Zwiastun aktualizacji „Alpha Strike”!

Nadchodząca aktualizacja War Thunder - „Alpha Strike”

1 Like

Oglądam na YT kanał TheEuropeanCanadian i przyznaję że pierwszy raz się zdarzyło by każdy tak zwany wyciek co ma się pojawić się sprawdził. Chiński BMP-3 (jakkolwike on się tam zwał), Nowy Abrams, Nowa Szyłka, Fox, F-20, Alpha Jet i tak dalej. Jedynie Węgierskie siły powietrzne są dla mnie zaskoczeniem. ale mogła ta informacja gdzieś mi umknąć. Szkoda tylko że poza samolotami z II wojny dla Węgier (prawie wszystkie obcego pochodzenia, choć niektóre budowane u nich na licencji) mało będzie dodatków dla II wojny i Korei- wydawałoby się że ilość prototypów, konstrukcji eksperymentalnych i mało seryjnych jest na tyle dużo że można by coś jeszcze dorzucić dla innych krajów. Ale ogólnie aprobuję. Skoro do gry wchodzi pod drzewko lotnicze które ma jeden w pełni unikalny prototyp myśliwca i jeden seryjnie produkowany myśliwiec (oparty o Re.2000) to szansa na to że kiedyś pojawi się Polska rośnie.

Edit: po napisaniu sprawdziłem i się dopatrzyłem że mieli jeszcze prototyp maszyny myśliwsko-bombowej (dwusilnikowej) i 2 lekkie bombowce. Ale tak skrajnie lekkie że są mega wolne i zabierają maksymalnie 12 bomb po 10 kg ( czyli pewnie się nie pojawią bo z góry zostałyby najgorszymi samolotami w WT obok OS2U i PO-2)

Mavag Heja miał w stosunku do włoskiego oryginału zmienione przede wszystkim silnik i km-y. W grze może być tym dla Re.2000, czym Morko-Morane dla Morane-Saulniera

1 Like

Bo on gra z twórcami gry w jednej drużynie, dostaje po prostu od nich wcześniej “nieszkodliwe” informacje, które może sprzedać. Jego zdaniem jest ocieplać wizerunek i zwiększać zasięgi, jako ten “nie jeden z nich, tylko gracz-fan”. Pokazał już po której stronie stoi podczas buntu graczy.

Ogólnie zapowiada się całkiem ciekawa aktualizacja. Ciekawią mnie jakie nowe mechaniki zostaną dodane - warte zauważenia kokpity i wyświetlacz nahełmowy w apaczu. Czyżby przygotowania pod dodanie ich do trybu symulacji lotniczych? :>

Jedno mnie boli - coraz więcej zachodnich nacji będzie miało na wyposażeniu sowieckie pojazdy… nici z nawet szczątkowej poprawności historycznej w bitwach symulacyjnych na wyższych erach.

Ja wiem? Wielokrotnie krytykował ślimory, a na pewno częściej niż ich otwarcie poparł. Nie chce mi się też szukać informacji o tak zwanym buncie graczy więc napiszę z tego co pamiętam z głowy. Zaczęło się zacnie bo grind i zarobki były straszne odblokowywanie nowych maszyn trwało wieki a gracz z maszynom premium nawet po dobrej bitwie na wyższych i średnich erach mógł kończyć bitwę pod kreską. Bagatelizowanie problemów gry a nawet zamykanie (czasami dosłowne usuwanie) tematów z forum które były niewygodne- można było nawet zaliczyć bana za pisanie na przykład o problemie botów. Więc musiało to kiedyś eksplodować. Ale samo wykonanie buntu było tragiczne. Negatywny review bombing, wzywanie do bojkotu, ataki spamerskie. A wisienką na torcie było przejęcie buntu przez wczesno-nastolatków. Coś co się zaczęło spontanicznie dostało samozwańczych liderów, którzy na discordach i innych forach banowali i usuwali każdego kto nie popierał ich nie rzadko idiotycznych postulatów i przywództwa. Dobrze że nie zażądali by ślimaki jeszcze miały im płacić bo grają w ich grę. Bojkot był totalną klapą wszyscy jaki mieli grać tak grali liczba graczy nie spadła. Ataki spamerskie dawały się we znaki samym graczom. Chyba tylko negatywny review bombing zadziałał. Ale fakt faktem nie popieram tej formy działania. Więc nie jestem specjalnie zszokowany że nie stanął po stronie buntowników. Bo prawda jest taka że większość osób zrobiła to samo.

1 Like

Karlin, nie zapominaj, że wszystko na co patrzysz tutaj to jest przemyślaną taktyką i sztuką dyplomacji.

Jest jeszcze jedne detal który wszystkim umknął. Znak rozpoznawczy lotnictwa węgierskiego gdy ono było w kooperacji z “bratnim Związkiem Radzieckim”. Znak który pojawia się w grze War Thunder to przeróbka Koreańskiego znaku rozpoznawczego [gwiazda w kółku ] podczas gdy Węgry miały wtedy gwiazdy z mały kółkiem środku. Mowa tu oczywiście o samolocie myśliwskim Jakowlewa.

1 Like

Faktycznie, tylko Jak ma złe oznaczenia. Tupolew, Migi 15 i 17 mają oznakowanie OK. Dobre oko :)

1 Like

:) Tylko ciekawy jestem kto to poprawi w grze oraz komu to zgłosić :)

Zgłosić możesz tutaj lub bezpośrednio z poziomu gry, najeżdżając na znak zapytania w prawym górnym rogu i klikając “Zgłoś problem”, oczywiście po tym gdy aktualizacja już wpadnie, być może zostanie to poprawione do tego czasu.

obraz

1 Like

Dziekuje za podpowiedź.

Niestety, ale jednak jesteśmy w błędzie. Jak w służbie lotnictwa Węgierskiej Republiki Ludowej ma właściwe oznaczenia.

Szkoda,że wcześniej nie pomyślałem i nie sprawdziłem.

1 Like

No widzisz. Ja bazowałem na materiałach archiwalnych na fotach z tamtego okresu. Nie sprawdziłem w wikipedii. Moja wina Mea Culpa…bije się w pierś. Teraz pozostaje sprawdzić w jakim okresie jest Jakowlew Jak osadzony. Dzięki jednak za dociekliwość z Twojej strony… Wielki plus dla Ciebie.

1 Like


Mushroom Model Publications, Yakolev Yak-9U & P, Robert Panek

1 Like