Denerwująca gra V3

Widziałem osoby które tak robiły, nie mam pojęcia czy to może zadziałać w ten sposób. Na starej wiki była formuła dla ranked battles, w nowej wersji tego nie widzę. Podejrzewam że każdy czołg którym grasz ma swój indywidualny ranking. Dlaczego tak twierdzę? Z prostego powodu. Jakiś czas bawiłem się w maksowanie maszyn (ponad 1000) i zauważyłem że gdy wrzucam tylko jedną maszynę na slot, totalny stock osiągam nawet lepsze wyniki niż grając zestawami na ASach. Etap grania na dużo łatwiejszych przeciwników mieści się w okolicach 20-30 bitew bądź wejścią w 3 belkę modyfikacji. Takie sa tylko moje odczucia. Takie samo odczucie towarzyszy gdy grasz przez kilka dni masowo jednym zestawem i wskoczysz na coś czym dawno nie grałeś, nagły spadek skilla przeciwników jest tak odczuwalny w pierwszej bitwie że aż się wierzyć nie chce. Zachęcam jednak do przeliczenia sobie jakieś losowej powtórki z gry. Tak dla zaspokojenia ciekawości

zrobie se kawe i policze te kartofle co pare postow wyzej wrzucalem…
trza se chwile odpoczac od grindu, z aktualnym stanem srebra czuje sie jak na nisko oplacanym etacie bez perspektyw na podwyzke :/
wazne ze odrobione na plus

wyszlo 499 vs 915
6 graczy u mnie albo w statystykach N/A albo calkiem brak

No to trafiła Ci się kiepska, też kilka takich miałem gdzie było wiele ukrytych. Przeliczałem na prawdę na przeróżne mody, AB samolotowe, AB czołgowe, RB samolotowe, RB czołgowe … nie miałem jednej powtórki w której byłaby właśnie sytuacja 400-900 przy tej samej ilości graczy na stronę. Na AB widać to dużo wyraźniej z prostego powodu. Masz mix nacji po każdej ze stron. Więc jak dużo grasz jak ja np toptier, to znasz z nicku niemal każdego gracza który robi te 2:1 KD… Wchodzisz do bitwy i co rusz widzisz ich po przeciwnej. Zdarza się że otwierasz TAB na początku i bum, masz go po swojej. Oczywiście po przeciwnej wtedy masz kilkuoosobowy squad podobnych Wam. PRzez tysiące bitew tego się nie da niezauważyć…

smiesznie mi sie zdaje ze to na moze miec cos wspolnego z lvl gracza i ugrana iloscia bitew
ale u przeciwnika nie bylo az takich kwiotkow

na sczycie tabeli oczywiscie kv1b i kv1e czyli broken tanki na topce reszcie teamu albo uptier albo rng kosmicznie nie dopisalo kilku mam weazenie odpuscilo po 1 zgonie, jakby wiedzieli co sie bedzie dzialo

arcade nie ogarniam , za duzo sie dzieje jak dla mnie, mixu tez nie lubie
na top grb zajrze jak jakies duze mapy sie pojawia jak na razie czesciej losuje mi takie ze sie nawet nie spawnuje ma to pewno jakies odbicie w statystykach
takze najczesciej siedze w okolicach 4-5 br i bezstresowo farmie kase na skrzynki albo latanie yakze moje smieszne obserwacje raczej tego przedzialu dotycza
jak dla mnie najwazniejsze zeby duzo fragow wpadalo i srebra jak najmniejszym wysilkiem
ide farmic dalej, trza na jutrzejsze latanie zarobic i moze na pare skrzynek

Owszem, masz tu trafne uwagi.
Byłem też w błędzie jeśli idzie o “ustawiony MM” bo faktycznie sporo przypadkowości występuje. Tylko mega to jest frustrujące iż na 20 bitew na różnym BR grając samemu jak i kolejne 10 grając we 4 dostawałem(/-śmy) drużyny, o których można powiedzieć max tyle, że byli botami z wadliwym SI. Przez 2-3 dni z hakiem występowała powtarzalnosc tej zasady. Wczoraj po 12 koło tortury zaczęło losować mi teamy, gdzie faktycznie grali. Nie jest to pierwszyzna jeśli chodzi o takie przypadki. Nie wiem na podstawie jakich danych jest ten MM, ale całkowita losowość to wręcz bardzo mało wiarygodne.

Pisanie tu o Lvl gracza - zależność doświadczenia i potencjalnego wpływu na przebieg meczu jest. Gracze z niskim lvl o większym skillu - cóż, biorąc pod uwagę że na takim 5.7 mamy Mix różnych graczy, to znakomita większość low lvl ma jednak gorsze statystyki. Weźmy takiego gracza 30 lvl (dla usrednienia):
Jego pozytywne cechy:

  • jest
  • może kupił konto premium/pojazd prem
  • może kupił choć 1 dodatkowa załogę za lwy
  • może ma niskie WR, ale przynajmniej jest
  • czasem na trybie berserkera nawet coś ustrzeli

Negatywy

  • no cóż. Po sposobie gry widać mocne braki w podstawowej znajomości choćby map
  • lotnictwo na GRB? Kto to słyszał?
  • uzywa plotki do niszczenia czołgów… Najlepiej z taśma HE. To nic ze na niebie jest 5 wrogich samolotów
  • prubuje snajpic Churchilem
  • używa Dicjermax jako czołgu przełamania - gra na pancerz
  • HE? Po co to komu? Tego Emila dojadę z APDS po peryskopie
  • jedzie na środek mapy “oblężenie renu” i czeka na przeciwnikapatrzac w kierunku ich spawna…
  • celujesz do wroga? To może cię popchnie byś na pewno spudlowal. To nic że Su152 przeladowuje wieki, on swoim T-50 musi jechać… Prosto pod lufę wroga
  • “ziemniaczany mózdzek zwany noobem dostaje smergla kiedy posłysy dzwiek kałema hej.”
  • Bierze KV-1 z l11 na 11.7…
  • jedzie sobie turmsem obok mojego T-72 i nie zauważa, że nie mam nicku na niebiesko… Serio mój rekord impostora to wrobienie 3 teciaków…

Tego jest masa. Ilość nie jest jakością sama w sobie jak powiedział pewien Gruzin, który (ocenzurowano po przypomnieniu sobie o pewnym robaczku nie-świętojańskim).

Nie jest. Bo to tylko gra - nie front wschodni. A gracze do 50 lvl powinni siedzieć w piaskownicy, nie ważne jak dużo Premek kupią i ile wywala kasy. Inaczej efekt będzie taki ze ci co grali dużo posprzedają swe konta, bo stwierdza że… WT się stoczył. A na serwerach zostanie sama patologia.

Otworzyłem sobie wczoraj tych skrzynek czy tam plecaków za ponad 40kk włączyłem wszystkie boostery które dostałem naraz i chciałem wejść na nieskończoną konfrontacje morską czekałem na rundę 1h 40min po czym jak respiłem się Emdenem za każdym razem miałem coraz to mniej amunicji aż została mi tylko podstawowa i mogłem sobie tylko uszkadzać DD. Kiedyś spotkałem się z podobnym bugiem na PVE śmigłowcowym gdzie nie mogłem się respić z podstawowymi rakietami bo się skończyły rzekomo.

a ja glupi myslalem, ze to standard w dzisiejszych czasach :)

EOMM stands for Engagement Optimized Matchmaking. It’s a matchmaking system in video games designed to maximize player engagement and retention by dynamically adjusting matches to create a more enjoyable experience. Essentially, it manipulates the game’s mechanics, like team composition or difficulty, to make players more likely to keep playing.

Here’s a more detailed explanation:

  • Goal:

To keep players engaged and playing longer by creating a sense of success and frustration in just the right balance.

  • How it works:

EOMM algorithms analyze player data (wins, losses, playtime, etc.) and adjust matchmaking to provide an optimal experience.

  • Controversy:

Some players believe EOMM can create artificial winning and losing streaks, leading to frustration and a negative experience, especially for those who are dedicated to improving.

4 Likes

w sumie nieco ponad rok temu byla pdobna dyskusja i kiedys jeszcze na starym forum
ktos wspominal ze Smin cos pisal o eomm jakies faq wyparowalo czy cos w ten desen ;)

2 Likes

Jeżeli tylko tryb sym ma względnie przyjerzyste warunki gry z uwagi na możliwość dołączenia tam gdzie chcemy to nie ma sensu się skupiać podczas gry na AB i RB.
Ostatnio po kilku bitwach w których serio dwoiłem się i troiłem żeby wygrać a team zdycha i wychodzi a ja klepię po 18 czy 22 fragi solo czyli wiecej niż całe 15 osób razem wzięte a i tak przegrywam bitwy to machnałem ręką na warzywniak na który skazuje mnie MM.

Wchodzę, ubijam ile mogę i zaraz po śmierci wychodze. Nie będę się z koniem kopał że im mocniej próbuję tym większe warzywa dostaję. To nie ma najmniejszego sensu.
W grze solo stosuję teraz zasadę totalnego lania na drużynę. Nie pomagam w żaden sposób, często z premedytacją czekam aż przeciwnik strzeli i zabije żebym mógł sobie chapnąć łatwiejszego fraga. Zacząłem grać totalnie egoistycznie nastawiony na mój wynik i olałem totalnie czy wygram czy przegram byle naklepać. Po śmierci opuszczam bitwę i nawet nie patrzę w raporty.

I powoli przestaję się irytować tym że coś mnie tutaj “przypadkiem” i “losowością” szwabi.
Jedyny sposób żeby wygrać z tego typu mechanizmami jest mocny 4 osobowy squad. Wtedy można się trochę skupić i klepać wysoki WR. Podczas gry solo nie ma to najmneijszego sensu.

5 Likes

to jedyne sensowne podejscie zeby miec fun z gry i zachowac nerwy w stanie nienaruszonym
a i tak pojawialy sie, sa i beda sie pojawiac posty z narzekaniem na slaby team

ps dorzuc se jeszcze jakiegos latawca z “prezentem” do zestawu i gneb macajace sie lufami ameby

Polecam. Pomaga to w zlokalizowaniu przeciwnika.
Dobrze jest okazać grzeczność i swoich puszczać przodem. Sprawdza się to głównie w bombardowaniu baz na Air RB, ale również na czołgach.
Trzymać się jak najdalej od AA. Chyba mam pecha, bo nierzadko są głupsi od botów w bitwach morskich. Czasami nie wytrzymuję i zrzucam na nich artę :-)

Nie gram na zwycięstwo ani ilość fragów. Na zwycięstwie zależy mi tylko, gdy są zadania typu wygraj z aktywnością 50%, 70%.
Gram na przetrwanie, jak najdłuższe użycie jednego pojazdu. Spawn po pierwszym zgonie często nie ma sensu, bo albo jest koniec bitwy albo jest zdominowana przez przeciwnika. Użycie więcej niż 3 pojazdów to rzadkość.

Chat przeszkadza. Wyłączyłem czat i ukryłem swoją nazwę. Wszystkich tratuję jak boty, chociaż prawdopodobnie sam gram jak bot. Gdy będę chciał pogadać, to włączę discorda. Mapa i lornetka to podstawa.

Nie, żebym miał jakieś umiejętności. Od częstego umierania od dziwnych strzałów, wszystkim (dosłownie) gram jak bezwieżowym TD. Są to lata przyzwyczajeń i zmiany w “roadmapach” tego nie zmienią.

1 Like

Ciekawe czy będzie nowy sezon przepustki, bo 2 dni do końca i nic nie piszą o tym ?

2 Likes

A to już wiem dlaczego się nie chwalą następnym BP, po prostu nie ma czym. A myślałem że gorzej się nie da.

4 Likes

Jest. Cztery napisy w hieroglifach szatana. Okraszone kopi-pastą.
Great job, jak mawia obecny władca świata.

4 Likes

Incorrect input data
Super, świetnie że wszystko działa.

Od jakiegoś czasu nie wiem czy to wina tego nowego antishita czy badziewnych serwerów jest bardzo dużo sytuacji w których czołgi przeciwnika nawet na bliski dystans się nie renderują.
Jedziesz i umierasz bo start renderowania czołgu zaczął się w momencie gdy już do Ciebie strzelił.
Po discordach jest pełno różnych filmików tego typu

Oczywiście slimaki maja to głęboko w 4 literach. Tylko wczoraj zauważyłem takie kwiatki kilkanaście razy, dzisiaj z 3x podczas jednej bitwy

Kilka dni temu weszły jakieś zmiany odnośnie “Keen vision”, nie pamiętam, która to łatka.
W symulacjach powietrznych może od tygodnia mam sytuacje, że widzę jedną czarną kropkę-samolot, a po jakimś czasie nagle pojawia się druga obok tej pierwszej. Dzisiaj też miałem taką sytuację, ale na powtórce serwerowej było widać, że te dwa samoloty ze sobą leciały od dłuższego czasu.

Wizja artystyczna T-44 (FM) wygląda jak połączenie skorupy T-44-122 z wieżą fińskiego/niemieckiego KV-1 ze zmienionym frontem. Darmowy kajaczek z działem 138.6 mm jak dla mnie wypada ciekawiej.

Za to pojazdy w WB Shop… Aż mam rozbiegane oczka.
Żadnego nie mam, trzy chciałbym dorwać: legendarna Canon Chaika, Kaczucha, KW II.
Niestety, ostatnie dwa mogą być na 6lvl Sklepu. Nie chce mi się tłuc dodatkowych zadań.

1 Like

bylo cos grzebane z radarami albo iff mig 23?
radar pokazuje sojusznikow jako |-|
lockowac sie da bez problemu a r24r bija sojusznikow az milo :/
sam ubijam, mnie ubijaja, raz to chyba sojuszniczy bot mnie zestrzelil

no i nastepny problem sim - po skonczonej bitwie z automatu przenosi czasem do nastepnej

1 Like