Wyprzedaż majowa w Sklepie Gaijin!

Kiedy: Od 6 maja (13:00) do 13 maja (13:00).

Zniżki na zestawy łączone i pojedyncze!

Aby uczcić Dzień Zwycięstwa w Europie, tymczasowo przywracamy do sklepu rzadkie zestawy z pojazdami tematycznymi! Wypatrujcie również ogromnych zniżek na pojedyncze zestawy.

Pakiet “Skrzydła zwycięstwa” -30%

PAKIET ZAWIERA:

  • Zestaw Ła-7 Dołguszyna;

  • Zestaw Jak-9M Gołowaczewa;

  • Zestaw Spitfire FR Mk.XIVe Prendergasta;

  • Zestaw Spitfire Mk. IXc Plagisa;

  • Zestaw P-47M-1-RE Thunderbolt Bostwicka;

  • Zestaw P-51D-10 Wetmore’a

  • 1̶4̶9̶ 105 SKLEP

Pakiet “Gąsienice zwycięstwa” -30%

PAKIET ZAWIERA

  • Zestaw A43 Black Prince;

  • Zestaw M10 Achilles;

  • Zestaw IS-2 Zemsta za brata bohatera;

  • Zestaw T-34-85E, 1945;

  • Zestaw M18 Black Cat;

  • Zestaw 5 Kanadyjskiej Dywizji Pancernej М5А1

  • 1̶6̶0̶ 112

  • SKLEP

Pakiet “Broń zwycięstwa” bundle -50%

PAKIET ZAWIERA

  • Zestaw Ła-7 Dołguszyna;

  • Zestaw Jak-9M Gołowaczewa;

  • Zestaw Spitfire FR Mk.XIVe Prendergasta;

  • Zestaw Spitfire Mk. IXc Plagisa;

  • Zestaw P-47M-1-RE Thunderbolt Bostwicka;

  • Zestaw P-51D-10 Wetmore’a

  • Zestaw A43 Black Prince;

  • Zestaw M10 Achilles;

  • Zestaw IS-2 Zemsta za brata bohatera;

  • Zestaw T-34-85E, 1945;

  • Zestaw M18 Black Cat;

  • Zestaw 5 Kanadyjskiej Dywizji Pancernej М5А1

  • 3̶0̶9̶ 155 SKLEP

Ostateczna cena zestawu będzie zależeć od tego, czy posiadasz już niektóre zestawy, czy nie. Pamiętaj, aby zalogować się do sklepu, aby zobaczyć swoją indywidualną cenę!

Te specjalne zestawy można również nabyć osobno w sklepie.

Gracze na konsolach PlayStation i Xbox będą mogli kupować te zestawy i pakiety ze zniżkami w swoich sklepach do końca maja.

50% zniżki na wybrane zestawy pojazdów!

  • Zestaw K9 VIDAR
  • Zestaw King Tiger
  • Zestaw IJN Yamashiro
  • Zestaw T29
  • Zestaw Turm III
  • Zestaw IS-6
  • Zestaw Mustang
  • Zestaw Somua SM
  • Zestaw Wyvern
  • Zestaw Arkansas
  • Zestaw Dora
  • Zestaw Obiekt 120
  • Zestaw M-51
  • Japoński pakiet startowy
  • Chiński pakiet startowy
  • Zestaw Tu-1
  • Zestaw Spitfire Ezera Weizmana
  • Pakiet startowy USA
  • Niemiecki pakiet startowy
  • Zestaw Prinz Eugen
  • Zestaw HMS Iron Duke
  • Zestaw Marat
  • Brytyjski pakiet startowy
  • Pakiet startowy ZSRR
  • Szwedzki pakiet startowy
  • Francuski pakiet startowy
  • Włoski pakiet startowy
  • Zestaw VRCC Centauro
  • Zestaw AV-8A Harrier
  • Zestaw Rooikat 105
  • Zestaw Merkawa Mk.2D

Przypominamy, że pakiety te są również dostępne ze zniżką w PlayStation™ Store do 8 maja!

IS-2 “Zemsta” jest tymczasowo dostępny za Złote Orły!

Ten specjalny IS-2 jest dostępny za 7480 Złotych Orłów.

Kiedy: Od 6 maja (13:00) do 13 maja (13:00).

Gdzie: ZSRR > Armia > Maszyny premium.

O tym czołgu

IS-2 model 1944 to powolny czołg, którego przeładowanie zajmuje dużo czasu. Jednakże trafienia z jego armaty zadają druzgocące obrażenia, nawet z większych odległości, dzięki doskonałej penetracji pancerza. Ten konkretny IS-2 był prowadzony przez Michaiła Krasikowa, którego młodszy brat Nikołaj zginął w listopadzie 1944 roku i został pośmiertnie odznaczony tytułem Bohatera Związku Radzieckiego. Aby uczcić pamięć brata, Michaił namalował na wieżyczce czołgu napis „Zemsta za brata bohatera”.

Uwaga! Następujące pakiety zostaną wycofane po zakończeniu promocji:

  • Zestaw VRCC Centauro
  • Zestaw Prinz Eugen
  • Zestaw HMS Iron Duke
  • Zestaw AV-8A Harrier
  • Zestaw Rooikat 105
  • Zestaw Merkawa Mk.2D
2 Likes

Czemu tym razem nie “wielka” ?

Pewnie dlatego, że nie wszystkie zestawy zostały nią objęte, w przeciwieństwie do maszyn za złote orły :)

za złote orły również nie sprzedawano wszystkich dostępnych maszyn

Tak, ale standardowo tylko tych które pochodziły z dwóch najnowszych aktualizacji oraz maszyn dywizjonowych, które nigdy nie ulegają przecenie.

Obecnie w sklepie Gaijin masz wyprzedaż wybranych maszyn. Prócz tych z dwóch ostatnich aktualizacji, wiele starszych zestawów nie uległo przecenie - chociażby Ka-50 czy T-72AW TURMS-T. Pewnie dlatego to “zwykła” a nie “wielka” wyprzedaż ;)

1 Like

This post was flagged by the community and is temporarily hidden.

Przeceny są OK o ile jesteś zainteresowany tymi pojazdami, -50% to dobra propozycja - więcej raczej nie będzie. Mi akurat podpasowała bo jest maszyna którą chcę kupić.

Eh… gdyby Żabka miała forum, idę o zakład że też ludzie by pisali że „hotdog + cola w cenie hotdoga” to marna promocja bo oni wolą pepsi.

Wszystko należy rozpatrywać w zależności od sytuacji rynkowej. Sklep szykujący się do zamknięcia ma zwykle bardzo duże wyprzedaże. Natomiast w dobiegającej końca grze (nie oszukujmy się) trwają próby wyciągnięcia z klientów maksimum kasy (w moim przypadku z powodzeniem niestety).

Po czym twierdzisz, że War Thunder zmierza ku końcowi?

Bo kończy się kontent do sprzedaży. A firma ponoć tworzy już nową grę z czołgami.

W sensie że w sklepie czy o co Ci chodzi z tym kontentem? Z tego co widzę to cały czas prężnie rozwijają grę, dodają nowe mechaniki, nowe maszyny itp. Wątpię aby porzucali produkt który z pewnością przynosi im spore dochody i ma masę potencjału w sobie.

Inna sprawa, to chyba autorska gra studia Gaijin, w przeciwieństwie do pozostałych, których są jedynie sponsorami / wydawcami. Wątpię aby porzucali flagowy produkt.

2 Likes

Kończą się czołgi premium do sprzedaży. Zostało parę na 11.3-11.7 i co dalej ? Gra się nie rozwija, nie ma fizyki (to co jest to tragedia) nie naprawia się podstawowych błędów więc dla mnie to zbliżający się koniec. Oczywiście będą ciągnąć aby wyciągnąć maksymalną kasę ale nie widzę dobrych perspektyw.

1 Like

Nie rozumiem, czemu czołgi premium miały by się kończyć? Rozumiem że jesteś zawiedziony, że nie było przecen na nie, ale to nie znaczy, że się kończą. Gaijin pewnie zauważył problem, że topki są problematyczne bo sporo osób mając tylko jedną maszynę wychodzi po jednej śmierci, w dodatku zupełnie nie ogarniając stylu gry na topkach. Osobiście jestem im za to wdzięczny.

Wysłałem zanim dokończyłem wypowiedź.

Co do stwierdzenia, że nie naprawiają błędów również się mylisz - wystarczy spojrzeć na listę zmian.

Oczywiście, wiadomo, że wiele rzeczy pozostaje nie naprawionych od dłuższego czasu, ale mając doświadczenie z game developmentu (a jeszcze względnie niedawno pracowałem w tej branży) widzę jedynie selekcję rzeczy które wymagają natychmiastowej naprawy oraz rzeczy mniej krytycznych jak i rzeczy które owszem, wymagają poprawy, ale jest to proces o wiele bardziej skomplikowany, więc można póki co zostawić jak jest (bo działa mimo wszystko, może nie do końca z oczekiwaniami, ale działa).

Wiesz, łatwo jest oceniać produkt końcowy, nie mając w ogóle pojęcia jak to wygląda od środka.

1 Like

Nie rozumiesz mojej wypowiedzi albo ekonomii. Gra opiera się na sprzedaży kontentu. A kto zapłaci 70 euro za premkę z niskiej półki bo z wysokiej starczy im nie więcej niż na pół roku. Nie ma już praktycznie pojazdów z najwyższego segmentu do dodania przez co devsi staną przed problemem skąd wziąć pieniądze na rozwój bo bez tego gra padnie. Ich aktualne przeceny są mi obojętne bo praktycznie kupiłem już wszystko co mnie interesowało i to dużym nadmiarze. Gra kończy po prostu fazę rozwoju i trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Bez poważniejszych zmian pociągnie rok albo dwa (finanse).

1 Like

Ta zasada ekonomii o którą prawdopodobnie masz na myśli - popyt kreuje podaż - nie ma zastosowania do produktów cyfrowych w grze z prostego względu - nie ma ograniczenia ilościowego, kupujesz “licencję” na korzystanie z danego produktu.
Tak uprzedzając - w tym wypadku “podaż” odnosiła by się do większej ilości gier typu War Thunder, ale póki co WT pozostaje bezkonkurencyjne.

Model biznesowy opiera się na sprzedaży zawartości dodatkowej oraz konta premium.

Żadna premka “z niskiej półki” tzn rozumiem z niższych er nie kosztuje więcej niż 49,5 euro/usd. Poprzez “premkę” rozumiem samą maszynę premium, gdzie cena jest liczona w Złotych Orłach.
W sklepie masz zestawy, gdzie w cenie 10 000 Złotych Orłów otrzymujesz maszynę premium, konto premium na określony czas oraz określoną ilość Złotych Orłów, więc w zasadzie bardzo opłacalna oferta dla kupującego chcącego wydać pieniądze na tą konkretną grę.

Zestawy premium wysokoerowe są odpowiednio droższe i faktycznie, dla mnie osobiście płacić 75 euro, czy nawet dolarów amerykańskich to trochę przesada. Ale pamiętaj, że Polska nie jest jedynym krajem, a ceny są liczone po strefie ekonomicznej, a nie dla każdego państwa indywidualnie (to też tak trochę ekonomii, skoro poruszyłeś jej temat w swojej wypowiedzi).

Edit: również nie rozumiem o co chodzi w stwierdzeniu że “z wysokiej [półki] starczy im nie więcej niż na pół roku”.

Tutaj mylisz się i to srogo. Jest cała lista maszyn których nie ma w grze a mogą zostać dodane pod postacią premium. Dodatkowo jest cała masa modyfikacji już dodanych maszyn, które można wydać pod postacią premium.

No nie wiem… baza graczy ciągle rośnie, jeśli chodzi Ci stricte o kupowanie już istniejących zestawów premium.
Prócz tego chciałbym zauważyć, że zestawy stanowią pewnie tylko procent sprzedaży, a większość przychodu z WT prawdopodobnie (oczywiście gdybam sobie, Gaijin niestety nie publikuje statystyk ze sprzedaży) pochodzi ze Złotych Orłów. Czemu tak uważam?

  • Przepustka Bitewna jest opłacana ze Złotych Orłów
  • Etapy wydarzeń są opłacane ze Złotych Orłów
  • Konto premium może (ale nie musi) być opłacane ze Złotych Orłów
  • Za Złote Orły można przyspieszyć badanie maszyn drzewkowych
  • Za Złote Orły można kupić maszyny dywizjonowe
  • Za Złote Orły można kupić wiele innych rzeczy jak dekoracje, portrety profilowe itp

Śmiem twierdzić, że mają wystarczająco zdywersyfikowaną ofertę aby nie musieć martwić się tylko i wyłącznie zestawami premium.

Gratulacje, również mam już praktycznie wszystko co mnie interesuje i nie narzekam że coś nie zostało uwzględnione w obecnych przecenach. Nie dziś to kupię kiedy indziej. Polecam i Tobie takie podejście, mniej nerwów, mniej narzekania.

Nadal nie uzasadniłeś swojego twierdzenia, że gra jest w końcowej fazie rozwoju. Gdyby tak było, wpierw poodcinali by programy partnerskie, a tutaj jest wręcz przeciwnie, promują współpracę.

Nie rozumiem na jakiej podstawie tak twierdzisz. Chciałbyś rozwinąć to stwierdzenie? :)

Edit: Gdyby tak było, zaczęli by obniżać ceny zestawów i Złotych Orłów i promocje odbywały by się częściej niż tylko w określonych okresach roku. Póki co promocje są regularnie z okazji konkretnych wydarzeń + okazyjnie, ale również pod konkretne wydarzenia i raczej na konkretne maszyny. Obecnie jest trend wręcz odwrotny - ceny się zwiększają (ponieważ gracze i tak kupują) a promocje z ogólnych stały się ograniczone pod względem asortymentu. Gram od dłuższego czasu i widzę co się dzieje.

2 Likes

Nie będę ciągnął tej dyskusji popatrz na praktycznie zakończone drzewka rozwoju.

Tam gdzie Ty widzisz “zakończone” ja widzę masę potencjalnych maszyn do dodania. Interesuję się tematami militarnymi, w szczególności technologią wojskową i to od bardzo dawna.

Obszar zimnowojenny ma gigantyczne luki w maszynach i lądowych jak i lotniczych. Marynarkę pominę, ponieważ zupełnie mnie nie interesuje, mimo wszystko drzewka morskie są po prostu puste w stosunku do tego co można dodać.

Jeśli chodzi o technologię najnowszą - również znajdzie się masa maszyn których jeszcze nie ma w grze, tak lotniczych jak i lądowych. Chociażby K2, Arjun, Eurofighter i podobne.

Dodatkowo rozwój gry nie polega tylko i wyłącznie na dodawaniu nowych maszyn, a również na dodawaniu nowych lub rozwijaniu istniejących trybów rozgrywki, dodawaniu nowych map itp.

Faktycznie, również nie widzę sensu ciągnięcia dyskusji z osobą która nie dość, że nie ma pojęcia o ekonomii, game developmencie to i o technologii militarnej, a całość sprowadza się do narzekania na brak przeceny na topowe zestawy premium, bo nie może za pół ceny kupić tego co chce xD

4 Likes

Chociaż powody do narzekania na WT mam codziennie, czasami od wejścia do bitwy (gdy mnie wyj…rzuci do hangaru), to IMO obecna wyprzedaż nie jest zła.

Obniżka -30% to norma o tej porze. Zawsze czekam na -50% (urodziny, święta).
Pakiety samolotowy, czołgowy i all-in-one to standard powielany od lat, z niewielkimi zmianami.

Zaskakuje sporo zestawów -50%. Dobrze rozważyć pojazdy, które będą wycofane.
Teraz to: pojazd + GE + czas premium. Jeżeli wrócą to albo okresowo na specjalne okazje (bez zniżki) albo za GE.
Mam pojazd kupiony przed wiekami w zestawie. Niespodziewanie wycofany wrócił za GE. Cenowo wyszło podobnie, ale bez GE i czasu premium. Jak dla mnie zmiana na gorsze.

1 Like

a jak skoncza sie pomysły wystarczy odpalić jakąś listę asów lotniczych, wybitnych czołgistów itp itd