Zmiany w Klasyfikacji Bitewnej na kwiecień 2024 (opinie)

Cześć wszystkim! Uważnie przeczytaliśmy wasze opinie na temat planowanych zmian w Klasyfikacji Bitewnej. Niektóre z waszych sugestii zostaną wdrożone, a do niektórych chcielibyśmy odnieść się osobno.

https://docs.google.com/spreadsheets/u/2/d/e/2PACX-1vRdz2C08_QRD7PKxRyWWk0p722lzZsIQAwH05Ma5ACRgluyS_hMpdv0D4FWNOFFU8gkdGJEtc8fWEaA/pubhtml#

Pojazdy naziemne

Wskaźniki wydajności 2S38 odpowiadają średniej wartości na swojej erze, nie będąc ani niskimi, ani wysokimi. Jednakże, podobnie jak wiele innych lekko opancerzonych pojazdów, 2S38 ma znaczące puste obszary za wieżą, gdzie trafienia mogą powodować sytuacje z niewystarczającymi lub zerowymi uszkodzeniami krytycznych modułów. 2S38 będzie jednym z pierwszych pojazdów, które [otrzymają dodatkowe szczegóły wewnętrzne] ([Harmonogram] Wedle Harmonogramu: Możliwe zmiany w modelach uszkodzeń pojazdów naziemnych - Nowości - War Thunder). Inne pojazdy również zostaną wprowadzone, ponieważ poprawimy układ modułów wewnętrznych, dodamy kilka nowych modułów i poprawimy stare, w szczególności w wieży i przedziale bojowym.

Podwyższenie klasyfikacji dla M18 było oczekiwane od dłuższego czasu i nawet bez zmian mocy silnika, M18 zostałyby podniesione do 6.0. Poprawiliśmy zmiany w klasyfikacji Bitewnej Super Hellcata, tak aby podwyższenie miała wpływ tylko na bitwy zręcznościowe (dostosowując ją do istniejącej klasyfikacji w bitwach realistycznych), bez dalszego zwiększania klasyfikacji w bitwach realistycznych.

Nie planujemy zmiany Klasyfikacji Bitewnej HSTV-L, ponieważ jego obecna skuteczność jest wystarczająca, aby pozostać na obecnym poziomie bez jej obniżania lub podwyższania. Przyjrzeliśmy się waszym opiniom na temat tego pojazdu w odniesieniu do amunicji i niektórych jego możliwości i podejmiemy decyzję, biorąc pod uwagę możliwe zmiany w tych propozycjach.

Informacje o zwiększeniu maksymalnej Klasyfikacji Bitewnej dla pojazdów naziemnych

W przyszłości planujemy przeprowadzić dodatkową dekompresję do najwyższych er wraz ze zwiększeniem maksymalnego współczynnika bojowego. Zmiany te zostaną przeprowadzone wraz z wprowadzeniem elementu harmonogramu dotyczącego rozdzielenia współczynników bitewnych dla różnych trybów, nad którym obecnie pracujemy. Wynika to z faktu, że zmiany klasyfikacji dla pojazdów naziemnych najwyższego poziomu będą wymagały zmian Klasyfikacji niektórych samolotów szturmowych, co negatywnie wpłynie na ich skuteczność w realistycznych bitwach powietrznych, jeśli ta zmiana zostanie wprowadzona teraz.

Samoloty

Klasyfikacja Bitewna Spitfire Mk 24 zostanie obniżona, aby uniknąć konieczności walki z MiG-15 i F-86, których klasyfikacja zostanie obniżona wraz z tą aktualizacją.

Widzieliśmy propozycje, by zamiast zmniejszyć klasyfikację MiG-15 i F-86, zwiększyć dla F-104 i podobnych samolotów. Zdecydowaliśmy się tego nie robić, ponieważ nie tylko wpłynie to na skuteczność MiG-15 i F-86, ale także pogorszy konkurencyjność F-104 i innych podobnych samolotów w innych krajach.

Inne samoloty o Klasyfikacji Bitewnej ~8.0 wykazują obecnie dobre statystyki i nie wymagają redukcji ani zwiększenia, ale po zmianach będziemy również uważnie monitorować ich wydajność.

W oparciu o liczne komentarze z waszych opinii oraz po przeanalizowaniu statystyk i możliwości samolotów, zdecydowaliśmy się obniżyć Klasyfikację dla G.91Y i G.91YS odpowiednio do 9.0 i 9.3.

Postanowiliśmy również nie zwiększać Klasyfikacji Bitewnej AMX. Podczas gdy jego dobre uzbrojenie rakietowe i zdolności szturmowe czynią go dość skutecznym, charakterystyka osiągów może nie pozwolić mu na skuteczną walkę przy wyższym KB.

Klasyfikacja F-5E FCU zostanie obniżona do 11.0. Ten samolot ma dobre uzbrojenie, ale w połączeniu z jego charakterystyką lotu przy obecnej klasyfikacji nie ma wystarczających możliwości, aby skutecznie walczyć z samolotami o wyższym KB.

Otrzymaliśmy również wiele opinii dotyczących zmian w gałęzi modyfikacji badań nad pociskami dla Baraka II. Aby być na bieżąco, w następnej dużej aktualizacji zostaną wprowadzone zmiany w gałęzi badań nad modyfikacjami dla tego samolotu.

Zmniejszone Klasyfikacje Bitewne samolotów z wojny koreańskiej

Główne zmiany w balansie samolotów w tej aktualizacji koncentrują się na zmniejszeniu Klasyfikacji Bitewnej dla grupy samolotów z okresu wojny koreańskiej, a także pojazdów podobnych do nich pod względem charakterystyki bojowej. Samoloty te w obecnych warunkach wykazują raczej niski poziom skuteczności, więc redukcje mają na celu poprawę tej sytuacji. Ponadto niektóre z pojazdów pozbawionych pocisków rakietowych nie będą już mogły brać udziału w bitwach z samolotami szturmowymi wyposażonymi w pociski zdolnymi do ataku pod każdym kątem. Zmiana ta ma na celu poprawę komfortu gry i zmniejszenie liczby beznadziejnych sytuacji w bitwie.

Zmiany w Klasyfikacji Bitewnej w trybie symulacyjnym zostaną wprowadzone w przyszłej propozycji zmian.

Planujemy opublikować zmiany w Klasyfikacji Bitewnej w aktualizacji w przyszłym tygodniu.

1 Like

Gdzie zmiany w BR SKRów?

1 Like

Fox na 7.7 psuje i tak już sklecane na kolanie sety 7.0 i 7.3, gdzie set 7.7 ma oprócz tego 4 inne pojazdy.
Słabo, ale jeszcze lepsze są szkopy na 7.7-8.0. BMP-1 poszło na 8.0 i na 7.7 zostały 3 pojazdy, z czego jeden to Maus, który jest mocno sytuacyjny i nie da się go już zdobyć. Na 8.0 mamy z kolei 6 pojazdów i to bez ciężarówki z karabinkiem pifpaf, do tego 3 pojazdy lekkie. Zmiany z czapy, żeby nie powiedzieć z dupy.
Ja rozumiem, że mamy przepalać kasę na nowe szkolenia załogi, ale niech to będzie z sensem. O M18 na 6.0 jakoś się nie rozwodzę, mimo że wywala mi to set do góry nogami i trzeba szyć żeby łatać powstałe dziury, bo to zmiana z sensem i logicznym uzasadnieniem.
No i czekam, aż ktoś pójdzie po rozum do głowy i wróci Tigerowi E BR 5.7. To 6.0 to mu pasuje jak świni siodło.

3 Likes

Dzięki 6.0 dla późnego Tygrysa, Panterom jest raźniej… ;) Przecież brak garnka i posiadanie bezużytecznych podkalibrowych powinien go windować jeszcze wyyyyżej, bo przecież mamy bardziej kuriozalne pary np. Me 163B / B-0 (cztery poziomy różnicy w niemalże identycznch samolocikach) czy Ar 234 B-2 / C-3 (pięć x level up! “bo szybszy i ma DWA działka”)
Szkoda marnować czasu na odwoływanie się do rozsądku gajdzinów - tajne “statystyki” oraz kultowe “nie bo nie” redukują każdy sprzeciw do dylematu: wykasować i dać bana czy tylko wykasować… Ot co.

1 Like