Zakończyliśmy ZBT marynarki wojennej Francji. Przedstawiamy nowy, ciężki krążownik: Dupleix

Z przyjemnością ogłaszamy koniec Zamkniętych Beta Testów francuskiej floty pełnomorskiej. Prezentujemy na łamach tego tekstu nowy, francuski ciężki krążownik premium, który przyspieszy Wasze pierwsze kroki w opanowaniu dowodzenia okrętami, noszącymi banderę kraju, położonego nad Sekwaną i Loarą!

Kapitanowie! Zamknięte Beta Testy Marine Nationale dobiegły końca! Francuskie jednostki pełnomorskie są teraz dostępne do zbadania dla wszystkich graczy, więc spieszcie się na mostek!

Uczestnicy ZBT wyszkolili już swoje załogi w zakresie doskonałej kontroli nad okrętami tego kraju. Aby nowi gracze mogli szybko konkurować z nimi umiejętnościami marynarzy, mamy przyjemność ogłosić wejście do służby nowej jednostki premium: francuskiego, ciężkiego krążownika Dupleix, przedstawiciela typu typu Suffren. Przyspieszy on badania nad nowymi okrętami i otrzyma świetny bonus do zarobków w Srebrnych Lwach!

Dupleix, krążownik ciężki, Francja, era IV. Premium

Cechy:

  • Ulepszona ochrona
  • Układ wież artylerii głównej w superpozycji, w osi wzdłużnej okrętu
  • Dobra prędkość

Zestaw Dupleix

Dupleix Pack

Zestaw zawiera:

  • Typ Suffren, Dupleix, 1942 (Era 4, Francja)

  • 2000 Złotych Orłów

  • Konto premium na 30 dni

  • 54.99€ SKLEP

Pobierz tapetę:

Historia

Ciężki krążownik Dupleix, jedna z 4 jednostek typu Suffren, został zbudowany w ramach programu z 1925 roku. Został wyposażony w takie same działa główne oraz maszyny jak okręt wiodący, ale różnił się od niego opancerzeniem. Na początku II wojny światowej Dupleix wraz z m.in. swoimi bliźniaczymi jednostkami Colbert i Foch służył w 1. Dywizji Krążowników 3. Eskadry francuskiej Floty Śródziemnomorskiej. Przed kapitulacją Francji brał udział w poszukiwaniach „pancernika kieszonkowego” Admiral Graf Spee, zdobyciu niemieckiego statku Santa Fe, a także w rajdzie na Genuę. Dupleix po upadku Francji w 1940 r. znalazł się pod kontrolą rządu Vichy. Został samozatopiony przez własną załogę w 1942 roku w Tulonie i osiadł na dnie basenu portowego. Dzieła zniszczenia krążownika dopełniły bombowce aliantów w 1944 roku. Wrak zezłomowano na miejscu w 1951 roku.

Francuski krążownik ciężki Dupleix należy do typu Suffren, który testerzy francuskiej floty znają już z krążownika Colbert. Szybkostrzelne działa kal. 203 mm, dobra dzielność morska i solidne zdolności obrony przeciwlotniczej są uzupełnione wzmocnionym opancerzeniem. Zobaczmy zatem szczegóły.

Główną różnicą między Dupleix a Colbert, poza statusem premium, jest zmodyfikowany i ulepszony pancerz. Podczas gdy Colbert mógł zaoferować jedynie wąski pas pancerza o grubości 50 mm wzdłuż kadłuba, Dupleix jest nieco lepiej chroniony. Płyty głównego pasa pancernego mają grubość 60 mm, a co najważniejsze, chronią znacznie większy obszar. Po bokach kadłuba, w jego środkowej części płyty schodzą poniżej linii wodnej. Sekcje chroniące magazyny amunicji do dział głównych na dziobie i rufie mają wydłużony profil. Poprawiono również ochronę wewnętrzną kotłowni. Oczywiście, pancerz ten nie jest w stanie wytrzymać większości pocisków przeciwpancernych, nawet z lekkich krążowników. Niemniej, Dupleix, w porównaniu do bliźniaka, może jednak liczyć na bardziej zoptymalizowaną ochronę ważnych modułów w przypadku trafienia pociskami odłamkowo-burzącymi, a nawet półprzeciwpancernymi, wystrzelonymi pod ostrymi kątami.

image

image

Nieznacznie zmieniono również baterię dział pozostałych kalibrów. Dupleix używa tych samych armat kalibru 90 mm, co Colbert, ale są one rozmieszczone na czterech podwójnych podstawach, zamiast ośmiu pojedynczych. Artylerię przeciwlotniczą stanowią cztery zdwojone stanowiska działek kal. 37 mm, para poczwórnych km-ów Hotchkiss oraz Browningi kal. 13,2 mm do walki na krótkim dystansie. Podobnie jak jego bliźniak, Dupleix posiada również uzbrojenie torpedowe w postaci pary trzyrurowych wyrzutni na śródokręciu.

Wzmocniony pancerz oczywiście wpływa na mobilność krążownika. Mimo to Dupleix potrafi rozpędzić się do całkiem znośnych jak na swoją klasę 32 węzłów (prawie 60 km/h).

Kup ciężki krążownik premium Dupleix w sklepie internetowym Gaijin i wejdź na pokłady pełnomorskich okrętów francuskiej floty w War Thunder!

1 Like

Zacznę grać, jak tylko usuniecie Boty z bitew ;)

2 Likes