APDS to totalnie niegrywalne badziewie

Jak w tytule i nie zamierzam się już rozwodzić i popierać przykładami, screenshotami i grom wie jeszcze czym, bo przez ostatnie 8 lat już wszystko zostało powiedziane na ten temat. Po prostu - tym się nie da [przyjemnie] grać.

Skoro aż tak idziemy w “realizm” i APDSy rozbijają się losowo to równie losowo powinien działać zapalnik w pociskach APHE.

1 Like

APDS jak dla mnie jest na 4 miejscu najgorszych pocisków w grze.
1 APCR - absolutnie bezużyteczny w grze używany tylko po to by sztucznie zawyżać BR całej masy maszyn w ramach balansowania.
2 AP - na pierwszej erze jeszcze da się przeżyć, potem czym wyżej w górę to jest to totalne dno odbijające się od wszystkiego co nie jest płaskie, bardzo często zadając znikome obrażenia.
3 APBC - to samo co AP tylko z lepszą balistyką na średnich i wyższych tierach totalnie niegrywalny ( a często jest to pocisk z którym musimy startować co jest mega męczące)
4 APDS - znerfili go do poziomu że w tym momencie jest jak trochę lepszy APCR istnieje tylko po to by sztucznie zawyżać BR maszyn.

2 Likes

Moim zdaniem taki apds czy hesze i tak rujnują grę, patrz br 6.0-6.7 gdzie od tyczki pokroju 50mm-70mm ginie jagdtiger z 2km w przód bo hesz ma 300-400mm penetracji, ja się osobiście cieszę że pojazdy typu t54, leopard 1 itp idą na 8.0-8.3 i wyżej, bo te br przez te właśnie pojazdy i pociski były nie grywalne i wkurzające, i się cieszę że gaijn zobaczył ten postulat społeczności że br 6.0-6.7 mają za dużo przeskok technologiczny między 7.0-7.7 jak dostają uptier, co do apds na większych br są słabe, ale na takim 7.3-6.3 są za mocne, chyba że ktoś grać nie umie nimi, ja osobiście to nie lubię heszy bardziej niż apdsów.

1 Like

Zasadniczo jest to brak konsekwencji że tak to ujmę. Ogólnie zakładam ze chodzi ci o HEAT raczej niż HESH. No ale do rzeczy- w grze mamy dwa Tygrysy I. Historia Tigera wygląda tak że był tylko tylko jeden model produkcyjny w którym z czasem zmieniono nazwę. W grze zostało to wykorzystane by dodać drugiemu amunicję APCR której nomen omen i tak nikt nie używa bo jest gorsza od podstawowej APCBC. W przypadku maszyn Walących HEATami wiele z nich służyło jeszcze wiele lat po wojnie szczególnie u Szwedów i przechodziły przez różne modyfikacje. Więc dla przykładu mamy taki model sav m/43 modyfikacja rocznik 1946 używający amunicji z 1949 i niby ok mała różnica rocznikowa ale ma br 3.0 i penetrację 240mm… Z drugiej strony gdybym miał nim grać na br pokroju 6.0 albo więcej to nawet bym go nigdy nie dotknął. Jeszcze inną kwestią jest to że HEAT nie jest amunicją “godną zaufania” generalnie potrafią wybuchać na krzaczkach, trawkach, błotnikach czy jakichś wymodelowanych elementach stricte dekoracyjnych jak karabin maszynowy obok kierowcy nie robiąc żadnych obrażeń. W zasadzie jednym z powodów dla którego Włosi są najmniej popularną nacją po Izraelu (który jest niegrywalny bez konta premium i władowania złotych orłów w rozwój załóg swoją drogą) jest właśnie poleganie na zawodnej amunicji typu HEAT jako że zwykłe pociski kinetyczne często są zbyt cienkimi bolkami jak na swoje BR. Włochami doszedłem do 8.0 i granie tymi maszynami polegającymi na HEATach nie było specjalnie fajne. Więc ich nie bronię ale też nie potępiam. Sytuacja tych pocisków jest stosunkowo skomplikowana że tak to ujmę.

Może i masz rację że jest skomplikowana, ale nadal takie pojazdy nie powinny walczyć np z pantera czy tigerem 1, teraz dużo pojazdów z zimnej wojny zostało tak wysoko dane br że już nie walczy z ww2, okej tylko pytanie brzmi od kilku lat, i różnych wątkach dlaczego nie można zrobić ww2 i trybu zimna wojna, jedynymi sensownymi dla mnie argumentami jest tylko $$ bo wiele premek nie byłoby już tak dobre i ludzie by nie kupowali, lenistwo twórców ale to chyba widać w różnych aspektach gry, możliwe że dłużej by wyszukiwało mecze ponieważ najpopularniejszy br 6.7-7.7 został by rozdzielony, i mi tu nie chodzi by było jak w war Thunder mobile, że musisz wybrać ww2 albo zimną wojnę i masz nowe drzewko, mogło by to zostać jak jest, ale pojazdy ww2 nie mógłby dostać uptiera na 7.0 itp a powojenne poniżej 7.0,oczywiście mogłoby to wyglądać inaczej, ale temat rzeka taki sam jak brak samolotów na na ziemnych.