Denerwująca gra V3

Ale, że co? W ogóle za pomocą rakiet nie można zniszczyć bazy?
Czy tylko J35XS?

Nadal można niszczyć bazy, ale obrażenia zadawane przez rakiety są znacznie mniejsze.

Wczoraj próbowałem rozwalić bazę rakietami, ale zeszło może 1/4 bazy i myślałem, że chyba nie trafiłem w nią, bo strzelałem z daleka.
Serio? Komuś to przeszkadzało, że ludzie rozwalali sobie bazy rakietami?
To jakiś bug czy celowe działanie Gaijinów? Nie było żadnej informacji na temat.
@EuroDoragon2 mógłbyś się wypowiedzieć w temacie?

Celowe, bazy dawały bardzo dużo punktów badań więc trzeba było to ograniczyć. Ograniczyli zdobywanie maszyn z BP, ograniczyli zdobywanie PB za bazy i rozwalili całkowicie gameplay na topowych samolotach. Przecież to typowe działanie ślimaka od lat

No tak, ale po tym akcji ze Steamem z zeszłego roku trochę przystopowali z takimi działaniami, znaczy znowu zaczęli. Ale żadnego oficjalnego info nie było na ten temat.

Bo to było zgłoszone jako błąd i ten “błąd” został naprawiony.

chodziło mi o to, że jednym zapasem rakiet całej bazy nie zniszczysz

no po pierwsze to bug (jak napisał Superbuster11) Community Bug Reporting System
po drugie to stereotypowy gracz F-4S lub J35XS który nie posiada mózgu i leci na pałę zrakietować bazę po czym albo ginie albo wraca na lotnisko i wychodzi z bitwy czyli jest tylko kulą u nogi dla swojej drużyny

Czyli co? Był błąd i został naprawiony.
To można zniszczyć bazę taką ilością rakiet (116, 128, 144) czy nie?

patrząc na przykład MiGa-23BN to na raz tego nie zrobisz (tylko na 4 razy)

Oj. Zacznę od nowa :)
Był to podobno błąd, że ilością 128/144 rakiety można było zniszczyć bazy. Zostało to “naprawione/poprawione” i teraz całej bazy tym nie zniszczysz.

Rakiet S-5K trzeba było około 128 (wystarczało odrobinę mniej). MightyMouse 114 lub mniej, SNEB 144 lub mniej. Jeszcze rakiety S-8KO, ale tu nie pamiętam ilości, wiem, że więcej niż 80 szt, bo niektóre samoloty posiadały tylko 80 szt tych rakiet i to było za mało, pomimo że posiadają ponad 2 razy więcej trotylu niż S-5K.

Ogólnie to już pojawia się informacja o dzisiejszej łatce, chyba liczba punktów za niszczenie baz została zredukowana. Ale poczekajmy na polskie tłumaczenie, bo mogłem coś źle zrozumieć.

1 Like

weź sobie spójrz na tą część o napalmie (obrażenia od ognia większe TRZYNASTOKROTNIE)

1 Like

Tak, teraz mniejsze bomby dają mnie punktów. Na przykład ruskie 100kg, 18 szt na bazę daje 534 pkt - przed zmianą było 699-702 pkt na symulacji. Bomby 500 kg chyba dają tyle samo co przed zmianą, ale dają o 10 pkt więcej niż obecnie bomby 100 kg.
W sumie to było głupie, że za duże bomby dostawało się mniej punktów niż za małe, ale teraz na RB będzie się dostawać mniej punktów za bazy niszcząc je mniejszymi bombami.
W niedzielę robiłem streama z symulacji, to zaraz sprawdzę ile punktów dawały bomby 500 kg :)
edit: tu się liczba punktów nie zmieniła.

Teraz ludzie z napalmem zaczną latać ;)

nie napalaj się, póki co jak testuję to tak średnio działają jeśli patrzymy na niszczenie baz (przynajmniej BLU-1)

wygląda na to że tak jakby ogień się na siebie nie nakładał więc napalm trzeba zrzucać jeden po drugim ale tak że dajesz się wcześniejszemu wypalić (pierwszy zrzut, wypalenie, drugi zrzut, wypalenie, … i tak aż zniszczysz bazę)

z tego co testuję to obrażenia od ognia liczą się za 1 bombę (ale “wybuchy” tych bomb liczą się normalnie więc 4x napalm rozwala bazę)

Nie napalam się. Kiedyś tego próbowałem, bo podobno nie trzeba z napalmem zwalniać do 1.0 Macha niektórymi jetami. Ale mało punktów dawały w porównaniu do bomb z trotylem więc przestałem go używać. Na symulacji i tak latam bombardować lotniska, bo do baz ciężko się dobrać.

Niemniej jednak wkurzają takie zmiany przeciwko graczom, znaczy wygląda na to, że komuś przeszkadzało, że gracze wbijali za dużo PB i SL na rozwalaniu baz rakietami, a dokładając do tego zmniejszenie ilości nagród za BP zaczynają ponownie pluć do własnej zupy. Za dobrze to nie wróży.

burgerowym premkowym harrierem napalmowanie baz na sim dzialalo swego czasu calkiem spoko 4 wystarczyly i mozna se bylo aama zabrac do kompletu…