Zwycięska Legenda: Jak-3 Eremina!

Pobierz tapetę:

Dziś przedstawiamy wam wydarzenie Zwycięska Legenda, będące częścią nowego cyklu wydarzeń War Thunder. Rozgrywaj bitwy powietrzne, aby zdobyć Jak-3 Eremina i inne interesujące nagrody!

Od 8 maja (13:00) do 20 maja (13:00), zdobywaj punkty misji w bitwach powietrznych, odblokowuj etapy i odbieraj nagrody!

Jak-3 Eremina — Myśliwiec premium dla ZSRR na erze III

Chłop i pilot: Jak-3 Eremina

Historia maszyny

Ten Jak-3 to spersonalizowany samolot z dedykowanym napisem podarowany majorowi Borysowi Ereminowi przez rolnika Feraponta Gołowatowa w maju 1944 roku. W trudnych czasach wojny rodzina, krewni i sąsiedzi chłopa zebrali 100 000 rubli, które zostały przekazane rządowi radzieckiemu na budowę myśliwca. Jak-3 był drugim samolotem podarowanym Ereminowi. Zimą 1942 r. Ferapont Gołowatow sponsorował budowę myśliwca Jak-1B, na którym Eremin odniósł 8 zwycięstw powietrznych. W swoim osobistym Jak-3 as myśliwski Borys Eremin odniósł 6 kolejnych zwycięstw powietrznych i świętował zwycięstwo nad Niemcami w Pradze. Po wojnie jego samolot został przeniesiony na wystawę Centralnego Domu Lotnictwa, a po renowacji w 1958 r. do Muzeum Biura Projektowego Jakowlewa. W 1991 roku samolot trafił do Stanów Zjednoczonych, gdzie znajdował się w Muzeum Lotnictwa w Santa Monica w Kalifornii. Dopiero w 2014 roku Jak-3 Eremina powrócił do ojczyzny w Rosji i jest obecnie wystawiany w Muzeum Techniki im. Wadima Zadorożnego w Moskwie.

W War Thunder Jak-3 jest uważany za jeden z najlepszych myśliwców tłokowych do walki na niskich i średnich wysokościach. Samolot ten wyróżnia się doskonałymi właściwościami manewrowymi, wysokim przyspieszeniem i prędkością wznoszenia oraz dobrym zatrzymywaniem energii podczas skrętów. Jak-3 Eremina jest modyfikacją wcześniejszych wariantów produkcyjnych, uzbrojoną w jedno działko 20 mm SzVAK i ciężki karabin maszynowy, z całym uzbrojeniem zamontowanym w nosie, co znacznie ułatwia celowanie. Ze względu na stosunkowo niewielką ilość amunicji, Jak-3 najlepiej nadaje się do ścigania myśliwców, gdzie można z powodzeniem wykorzystać zwrotność i prędkość tego samolotu.

“Eremin’s aerial victories” decal

Oznaczenie “Zwycięstwa powietrzne Eremina

“To the pilot of the Stalingrad Front” decal

Oznaczenie “Pilotowi Frontu Stalingradzkiego

“Travel Gramophone” decoration

Dekoracja “Podróżny gramofon

Wśród nagród wydarzenia znajduje się również skrzynia, którą można otworzyć i zdobyć jeden z poniższych przedmiotów:

  • 50 000 - 100 000 Srebrnych Lwów
  • Karty bonusowe do Srebrnych Lwów i Punktów Badań
  • Losowe zakłady i rozkazy
  • Uniwersalne zapasowe użycia (1 - 3)
  • Losowy kamuflaż dla posiadanej maszyny
  • 1 dzień konta premium

Jak zdobyć wszystkie nagrody

Każdy etap można zdobyć za 35 000 punktów misji, a każdy nowy etap daje nową nagrodę.

Uwaga: Po ukończeniu etapu należy ręcznie odebrać nagrodę (z wyjątkiem losowych trofeów). Aby to zrobić, kliknij na swój nick w grze, przejdź do “Zwycięska Legenda: Jak-3 Eremina” i kliknij przycisk “Odbierz nagrodę”.

Punkty misji można zdobywać w bitwach powietrznych ery III lub wyższej w bitwach zręcznościowych, realistycznych i symulacyjnych. Liczba punktów misji potrzebnych do ukończenia etapu zależy od trybu gry i maksymalnej ery maszyny używanej w bitwie. Istnieje mnożnik do zdobywania punktów misji, który jest wyświetlany w opisie zadania w grze.

Punkty misji można również zdobywać, korzystając z maszyn specjalnych ery I i II. Maszyny z wydarzeń, których można używać, mają na karcie statystyk nazwę wydarzenia, w którym zostały zdobyte.

Etapy zmieniają się o 13:00 co dwa dni 10, 12, 14, 16 oraz 18 maja.

Nagrody przyznawane są po ukończeniu określonej liczby etapów

  • Za 1 etap: trofeum z losową nagrodą
  • Za 2 etapy: jedno z dostępnych oznaczeń
  • Za 3 etapy: trofeum z losową nagrodą
  • Za 4 etapy: jedno z dostępnych oznaczeń
  • Za 5 etapów: dekoracja “Podróżny gramofon”
  • Za 6 etapów: niezbywalny kupon na Jak-3 Eremina

Zniżki na zakup etapów przy użyciu Złotych Orłów

Niedokończone etapy można kupić za Złote Orły, ale jeśli jesteś znacznie blisko ukończenia etapu, jego cena zostanie znacznie obniżona.

Powiedzmy, że zdobyłeś 85% punktów misji wymaganych do ukończenia etapu, wtedy cena zakupu tego etapu zostanie zmniejszona o połowę. Jeśli zbliżysz się do końca etapu i osiągniesz 95% postępów, cena zostanie obniżona pięciokrotnie. Na przykład, jeśli zdobyłeś 30 000 punktów misji, cena za odblokowanie tego etapu wyniesie 349 Złotych Orłów. Jeśli zdobyłeś 33 500 punktów misji, będziesz musiał zapłacić tylko 139 Złotych Orłów. Pamiętaj o tym, jeśli nie możesz ukończyć etapu na czas!

Ulepszenie kuponu

Po ukończeniu 6 etapów otrzymasz niezbywalny kupon na Jak-3 Eremina, którego użycie natychmiast aktywuje maszynę na twoim koncie. Jeśli nie chcesz maszyny i chcesz sprzedać kupon na rynku, będziesz potrzebować przedmiotu “Ulepszenie kuponu”.

Przedmiot “Ulepszenie za kupon” można zdobyć równolegle z etapami przez całe wydarzenie od 8 maja (13:00) do 20 maja (13:00) za 500 000 punktów misji.

Po otrzymaniu przedmiotu “Ulepszenie kuponu” można zamienić niezbywalny kupon na pojazd na zbywalny i sprzedać go na Rynku. Kupon zbywalny można sprzedać po 6 dniach od momentu jego utworzenia.

Aby utworzyć kupon zbywalny, wybierz “Kupon Jak-3 Eremina (ZSRR)” w swoim ekwipunku i kliknij przycisk “Ulepsz”.

Pozycja “Ulepszenie kuponu” jest ważne do 23 maja, do godziny 13:00. Do tego czasu można go użyć lub wymienić na Obligacje Wojenne. Po tym czasie przedmiot zniknie z ekwipunku.

Postępy w ukończeniu etapów i otrzymaniu “Ulepszenia kuponu” można śledzić klikając na swój nick > Osiągnięcia > Zwycięska Legenda. Jeśli nie uda ci się ukończyć etapu na czas lub chciałbyś go kupić, do 23 maja w oknie Osiągnięć możesz kupić każdy etap za Złote Orły, które dadzą ci odpowiednie nagrody.

1 Like

Całkowicie zapomniałem o nowym formacie wydarzeń (miałem w czarnej dziurze). Wczoraj, przez przypadek, ukończyłem aż jeden etap Inferno Cannon.
To była orka. Zadania za +2, +3, +5 pkt. typu 75 killów czołgiem lekkim/średnim, 50 krytycznych, 26 killów w niszczycielu itp. Dobrze, że zadania trochę się zazębiały.

I taki jest mój kontakt z nowymi wydarzeniami. Tutaj zachęca kontekst historyczny, ale zniechęca cała reszta.

Ale te zadania robisz klepiąc punkty:) I w sumie z jednej strony to jest lepsze niż poprzedni format, ale gejin lubi podkręcić śrubę jeśli chodzi o punkty

Z tymi punktami nie jest źle. 2 dni na zrobienie etapu to wystarczająco dużo, zakładając, że ktoś regularnie gra. Mi się zazwyczaj jeden wieczór schodził na pancernych, na lotniczych i tak gram już głównie symulacje, więc nawet nie zauważałem kiedy to mijało.

1 Like

Uśmiałem się. Owy “kontekst” jest tylko w zakresie radzieckiej propagandy, a w niej jest tyle prawdy, że o tym pisano w prasie i namalowano napisy na samolocie. Naprawdę w XXI wieku ktoś - poza ruskimi - uważa, że radziecki kułak z rodziną kupił samolot? Pomysłowe i na swój sposób “zabawne” :)

4 Likes

Co prawda wikipedia, ale nadal:

Marija Oktiabrska - aby pomścić męża sprzedała majątek i kupiła za niego czołg, po czym ruszyła nim na front.

Myślę, że takich przykładów znajdzie się nieco więcej, chociaż te pewnie są najbardziej znane, jako że te osoby odniosły jakiś sukces lub zostały spopularyzowane przez sowiecką propagandę.

Równie dobrze można zaprzeczać zbiórkom na drony dla naszych wschodnich sąsiadów, a one i tak się odbywają. Oczywiście, na propagandę trzeba patrzeć przez palce, co nie zmienia faktu że takie wydarzenia miały miejsce.

3 Likes

Ale ogólnie wiadomym jest, że owe “fakty” miały miejsce w państwie Stalina już po kolektywizacji i walce z kontrrewolucją? Sprzedaż majątku… Dobre dobre ;)

1 Like

Po pierwsze nie jest problem że one są tylko to że gejin momentami rzuca takimi wymaganiami że człowiek się pięć razy zastanawia czy warto. Po drugie żeby to zrobić w jeden wieczór to trzeba grać na ósmej erze a tam oprócz czołgu albo samolotu to jakieś umiejętności lepsze by się przydały. Ja np nie mam ani jednego ani drugiego.

1 Like

Wierzenie ruskim to jest jak sprzedanie duszy diabłu. Nawet raz było że była niby jakaś laska snajper co niby ponad 200 niemców zabiła a ostatnio się okazało że może i zabiła ale nie 200 niemców.

2 Likes

Oj, naiwności. Naprawdę wierzysz w te propagandowe bzdury?
I nie porównuj zbiórek w kraju kapitalistycznym i “zbiórek” w totalitarnym komunizmie, bo to uwłacza Twojej inteligencji.
A event kopi-pasty do pominięcia. Tak jak “kroniki” Propagowanie komunizmu jest u nas karane, a ta węgierska firma co i rusz raczy nas sierpem i młotem.

4 Likes

Wydarzenie czołgowe wbijałem lineupem 8.0-9.3, topek ogólnie nie gram mimo że posiadam, nie sprawiają mi żadnej frajdy. Też jestem raczej przeciętniakiem, mimo wszystko wystarczył mi jeden wieczór na wbicie etapu, sporadycznie dokańczałem dnia kolejnego.

Wszystko zależy od pozycji społecznej. Mimo że to kraj totalitarny, ludzie potrafili i się dorobić i oszczędzić.

Nie porównuję, jedynie chciałem pokazać że takie rzeczy miały i mają miejsce. Pamiętaj, że te 70-80 lat temu ludzie byli o wiele bardziej patriotyczni, ogólnie odnoszę wrażenie że przed erą globalizacji i wszechobecnego dostępu do wszystkiego dzięki internetowi instytucja “narodu” odgrywała większą rolę.
Tym samym twierdzę że ludzie z prowincji, nie mający bezpośrednio doczynienia z wojną, ale otrzymując radio od władz komunistycznych, byli by w stanie do takich zbiórek.

Nie nazwał bym tego propagowaniem komunizmu, po prostu pokazanie historii ze strony rosyjskiej. Nie namawiają Cię do “jedynego słusznego systemu”, przynajmniej nie w grze.

Co kto lubi. Tobie się nie podoba, ja akurat lubię takie historyczne “smaczki”. Może kiedyś będziemy mieli Lancastera z 300 Dywizjonu.

3 Likes

A czołgi sprzedawali w każdym sklepiku z czołgami. Po cenie rynkowej oczywiście.
Takie akcje to była czysta propaganda.

3 Likes

Oczywiście, jeśli tak to ująć to masz rację, ponieważ określenie że “kupiła czołg” to duże uproszczenie. Nie kupiła czołgu bezpośrednio, a zebrała określoną kwotę (chyba oszczędności życia jej męża) którą wpłaciła na sowiecki fundusz wojenny po czym napisała list do Stalina z prośbą aby fundusze zostały przeznaczone na produkcję czołgu i poprosiła o możliwość służby w wojskach pancernych.
Stalin po prostu wyczuł możliwości propagandowe i przychylił się do jej prośby.

Zgadza się, ale każda taka historia ma głębsze dno a my zazwyczaj znamy jej płytki podstawowy przekaz. W tym wypadku kobieta chciała pomścić męża, co zostało jej umożliwione ale jednocześnie wykorzystane w propagandzie. Nie oznacza to, że sytuacja taka nie miała miejsca :)

3 Likes

No ma głębsze dno. Tak samo jak z polskim górnikiem co zrobił dobrą normę a później komuchy oczekiwały tego od reszty, a tu było że ona “kupiła” samolot więc reszta też ma takie akcje robić. I że wg ruskich komuchów miało to miejsce to nie oznacza z automatu że coś takiego się wydarzyło.

Edycja: Wierzenie w takie akcje są trochę śmieszne bo jak każdy wie wojna potrzebuje bohaterów nawet poza polem bitew więc takie akcje były nagminne nie tylko u ruskich.

2 Likes