XM800T: Odważna zręczność

Prezentujemy dziś nowy, interesujący wóz rozpoznawczy, który pojawi się w drzewku sił lądowych USA. Zapoznajcie się z zawodnikiem wagi lekkiej – XM800T!

XM800T: czołg lekki, USA, era V.

Cechy:

  • Stabilizowana armata 20mm
  • Wysoka mobilność
  • Możliwość pływania
  • Niska przeżywalność

Historia maszyny

Latem 1974 roku w ramach programu ARSV (Armored Reconnaissance Scout Vehicle), mającego na celu stworzenie nowego wozu dowodzenia i rozpoznania zastępującego M114. Firma FMC Corporation przedstawiła do testów nowej generacji pojazdu zwiadowczego prototyp na podwoziu gąsienicowym. Pomimo zadowalających osiągów wersja gąsienicowa nie spełniła zakładanych limitów wagowych i nie została przyjęta do produkcji. W sumie FMC zbudowało 3 prototypy XM800T. Jeden z nich był zaprojektowany jako niszczyciel czołgów – został wyposażony w przeciwpancerną wyrzutnię rakiet kierowanych TOW.

Poznaj XM800T!

Dzisiaj pokażemy Wam XM800T, czyli eksperymentalny gąsienicowy pojazd desantowo-rozpoznawczy uzbrojony w działko automatyczne kal. 20 mm. Spójrzmy na detale!

Ten nowy, lekki wóz pojawi się w grze w zbliżającej się dużej aktualizacji na V erze drzewka sił lądowych USA. Ogólnie rzecz biorąc, Stany Zjednoczone słyną z doskonałych lekkich pojazdów, a nowy XM800T z pewnością nie jest tu wyjątkiem. Wyróżnia się dość kompaktowymi wymiarami (wysokość nieco ponad 2 metry) oraz dużą mocą. Silnik, taki sam jak w M551 Sheridan, rozwija 285 KM, oznacza, że XM800T może przyspieszyć do 83,5 km/h na utwardzonych nawierzchniach i zapewnia pojazdowi świetne właściwości jezdne!

Pobierz tapetę:

W wieży znajduje się działko kal. 20 mm do użycia przeciwko pojazdom wroga oraz karabin maszynowy kal. 7,62 mm, który spełni wszystkie Twoje potrzeby w zakresie niszczenia płotów i krzaków. Głównym atutem XM800T jest właśnie to działko kal. 20 mm: jest automatyczne, stabilizowane i zasilane taśmowo za pomocą taśm amunicyjnych składających się z pocisków odłamkowo-burzących oraz przeciwpancernych zapalająco-smugowych. Armatka posiada skuteczny system celowniczy, w którego skład wchodzi dalmierz laserowy!

Ciekawostka: Wszystkie 3 zbudowane egzemplarze XM800T przetrwały do dziś! Jeden znajduje się w Fort Benning w stanie Georgia, drugi w prywatnej kolekcji w Kalifornii, a trzeci w Danbury w stanie Connecticut.

Cienki pancerz XM800T jest wykonany ze stopu aluminium, zapewnia ochronę przed odłamkami. Niestety, nie zapewnia niezawodnej osłony dla trzech członków załogi nawet przed ciężkimi karabinami maszynowymi. Pojazd jest również amfibią, zatem posiada zdolność pływania. Do poruszania się po wodzie wykorzystuje gąsienice – nie zastosowano w tym celu osobnego napędu.

Podczas bitew: Wskazówki od Toma, Lead Community Managera: „Jest wiele sposobów na efektywne wykorzystanie takiego czołgu, więc nie ma idealnego na podejście do niego. Zależy to głównie od mapy i celu. Jeśli uda ci się znaleźć odpowiednią drogę na mapie, XM800T może bez wątpienia natarciem rozbić pierwszą falę pojazdów wroga, szybko dostając się w nieprzewidywalne miejsca (dobrą alternatywą jest wybrać go jako kolejną maszynę do odrodzenia w późnej fazie gry, ponieważ często jest więcej bardziej „miękkich” celów i nisko latających samolotów). Poza tym jesteś niezawodnym wozem wsparcia — trzymaj się swojej drużyny, używaj działka do niszczenia luf i gąsienic oraz rób rozpoznanie wrogów w celu łatwego odrodzenia w powietrzu”.

Oto cały dzisiejszy devblog! XM800T pojawi się w następnej dużej aktualizacji i z pewnością zapewni Wam dobry pojazd zwiadowczy w Waszych line-upach. Obserwuj naszą witrynę, wkrótce pojawi się więcej devblogów. Do zobaczenia wkrótce!

2 Likes

Kolejny “lądowy wóz bojowy” do zdobywania profitów “z powietrza”. Bezwstydni.

Chyba nie bardzo rozumiem, czemu bezwstydni? Jeśli chodzi Ci o lornetkowanie, to normalna mechanika dostępna dla każdego czołgu lekkiego w grze. To że dodają kolejny czołg lekki to tylko się cieszyć - efekt zmniejszenia punktów odrodzenia dla samolotu można osiągnąć w dowolnej maszynie tego typu.

Współczesne. “Nie rozumiem, więc się wypowiem”.