdzie w tym samym miejscu i kącie Apds ma pokonać 386mm stali. Jednak nie wziąłem pod uwagę zmiany kierunku penetracji wywołanej uślizgiem pocisku podczas penetracji. Skadinad is6 jest dla apds z 20punder od frontu nie penetrowalny gdzie is4 z 7.7 dostaje łomot… O mausach i T10 nie wspomnę.

W tej aktualizacji będzie już ten bonus za skilla czy to planowane na kiedyś tam? Trochę się to wszystko z tej mapy drogowej rozjechało, niektóre rzeczy są implementowane inne jeszcze nie

1 Like

Wątpię by to dodali, patrząc po obecnych meczach to bonus za skila powinien być za nie opuszczenie bitwy po pierwszych 45 sekundach. Serio im wyżej tym gorzej, przewaga graczy z 1 pojazdem premium daje niesamowite wrażenia z gry.

Co do wyznaczonej ścieżki trochę im się rozjechało to co robią z planami, ale nie przeczę, w końcu gra zaczyna być robiona pod graczy a nie pod szybki hajs kosztem grywalnosci. Szkoda tylko, że obróbka map podyktowana chęcią lepszego ich balansu niekoniecznie działa. Opisałem już jak pięknie wygląda to na mapie middle East. Jak dla mnie kwestia spawn camp nadal nie jest zoptymalizowana. Zresztą to będzie bardzo trudno zrobić tak by wróg nie mógł nam posłać życzeń na spawna.

A i ilości botów też porażająco wpływa na rozgrywkę. Choć czasem player z krzaczkami potrafi pokazać że umie zagiąć parola to niestety wielu z nich to free fragi. Tu Gajinka ma spory klopot.

Ponadto mega pozytywnie odbieram program premium plus (przy KP nie możesz wyjść na minus), choć nie każdy musi się że mną zgodzić to dobry zabieg marketingowy devów.

Badanko helek na czołgach puki co nie korzystam ale może się skusze.

Zmiana BR - to jak kto woli, dla mnie spoko np. Leo 1 na 8.0 bo na 7.3 gwałcił wszystko.
Z ujemnych cech: brak sensownych setupów naziemek 7.3 u np. Niemca gdzie me262 jest rozciągnięty od 6.7 do 8.0 (trochę za mocno) podczas, gdy Rosja na 7.0 ma ogromną przewagę z T44-100 czy IS3 i Zsu 57. UK też ma nawet z fakturą, elandem i conwayem. (myślę że w pasowanie tu starych Tigera 10.5 i panther 2 byłoby fair (moja opinia)

Taka garść moich wypocin, ale zachęcam do dyskusji.

Nie oczekuj wiele od “twórców”, którzy normalnego losowania map nie potrafią zrobić. Gram właśnie szósty mecz z rzędu na jednej i tej samej mapie XD

I jeszcze spojrzałem na specyfikację pocisku MK 3 i przy 60 stopniach ma 101 mm penetracji więc to nie czary.

1 Like

Miałem ochotę pograć czołgami US na Rank 1, konkretnie M3 GMC. Tworzę nowy preset, zapomniałem że domyślnie jest w AB. Zauważyłem to po wejściu do bitwy. Wszedłem, powiedziałem “o k…”, pograłem, zostałem zabity, powiedziałem “o k…” i mam dosyć po jednej bitwie. Nie wiem, jak wytrzymałem kilka miesięcy w AB, gdy zaczynałem w WT. No, ale jednak w trybie AB ktoś gra i jest wielu graczy.

Kilka dni wcześniej grałem premkowym T-34-57 (1943). W moim odczuciu czołg trochę gorszy niż drzewkowy T-34-57. Głównie dlatego, że wyższy. Jeżdżę, strzelam, ledwo coś ubijam, sam ginę po jednym strzale. Już nie wiem co robić. RNG? Wysyp bugów? Ze mną coś nie tak? Zaglądam w pociski i porównuję ze zwykłym T-34-57. Nie wiem, kiedy i co mnie podkusiło. Wziąłem “płatną” i wcale nie lepszą APHE. Wiem, że niektórzy strzelają np. we włazy i taka amunicja sprawdza się, ale to nie dla mnie. Zmieniłem na stockową, jak w zwykłym T-34-57 i w końcu czołg zaczął działać.

W głupiej grze mam więcej stresu niż w robocie na spotkaniach z ludźmi.

z tym AB to trochę pojechałeś. Ja rozumiem że jedyna prawilna społeczność z jedynego prawilnego trybu ma jakieś mega wyobrażenia na jego temat ale bez przesady ;)

Tęsknię za czasami kiedy na toptierze grałem z ludźmi którzy mieli full załogi, wysokie lvle i ogrom czasu przędzone w grze, każdy na 3 maszyny i do końca nawet jak posysał. Teraz te drużyny składające się z botów/nieudaczników z 6 lvlem bo sobie kupił pojazd dywizjonowy za golda czy wysokotierową premkę są tragiczne, totalnie zniszczyły gameplay na topowych BR. To było jedyne miejsce wolne od wszelkiej maści totalnych nieogarów. I mimo wszystko wolałem AB od RB z tego względu że te helikoptery/samoloty nie były aż tak irytujące jak na RB.

1 Like

Swego czasu w AB, nie pamiętam czy grałem, ale wiem, że doszedłem do T-54 1947. Zrobienie modułów w PT-76B było dla mnie prawie niemożliwe. Czołg skończyłem dopiero na RB. Tak daleko na AB!!!111 Do dzisiaj zachodzę w głowę, jak to było możliwe.
Na plus obecnego AB na pewno jest to, że znaczniki na czołgach nie świecą się jak psu jajca z końca mapy. X-aktualizacji temu na widoczność znacznika ma znaczenie odległość i przysłaniające pojazd przeszkody. To z pewnością czyni grę trochę przyjemniejszą niż gdy zaczynałem.

Z tym AB nigdzie nie pojechałem. Ani trochę ani mniej lub bardziej w którąkolwiek stronę. Nigdzie nie piszę, że AB jest mniej popularny lub gorszy. Nie jest dla mnie. Jest zbyt szybki, zbyt chaotyczny. Ktoś w to gra i jest wielu graczy. Jeżeli lubisz między wierszami czytać coś czego nie ma, każdy ma jakieś hobby.

Napiszę więcej. Jako osoba nietowarzyska, w dupie mam społeczności i ich prawilijność. Do tego stopnia, że pisanie na forum sprawia mi ból a ja wstydzę się każdej swojej wypowiedzi.
Prawiliny jest tryb SB. W społeczności trybu SB pewnie są takie same kołki jak w każdej innej. Niestety jestem za cienki na SB, bo teamkilluję za każdym razem. Również nie mam tyle czasu. Tryb też był psuty przez lata.
Dla niektórych teraz prawdopodobnie przegnę pałę. W 2015r, w RB znaczniki były subtelnie ukryte w widoku celowniczego. Trzeba było przełączać się między widokami lub nauczyć rozpoznawać czołgi. W momencie, gdy w czołgowym RB wprowadzano znaczniki w obecnej formie, tryb ni pies ni wydra RB powinien zostać skasowany i powinny zostać dwa tryby zręcznościowy AB i semisymulacyjny SB. A ja gram na… RB.

No ok. Dla mnie właśnie na tym polega jego piękno, jak dynamicznie potrafi się sytuacja zmienić i że tyle się dzieje. W społeczności z którą od lat przesiaduję jest ogrom tego typu materiału

Na pewnym etapie ludzie nabierają takiej wprawy że szukanie jakiegoś zielonego krzyżyka, strzelanie po kółeczkach to jakaś abstrakcja. 90% rzeczy robisz tak jak na RB, automatycznie i bez ułamka sekundy zastanowienia. Swego czasu grałem ze znajomym na RB i biłem ludzi na 2 końcu mapy a podczas rozmowy wyszło że mogłem korzystać z jakiegoś dalmierza laserowego, do dzisiaj nie mogę się nauczyć korzystania z niego a nie wydaje mi się żebym miał jakoś słabo w statystyki w grze. Przekonałem się do RB podczas expienia największych badziewi którymi masakrycznie szło ulepszanie na AB, na RB dalo się małym wysiłkiem fajno zarobić xp i przekroczyłem swego czasu ponad 1000 wymaksowanych pojazdów w grze. W końcu się znudziło ale dla mnie AB zawsze będzie nadtrybem w którym dzieją się piękne akcje a RB takim w którym mogę sobie coś szybciej wyexpić mniejszym wysiłkiem

1 Like

Gram symulacje od “niedawna” i grając na EC 2-3 zauważyłem różne poziomy AI. Wczoraj na przykład grając na mapie Port Moresby chyba pół dnia, wieczorem coś się zmieniło i np. okręty transportowe strzelały jak okręty wojenne, duża siła ognia i niezwykle skuteczne. Kilka bitew wcześniej na tej samej mapie, mogłem spokojnie nad nimi latać i nie wyrządzały mi praktycznie żadnej krzywdy.
Później postanowiłem zbombardować okręty wpływające do mojego sektora. Razem ze znajomym z dywizjonu atakowaliśmy 2 okręty za pomocą bomb 500 lb, z samolotu DB-7. Obydwoje zrzuciliśmy bomby, każdy na inny okręt, ale te po otrzymaniu trafienia, postanowiły zatonąć po kilku minutach, a my nie otrzymaliśmy żadnych punktów.

Ciekawe, czy ktoś to naprawi? Błąd z dev-serwera, raport napisany i cisza.

Przed startem

Po starcie

A gdzie kurde zniknął Henryczek???

Też się nad tym zastanawiałem, gdzieś go wcięło. @henryk5pio odezwij się.

T tego co wiem, nie podoba mu się nowe forum :)

Takie pytanko z innej beczki, co się odjamiepawliło z Heshami ostatnio? Po wypakowaniu 4x105mm Hesh w Stormera po sporym lobie trafiły wszystkie w górna płytę po czym eksplozja nie zrobiła absolutnie nic. NIC A NIC. Trafienie w wyrzutnie Ppk piątym heheshem nic nie uczynilo wrazemu TDkowi, zaś apfsds w to samo miejsce spowodował uszkodzenie całej wyrzutni…

Co do jasnej q-y? Kolejne pipy się spłakały że ich BMP dostał z Hesha i wyparował? Bo jak tak dalej pójdzie to ta gra będzie syf kiła i mogiła dla dzieci - i sobie zdechnie przez patole jak Tibia.

1 Like

Tak z innej beczki, to jestem w sumie ciekaw, czy M7 Priest się pojawi w tej gierce?

Nie wiem, czy to błąd czy celowo usunięto bomby z Fw-190 D-13?? Nie mam ochoty tworzyć raportu, bo i tak nikt go nie przeczyta.


Zmiany w modyfikacjach

  • FW 190D-9, FW 190D-12 - Modyfikacje SC 250/SC50 i SC 500/SC 50 zostały usunięte. Wszystkie punkty badań i złote orły wydane na te modyfikacje zostały zwrócone na wasze konta.

Może trzynastki też to dotyczy.

Na AB ta węgierska Csaba trochę słabo sobie radzi. Za słabe ammo…

A dzięki. No SL dostałem w zamian xD. A do wersji F-8 Złote Orły :/