Karty na stół: Ujawniamy, nad czym pracujemy

Karty na stół: Ujawniamy, nad czym pracujemy

Cześć wszystkim! Witajcie w nowej serii artykułów, którą my, Community Managers, będziemy publikować na forum, gdy tylko będziemy mieli jakieś istotne informacje, którymi będziemy mogli się z wami podzielić.

Będziemy starali się informować Was o tym, co dzieje się w grze, abyście byli informowani na bieżąco i nie pozostawali w tyle z wiedzą. Chcemy sprawić, aby ta seria była bardziej „osobista” niż te, które dotychczas regularnie publikujemy. Artykuły będą pisane bardziej z perspektywy Community Managers.

Harmonogram zmian, blogi deweloperskie i inne ważne artykuły będą nadal publikowane na stronie jak zwykle. Ta seria jest w pewnym sensie nowym dodatkiem do listy wielu rzeczy, które robimy.

Na dzisiaj mam dla Was ważną aktualizację i kilka spojrzeń na inne informacje. Zaczynajmy więc!

Aktualizacja Harmonogramu zmian dla drugiej dużej aktualizacji

Większość funkcji z Harmonogramu dla drugiej dużej aktualizacji jest obecnie w fazie rozwoju. Prawdopodobnie większość zostanie ukończona na czas, z wyjątkiem niektórych, których wdrożenie zostanie opóźnione. Oto ważna funkcja, o której chcę dziś porozmawiać.

Niestety, będziemy musieli ponownie opóźnić premie badawcze dla nowych narodów, ponieważ nie zdążymy do wydania nadchodzącej dużej aktualizacji. Zaistniały pewne okoliczności, które mogę wyjaśnić poniżej.

Chcę powiedzieć, że ta funkcja pojawi się w grze, zaprojektowano wewnętrzny framework i interfejs, który widziałem.

W trakcie prac rozwojowych stało się jednak jasne, że wdrożenie tego wraz z dużą aktualizacją nie było najlepszym pomysłem. Wynika to z działalności naszych programistów odpowiedzialnych za tę funkcję i niedocenianej złożoności samej funkcji, która wpływa na wdrażanie i obsługę innych rzeczy.

W tym czasie pojawia się wiele nowych funkcji i dodatków, które wymagają znacznej uwagi, zaś uwaga ta byłaby nieco zbyt ograniczona, gdybyśmy dodali taką złożoną funkcję do wszystkiego innego. W związku z tym programiści chcieliby zachować tę funkcję i wszelkie przyszłe zmiany w postępie oddzielnie od jakichkolwiek większych aktualizacji. Pojawi się w mniejszej aktualizacji lub w jednej z naszych dwutygodniowych łatek „To naprawione”, jakiś czas po aktualizacji głównej. Nie mam dokładnego terminu, kiedy zostanie to wdrożone, ale nadal jest to najwyższy priorytet dla naszych głównych projektantów.

f_16_bonus

Wiemy, że ta funkcja jest bardzo oczekiwana i przepraszamy, że musieliśmy ponownie przesunąć jej implementację. Jednak nie powinno to wybiegać w zbyt odległą przyszłość.

A teraz bardziej pozytywny akcent, na który warto zwrócić uwagę: oddzielenia ocen bitewnych dla różnych trybów gry jest już prawie ukończone, deweloperzy testują to w chwili obecnej. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, funkcja ta zostanie udostępniona przed następną dużą aktualizacją, obejmującą kilka samolotów. To też może ulec zmianie, dlatego prosimy o tym pamiętać.

Trwają również prace nad przeciąganiem i upuszczaniem pojazdów do slotów załogi i ich przestawianiem. Twórcy mają ciekawy projekt ułatwiający życie, który wykracza poza to, co pierwotnie planowano, więc zapytałem, czy mógłbym zdradzić nieco na temat tego, co nadejdzie. Oto poglądowy projekt, nad którym trwają prace, pokazujący, jak będzie można przeciągać pojazdy, a nawet usuwać je ze swojego miejsca: po prostu przeciągając je do obszaru usuwania zamiast klikać w celu wysłania na wakacje. Myślę, że to jest fajne!

Nie martwcie się też, Kfir Canard nie przeszedł żadnej dziwnej przebudowy i pojazdy te nie przejdą do drzewka USA — projektanci używają zastępczych nazw i ikon podczas pracy!

Być może zauważyliście również, że wygląd paska ze slotami załogi również jest nieco inny, widziałem też kilka zdjęć WiP przedstawiających kosmetyczne przeprojektowanie miejsc załogi po kliknięciu i najechaniu myszką. Nie chcę za dużo zdradzać, ale powinniście być w stanie to zobaczyć na serwerze deweloperskim lub po wydaniu głównej aktualizacji, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie będzie opóźnień.

Zapytałem twórców o jeden ważny aspekt Harmonogramu, a dotyczył on wewnętrznych modułów pojazdów. Jedną z głównych dyskusji była kwestia 2S38 i tutaj zrobiłem zrzut ekranu pokazujący, jak to będzie wyglądać w następnej dużej aktualizacji. Dodano więcej modułów wewnętrznych i większe pierścienie obrotu uzbrojenia, co oznacza, że pociski penetrujące spowodują więcej uszkodzeń wewnętrznych niż wcześniej.

Opracowano także automatyczne leczenie członków załogi pojazdów. Ta mechanika otrzymała ogromną liczbę głosów na „tak”. Zapytałem, jak to będzie wyświetlane, i na rentgenowskim panelu uszkodzeń w grze, obok ikony załogi, pojawi się ikona leczenia, dzięki czemu będziesz wiedzieć, kiedy załoga w twoim pojeździe automatycznie się leczy.

crew_healing

Kolejną interesującą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę, jest wizualny wybór broni. Ten też został zaprojektowany. Będziesz mógł wybrać broń z paska skrótów. Sposób, w jaki będą one wyświetlane w bitwie, jest nieco podobny do tego, jak są one wyświetlane w menu broni dodatkowej w hangarze. Nie mogę się tego doczekać!

Inne funkcje z Harmonogramu, o których tutaj nie wspomniałem, ale o których pojawieniu się w drugiej dużej aktualizacji była mowa wcześniej, są w trakcie opracowywania. Jak powiedziałem, premie badawcze dla nowych krajów nie zostaną wprowadzone wraz z wydaniem głównej aktualizacji – być może kilka innych nacji nie zdąży na czas. Będziemy Cię na bieżąco informować, publikując na stronie internetowej artykuły dotyczące dodatków i przesunięć Harmonogramu.

Poprawki błędów i ulepszenia

Jak zawsze nasze zespoły ciężko pracują nad naprawianiem błędów i ulepszaniem gry w oparciu o Wasze raporty i opinie.

Obecnie mamy w przygotowaniu kilka poprawek błędów, które zostaną wydane w przyszłości. Oto kilka które wybrałem spośród wielu:

Twórcy zapoznali się z Waszym raportem dotyczącym serii MiG-23/27. Przyjrzeli się temu i poprawią prędkość obrotu na właściwą. Początkowo rakiety stawiały większy opór, teraz zostały wyregulowane. Kolejnym jest poprawienie nieprawidłowych gąsienic w PLZ83-130 i PLZ-83 (obecnie mają złe) oraz wprowadzenie nowych pocisków BEE7 dla PLZ-83. Pojawią się one w następnej dużej aktualizacji. Pracowano także nad problemami związanymi z rozdzielczością LITENING II w F-16C, AV-8B Plus i Barak II, ale ta poprawka zostanie wdrożona w przyszłości.

Zespół Menedżerów Społeczności zapoznał się z Waszymi opiniami na temat bitew powietrznych i liczby graczy biorących w nich udział, po czym rozmawiał o tym z twórcami, aby sprawdzić, czy da się coś zrobić. Twórcy coś planują, nie mogę podać szczegółów ani harmonogramu, ale na razie się nad tym zastanawiamy.

Chciałbym jeszcze raz podziękować całemu zespołowi za przesłanie raportów o błędach na naszej platformie — raporty są sprawdzane codziennie i zawsze nad nimi pracujemy. Zawsze staramy się ulepszyć także sposób, w jaki obsługujemy raporty.

O nadchodzącej dużej aktualizacji

Widziałem mnóstwo waszych komentarzy z pytaniem, kiedy opublikujemy pierwszy devblog. Nasze zespoły pracują obecnie nad dużą aktualizacją, która obejmuje nowe pojazdy i funkcje. Jak zwykle pojawią się czołgi, samoloty i okręty, a także rakiety FOX-3, dwie nowe mapy oraz dziesiątki poprawek błędów i funkcji, takich jak możliwość zwinięcia er w drzewku badań. Dla mnie jest to mały, ale miły dodatek ułatwiający życie i powinien zostać zaimplementowany, jeśli nie pojawi się nic krytycznego.

Razem z zespołem napisaliśmy i przetłumaczyliśmy już kilka blogów, a obecnie przygotowujemy teksty i rendery niektórych pojazdów objętych tą aktualizacją. Nie chcę podawać dokładnej daty rozpoczęcia sezonu blogów deweloperskich, ale to już wkrótce.

Kolejny event z pojazdem do zdobycia

Wkrótce kolejny event dotyczący pojazdów i wiem, że wielu graczy spodziewa się w związku z tym okrętu. Będzie to jednak pojazd naziemny i osobiście nie mogę się go doczekać.

Patrząc w przyszłość, po zakończeniu tego eventu nastąpi około miesięczna przerwa do rozpoczęcia następnego, jak wspomniano w często zadawanych pytaniach. Wtedy właśnie zobaczymy okręt do zdobycia.

Koniecznie się zaangażuj!

My, Community Managers zawsze czytamy forum i inne miejsca, regularnie zbieramy też opinie dla programistów. Opublikuj swoją opinię w odpowiednich tematach, abyśmy mogli ją zobaczyć i zapisać. Pamiętaj, aby wyrażać się konstruktywnie, ponieważ znacznie pomaga nam to w tworzeniu wysokiej jakości dokumentów z opiniami dla programistów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że przekazujemy ważne rzeczy.

Twoje raporty o błędach i opinie są dla nas ogromną pomocą. Pamiętaj o przesyłaniu i przeglądaniu raportów tutaj — jeśli zobaczysz raport dotyczący Ciebie, kliknij przycisk „Mam ten sam problem!”, abyśmy mogli zobaczyć. I pamiętajcie, aby omawiać grę także w wątkach na naszym forum, zespół Menedżerów Społeczności często odpowiada tam na wiele z Waszych pytań.

Na razie mnie tu nie ma. Zachęcamy do pozostawiania pytań i komentarzy, a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć. Daj nam znać, co myślisz o artykułach z tej serii i co chciałbyś w nich widzieć – chcemy, aby pojawiały się one regularnie.

Do zobaczenia w bitwie!

magazine2 wraz z zespołem CM

3 Likes

Hmm te strzałki pod f16c oraz f15 sugerują tylko tą mechanikę premii badawczych, czy kryje się pod tym coś więcej np, nowe samoloty może f15c ??? ciekawe Pozdro EuroDragon2

3 Likes

czekam na dev serwery

A ja się nie mogę doczekać kolejnego wydarzenia z pojazdem - PLZ83-130 jest super tapperem, Obiekt 292 jeszcze lepszy.