Chcielibyśmy poznać Wasze opinie na temat proponowanej przez nas mechaniki niszczenia samolotów i bitew nocnych

W dzisiejszym artykule omówimy dwie mechaniki, na temat których chcielibyśmy poznać wasze opinie: ulepszone powiadomienia o trafieniach samolotów oraz bitwy nocne. Proponowane przez nas projekty nie są ostateczne, ponieważ wyjaśniamy je, abyśmy mogli uzyskać wasze opinie i w razie potrzeby wprowadzić poprawki. Zanurzmy się w szczegóły!

Ulepszone informacje o trafieniu w cel: Nasz proponowany projekt

Jak wspomnieliśmy w poprzednim Harmonogramie, Pracowaliśmy nad tą mechaniką i chcielibyśmy poznać Wasze opinie na jej temat.

Powitajcie mechanikę “Poważnych uszkodzeń”

Obecnie zniszczenie samolotu jest liczone na podstawie jednego z następujących warunków: pilot został znokautowany; samolot zderzył się z obiektem i został całkowicie zniszczony; samolot miał oderwany ogon; samolot otrzymał uszkodzenia, które powodują, że jest liczony jako zniszczony, ale nadal może prowadzić dalszą walkę.

Odnosząc się do ostatniej części, obecnie, gdy wrogi samolot zostanie zniszczony (“Cel zniszczony”), czasami może nadal latać, strzelać, lądować w celu naprawy i gracz nie jest zmuszony do opuszczenia maszyny. Miało to na celu umożliwienie zdobycia fraga, a jednocześnie uniemożliwienie innemu graczowi wykończenia ciężko uszkodzonego samolotu wroga i kradzieży fraga.

Wolelibyśmy nie liczyć samolotu jako zniszczonego na podstawie “domysłów”, ale zamiast tego chcielibyśmy pozostawić ci możliwość kontrolowania “poważnie” uszkodzonego samolotu, dopóki nie zostanie on całkowicie zniszczony lub nie wróci na lotnisko w celu naprawy.

Jednak ze względu na różne tryby gry, opcje sterowania samolotami, doświadczenia graczy i liczbę samolotów w grze, nie było jednego systemu, który mógłby niezawodnie i dokładnie określić ten stan.

Z tego powodu proponujemy usunięcie tego warunku z mechaniki gry i zastąpienie go mechaniką “Poważnego uszkodzenia”. Jak to będzie działać? Jeśli samolot zostanie uszkodzony w stopniu, w którym wcześniej zostałby uznany za zniszczony, mimo że nadal może latać, strzelać i lądować w celu naprawy, nowa mechanika uzna go za poważnie uszkodzony. Żadne zniszczenie ani śmierć nie zostaną zaliczone, dopóki poważnie uszkodzony samolot nie zostanie wykończony.

Jak nagradzanie będzie działać z tą nową mechaniką?

Jeśli poważnie uszkodzisz wrogi samolot, a następnie zadasz mu dodatkowe uszkodzenia na tyle, że zostanie on sklasyfikowany jako zniszczony, otrzymasz nagrody, które wzrosną do poziomu zniszczenia wrogiego samolotu.

Ponadto, jeśli poważnie uszkodzisz wrogi samolot, ale go nie zniszczysz (ponieważ na przykład odleciał), nie otrzymasz zniszczenia, ale nową nagrodę o nazwie “Poważne uszkodzenie”. Kwota tej nagrody jest nieco niższa niż nagroda za zniszczenie.

Gdy sojusznik wykończy wrogi samolot, który został poważnie uszkodzony, otrzyma nową informację: “Wykończony”. Otrzyma za to resztę nagrody i frag w swoich statystykach. Gracz, który pierwotnie zadał poważne obrażenia, również otrzyma pełnoprawnego fraga do swoich statystyk - jednak bez dodatkowej nagrody, ponieważ nie brał udziału w wykończeniu tego wroga.

W rezultacie obaj gracze otrzymają fragment wrogiego samolotu w swoich statystykach, a także jak zwykle będą liczyć się do odblokowania zadań i kamuflaży.

Poważnie uszkodzony samolot, który się rozbił

Jeśli wrogi samolot, który został poważnie uszkodzony, rozbije się, frag zostanie przyznany graczowi, który pierwotnie zadał poważne uszkodzenia. Pozostała część nagrody za ich zniszczenie zostanie naliczona.

Kiedy bitwa dobiegnie końca

Po zakończeniu bitwy samoloty, które nadal są poważnie uszkodzone, zostaną uznane za zniszczone, a frag zostanie przyznany graczowi, który zadał poważne uszkodzenia. Gracz, który został poważnie uszkodzony, będzie miał przypisaną śmierć do swoich statystyk, a pozostała część nagrody za jego zniszczenie zostanie naliczona graczowi, który zadał poważne uszkodzenia. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w której gracze, którzy zostali poważnie uszkodzeni, wznoszą się wysoko i odlatują, aby uniknąć zniszczenia.

Dajcie nam znać, co myślicie o tym proponowanym projekcie, zostawiając opinię. Jak już wspomnieliśmy, proponowany projekt nie jest ostateczny. Jeśli większości z was się spodoba, utrzymamy go w obecnej formie. Jeśli jednak wam się nie podoba i macie sugestie, dajcie nam znać, byśmy mogli wprowadzić ewentualne poprawki.

Nocne bitwy: Nasz proponowany projekt

Jak wspomnieliśmy w naszym wstępnym harmonogramie, planowaliśmy wprowadzić możliwość wyboru bitew nocnych przez gracza. Zamierzamy to dodać, a ponadto chcielibyśmy poznać wasze opinie na temat dalszych ulepszeń.

Wybieranie bitew nocnych

Nocne bitwy będzie można wybrać na ekranie trybów gry. W tym miejscu będzie można włączyć lub wyłączyć opcję “Weź udział w nocnych bitwach”. Nocne bitwy będą dostępne tylko w realistycznych bitwach naziemnych, a opcja udziału w nich jest domyślnie włączona. Jednak włączenie tej opcji niekoniecznie oznacza, że weźmiesz udział w nocnej bitwie. Dzieje się tak, ponieważ zostaniesz umieszczony w dwóch kolejkach: do zwykłych bitew i do bitew nocnych, gdzie będziesz miał szansę dostać się do obu. Szansa na dostanie się do nocnej bitwy będzie mniej więcej taka sama jak wcześniej, zanim nocne bitwy zostały wyłączone.

Minimalna klasyfikacja bitewna dla bitew nocnych

Nocne bitwy będą dostępne tylko dla graczy z klasyfikacją bitewną 10.0 i wyższej - gdzie zdecydowana większość pojazdów posiada noktowizję i termowizję.

Nagrody za grę w nocnych bitwach

Jeśli masz włączoną opcję “Bierz udział w nocnych bitwach” i rozegrasz nocną bitwę, będziesz mógł zdobyć nagrody! Nagrody te są czysto kosmetyczne i koncentrują się na nocy, na przykład gogle noktowizyjne jako dekoracja i ekran ładowania czołgów strzelających w ciemności. Pełna lista obejmuje: ekran ładowania, tytuły, oznaczeni, dekoracje 3D i ikony profilu gracza. Postępy w ich zdobywaniu są wyświetlane w tym samym obszarze, w którym można włączyć lub wyłączyć nocne bitwy.

Nasze myśli stojące za tym projektem

Nocne bitwy pozwalają urozmaicić mecze, a jednocześnie doświadczyć różnych i trudnych scenariuszy, które nie występują w bitwach za dnia. Rozumiemy jednak, że nie każdy lubi tego typu komplikacje, dlatego dajemy ci możliwość wyboru, czy chcesz brać udział w nocnych bitwach. Ponieważ bitwy nocne są zazwyczaj trudniejsze niż bitwy toczone w dzień, chcielibyśmy nagradzać graczy, którzy w nich uczestniczą, drobnymi dekoracjami o tematyce nocnej.

Daj nam znać, co myślisz o tym proponowanym projekcie, zostawiając opinię. Jak już wspomnieliśmy, proponowany projekt nie jest ostateczny. Jeśli spodoba się większości graczy, utrzymamy go w obecnej formie. Jeśli jednak wam się nie podoba i macie sugestie, dajcie nam znać, byśmy mogli wprowadzić ewentualne poprawki.

Inne zmiany w Harmonogramie

Wiedzieliśmy, że o to zapytacie, więc uwzględnimy to również tutaj. Wiemy, że oczekujecie premii do umiejętności w PB, a także premii do badań nowych nacji, i nad tym również teraz pracujemy!

Na razie to wszystko! Prosimy o pozostawienie opinii i komentarzy: czy to na naszych oficjalnych forach, w mediach społecznościowych, na Steamie, Reddicie, a także na innych platformach, które czytamy. I pamiętajcie, dajcie nam znać, co sądzicie o proponowanych zmianach w wyglądzie. Do zobaczenia wkrótce!

Zacznę może od końca.
Coś długo wam idzie wprowadzenie zmian dotyczących premiowania graczy za swoje wyniki w bitwie, już myślałem, że o tym zapomnieliście. Ale jednak może za jakiś czas to wprowadzicie to na plus.

Nocne bitwy nagradzane jakimiś dekoracjami ok fajnie, mało kogo to interesuje, ludzie będą mieli co grindować ważne, że będzie można całkowicie wyłączyć takie bitwy i cieszyć się rozgrywką bez zbędnej frustracji.

No i przechodzę do crème de la crème pomysł totalnie do bani z kilku względów.
-Pewne typy uzbrojenia uszkadzają samoloty do takiego stopnia, że w chwili obecnej zalicza się to jako pełnoprawny frag, lecz nie są w stanie całkowicie zneutralizować celu.
-Rodzi to dość duży problem “podbierania” sobie zabójstw i polowanie tylko na spadający samolot taki który obecnie jest uznany jako zniszczony, obecnie jest szansa tylko na zdobycie asysty i niech tak zostanie.
-Kolejne myczek który utrudni graczowi zdobycie pełnej puli nagród za eliminacje przeciwnika co wpływa na ilość oraz czas badania modyfikacji/maszyn.
-Szybsze wypstrykiwanie się z amunicji oraz więcej czasu na pełną neutralizacje przeciwnika wpłynie na mniejsza ilość możliwych fragów czyli robienie pod górkę.
-Jak to będzie wyglądać procentowo jeśli chodzi o zdobywanie nagród? 80/20 90/10
-Jeśli już ma wejść taka mechanika niech podział nagród będzie 100/100 i dwie osoby dostają pełna pulę nagród za u uszkodzenie i dobicie przeciwnika

Podsumowując
-Nowa mechanika zniszczeń na wielki MINUS
-Nocne mapy i nagrody pocieszenia za granie takich map na PLUS
-Nagradzanie graczy za jego wyniki w bitwie oby pojawiły się jak najszybciej jak to możliwe

wyjdzie na to ze z 16 graczy zrobisz 32 fragi, jak dla mnie totalny bezsens
jak samolot jest w stanie dowlec sie do lotniska chocby nawet pouszkadzany to fraga nie powinno byc
na killstealerow kontrolna seria w tyl owiewki zawsze sie sprawdzala ;)

wincyj bolcow bedzie latac XD

grajac chwile na topce - jestem zainteresowany normalna tozgrywka to jakies nieporozumienie, strasznie sytuacyjne toto

mi tam zarobki weocily do normalnego poziomu, chcesz powiedziec ze topowi gracze dostana jeszcze wiecej lwuf? :D

A mi się podoba.

Fatalny pomysł. Choćby dlatego, że karze tych graczy, którzy po poważnym uszkodzeniu lecą w kierunku lotniska, ale nie zdążą wylądować, bo bitwa dobiega końca np. z powodu zniszczenia naziemek. A po drugiej stronie nagrodę za zniszczenie otrzymuje ktoś, kto de facto nie zniszczył samolotu, a “jedynie” poważnie uszkodził.

Ponadto, tekst tekstem, zapowiedzi zapowiedziami, ale znając z doświadczenia, jaka jest obecnie loteria z uszkodzeniami krytycznymi, gdzie krytyk krytykowi nierówny - po jednym samolot spada, a po innym leci bez problemów, choć bez jednego skrzydła - to i w przypadku tej nowej mechaniki też będą działy się “cuda, wianki”.

1 Like

Ja bym tylko pozbył się przyznania śmierci uszkodzonemu graczowi, reszta spoko.

no ale jakto , zaliczyc fraga bez rozwalenia samolotu albo zaliczyc zgona jak twoj samolot leci?

Mogliby to jakoś inaczej nazwać, niekoniecznie frag, ale nagroda za poważne uszkodzenia jak najbardziej byłaby miła.

Będzie nagroda za poważne uszkodzenia, która wynosi nieco mniej od zniszczenia

wystarczyloby podniesc lwy i exp za krytyki a nie cudowac

czy to znaczy ze nocne bitwy beda losowane czesciej dla tych co maja wlaczona ta opcje?

Ta opcja włącza ogólnie możliwość nocnych bitew, bez jej zaznaczenia nie będziesz brał w nich udziału