Wedle Harmonogramu: Premie do badania maszyn

Dziś jesteśmy gotowi zaprezentować ostateczną wersję premii do badania maszyn, która właśnie została udostępniona! Dla tych z was, którzy brali udział w ostatnich testach, od tego czasu wprowadzono następujące zmiany:

  • Liczba bitew z premią została zwiększona z 3 do 5;
  • Dodano premię 25% do er I-III;
  • Jeśli maszyna jest uważana za nową, premia nie ma do niego zastosowania;
  • Premia pozostanie aktywna dla wszystkich pozostałych maszyn w drzewku, nawet jeśli masz odblokowaną najlepszą maszynę;
  • Premia dotyczy teraz również najlepszej maszyny w każdej nacji. W związku z tym zrezygnowaliśmy z “nowych nacji” w nazwie premii. Zamiast tego nazwa została zmieniona na premie do badania maszyn.

Jeśli nie uczestniczyłeś w ostatnich testach lub chciałbyś zobaczyć podsumowanie, w tym artykule wyjaśniono, jak bonusy do badań będą działać po zmianach wprowadzonych w wyniku testów i opinii użytkowników.

Podsumowanie: Każdego dnia dostępna będzie niezależna premia do badań na maksymalnie 5 bitew dla każdego typu maszyny (pojazdy naziemne, śmigłowce, samoloty, okręty pełnomorskie i przybrzeżne) dla każdej nacji. Premia będzie dostępna po odblokowaniu i zakupie “najlepszej” maszyny tego samego typu w dowolnej nacji.

Wielkość premii można zobaczyć w poniższej tabeli “Tabela liczb premii do badań dla każdego typu drzewa i ery”. Premia jest obliczana na podstawie podstawowej ilości RP otrzymanych w bitwie i jest wyświetlana w oknie wyników bitwy. 5 bitew z bonusami resetuje się codziennie o 02:00.

Jak działają bonusy do badań?

Każda nacja i typ maszyny (pojazdy naziemne, śmigłowce, samoloty, okręty pełnomorskie i przybrzeżne) otrzymają premię za badanie pojazdów, które nie są uważane za nowe. Premia ta będzie aktywna przez 5 bitew każdego dnia, jeśli zbadałeś i kupiłeś “najlepszą” maszynę w jednym z odpowiednich drzewek w dowolnej nacji.

W każdym drzewku znajdują się maszyny uważane za “najlepsze”. Po zbadaniu i zakupie jednej z nich otrzymasz premie do badań dla tego drzewka maszyn. Wielkość premii do badań zależy od ery badanej maszyny.

Jakie maszyny są zaliczane do “najlepszych”?

“Najlepsza” maszyna to (wszystkie warunki muszą być spełnione):

  • Maszyna, którą można zbadać. Nie liczą się: maszyny premium i dywizjonowe, maszyny z wydarzeń, z zestawów ze sklepu lub rynku oraz maszyny ukryte.
  • Maszyna, która jest ostatnia w swojej linii w drzewku. Jeśli ostatnia w linii jest w grupie, pierwsza maszyna jest uważana za “najlepszą”.
  • Maszyna, która znajduje się na maksymalnej erze w drzewku badań.
  • Maszyna, którego maksymalna Klasyfikacja Bitewna wśród wszystkich trybów jest nie więcej niż o 2 stopnie niższa niż maksymalna Klasyfikacja Bitewna tego drzewka. Na przykład maksymalna Klasyfikacja Bitewna francuskiego lotnictwa wynosi 13,7. 2 stopnie niższy wynosiłby 13,0 (13,7 do 13,3, a następnie do 13,0). Oznacza to, że maszyna w tym drzewku poniżej 13,0 nawet przy maksymalnej erze nie liczy się jako “najlepsza”.

Możesz łatwo znaleźć “najlepszą” maszynę, patrząc na drzewko - jest ona połączona strzałką z nowym blokiem premii do badań na dole. Jeśli co najmniej jedna strzałka od “najlepszej” maszyny do bloku premii do badań w drzewku nie jest czerwona, premia jest odblokowana.

Przykład zastosowania tej funkcji

Jeśli kupiłeś M1A2 SEP V2 w drzewku armii amerykańskiej - który jest ostatnim pojazdem VIII ery - otrzymasz premię podczas badania pojazdów naziemnych we wszystkich krajach. Oznacza to, że możesz badać, na przykład, Strv 81 z premią 50% punktów badań (co stanowi wartość premii dla pojazdów naziemnych V ery), dla szwedzkiego drzewka naziemnego przez pierwsze 5 bitew każdego dnia.

Sprawdzenie, dla których krajów posiadasz obecnie bonusy

Aby zobaczyć, które narody nadal mają premie do badań na dany dzień, najedź kursorem na tę nową sekcję w każdym z drzewek pojazdów naziemnych, lotnictwa, śmigłowców, floty pełnomorskiej / przybrzeżnej. W poniższym przykładzie rozegrano już jedną bitwę dla amerykańskich pojazdów naziemnych.

Ikona codziennej premii do badań jest wyświetlana na każdej nacji. Najechanie na nią pokaże, która maszyna otrzyma premię.

Jeśli masz już “najlepsze” maszyny kilku typów, nacji lub drzew, lista ta może szybko stać się bardzo duża. W takim przypadku możesz wyłączyć opcję “Pokaż pozostałą premię w nagłówkach” dla poszczególnych drzew, przez które nie chcesz obecnie przechodzić.

Liczby

Tabela wielkości premii do badań dla każdego typu drzewka i ery:

Informacje te można zobaczyć, najeżdżając kursorem na ikonę nowych badań na badanej maszynie. Ikona ta pojawi się tylko wtedy, gdy bieżący typ maszyny ma już bonusy do punktów badań i będzie wyświetlana jako aktywna (jasna) tylko wtedy, gdy bonusowe bitwy na dziś nie zostały jeszcze wykorzystane, a maszyna nie jest uważany za nową.

Po rozegraniu wszystkich 5 bitew z premią do badań dla danej nacji i typu maszyny, reset następuje codziennie o godzinie 02:00 (czas wyświetlany w grze jest określony na podstawie czasu lokalnego). Wielkość premii jest obliczana na podstawie podstawowych punktów badań zdobytych w bitwie, tak samo jak działają premie za umiejętności.

W przypadku Nieskończonej Konfrontacji (EC) każde 30 minut spędzone w bitwie spowoduje wykorzystanie bitwy bonusowej, podobnie jak w przypadku kart bonusowych. Chociaż premia odnosi się do zdobytych bazowych PB, wykorzystanie wielu bitew bonusowych w jednym meczu nie zwiększy zarobków.

Na przykład, jeśli pozostało ci 5 bitew bonusowych i rozegrasz 3-godzinny mecz EC, otrzymasz taką samą wielkość bonusu, jak gdybyś rozegrał 1 bitwę bonusową.

Jak zobaczyć swoje bonusy po bitwie

Premie do badań działają w każdym trybie bitew losowych i mają zastosowanie, jeśli użyto odpowiedniej maszyny. Na przykład, jeśli odrodzisz się w samolocie i czołgu w bitwach mieszanych i masz aktywną premię dla obu maszyn, premia zostanie zastosowana do podstawowej nagrody dla obu maszyn (i w tym przypadku zostanie wykorzystana bitwa z bonusem zarówno dla samolotu, jak i czołgu).

Jeśli rozegrałeś bitwę i otrzymałeś 0 punktów misji i 0 bazowych PB na danej maszynie, na przykład śmigłowcu w naziemnej bitwie realistycznej, gdzie bitwa się zakończyła i nie miałeś czasu, aby cokolwiek zrobić, nie zostanie zużyta premia do badań nad śmigłowcami. W tym przypadku nie zmarnujesz jednej z 5 bitew z premią dla śmigłowców.

Jeśli rozegrałeś bitwę i otrzymałeś premię, zostanie ona wyświetlona na ekranie Moje wyniki w sekcji “Premia do badania maszyny”, a także w sekcji Bitwy w obszarze wiadomości.

F.A.Q. (rozwiń)

Oto kilka odpowiednich scenariuszy i odpowiedzi. Zachęcamy do zadawania dodatkowych pytań.

P: Gram tylko jedną nacją, ZSRR. Mam odblokowaną maksymalną erę maszyn w lotnictwie, armii i śmigłowcach dla tej nacji, ale nie mam nic odblokowanego w żadnej innej nacji. Ile bonusów otrzymam?

O: Dla każdej nacji otrzymasz 5 bitew z bonusem każdego dnia. Na przykład 5 dla amerykańskiego lotnictwa, 5 dla amerykańskiego drzewka wojskowego i 5 dla amerykańskich helikopterów i tak dalej dla każdej nacji.

P: Gram tylko USA i mam zbadany i kupiony każdy samolot w drzewku USA, ale tylko do IV ery w drzewku naziemnym. Czy otrzymam premie do drzewka naziemnego?

O: Nie w tym przypadku. Premie mają zastosowanie tylko do tego samego typu maszyn w innych drzewkach. Jeśli więc posiadasz “najlepszy” samolot, otrzymasz premie do badań nad samolotami w innych krajach, ale nie nad pojazdami naziemnymi.

P: Czy mogę wyłączyć wyświetlanie ikon premii, jeśli nie planuję grać maszyną z nacji, która ma dostępną premię?

O: Tak. Możesz przełączyć wyświetlanie ikony premii w gałęzi badań za pomocą opcji “Pokaż pozostałą premię w nagłówkach”.

P: Jeśli nowa maszyna zostanie dodana do jedynego drzewka, w którym mam “najlepszą” maszynę, a mój nie jest już “najlepszy”, to czy stracę premię?

O: Tak, status premii zostanie zaktualizowany po wprowadzeniu nowej maszyny. Jeśli posiadasz tylko jedną “najlepszą” maszynę tylko jednej nacji, a nowa stanie się nową “najlepszą” maszyną w gałęzi, którą badasz, premia zniknie do czasu zakupu nowej maszyny lub zdobycia innej maszyny z innej gałęzi.

P: Jeśli nowa “najlepsza” maszyna zostanie dodana do drzewka, czy będę mógł ją zbadać za pomocą bonusu?

O: Tak, możesz, ale nie od razu. Dopóki maszyna jest uważana za nową, premia nie będzie miała do niego zastosowania.

4 Likes

Obecnie ukrywanie/pokazywanie pozostałej premii/bonusu do badań działa indywidualnie dla każdego drzewka, jest szansa, aby działało to dla wszystkich na raz z poziomu jednej nacji?
Co mam na myśli - jeśli chcę pokazać premię do badań śmigłowców we wszystkich nacjach, muszę zaznaczyć tę opcję w każdej nacji indywidualnie, zamiast zaznaczyć w jednej nacji (tak aby automatycznie we wszystkich się pokazywało).

3 Likes

Przeładowanie szczegółami i okresowe sprawdzanie nie jest dobre. Teraz wyłączam gdzie się da. Nie znalazłem w opcjach, może źle szukałem. Stety lub nie, nacja znika również z podsumowania.
Mam niewiele: samoloty dzięki GB i czołgi dzięki RU. Bonusy mogę stracić po każdym update, bo nie gram i nie dbam o topki.

Po co się denerwować. Jak ślimak obłaskawi, to będą punkty i bonus. A nie jak dzisiaj moje dwie pierwsze bitwy:
_1. takie lagi, że baterie zbędne, palec w d… a jeszcze zęby sobie wybijesz,
_2. wywaliło mnie do pulpitu,
i dwa bonusy na czołgi USA poszły do strażniczek lasu.

Bonusy są dla mnie satysfakcjonujące. Przy moich umiejętnościach nie robią szału, ale trochę przyspieszą odkrywanie.
Poziom zależności jest spory. Oby się się to nie wywaliło. Zdarzało się kiedyś, że ludzie dostawali mniej SL i RP, bo “przypadkowy błąd” lub ciche nerfy. Domyślam się, że ma być to zachęta do gry wieloma nacjami.
Za to RP w wynikach bitwy, to fikołki. Gapię się i stwierdzam, że jestem głupszy niż myślałem. W pewnym momencie pomyślałem, że nie jestem pewien, czy zyskałem czy straciłem z bonusem. :-P

W te czy wewte, chodzi o to, że zamiast wyłączyć info o danej kategorii dla wszystkich nacji, trzeba to zrobić dla każdej z osobna.

Wątpię aby była to wina Gaijin. Sprawdź połączenie sieciowe u siebie + sanitarny restart routera raz na miesiąc powinien minimalizować lagi/packet loss. U siebie komputer na którym gram mam podłączony kablem dla stabilności połączenia, tanie adaptery wifi potrafią gubić sygnał przy kaszlnięciu.

W podglądzie zdarzeń zapewne znajdziesz przybliżoną przyczynę CTD, warto to sprawdzić zanim się obwini Ślimaka. Warto też raz do roku zrobić czystą instalację gry po ówczesnym usunięciu wszystkich plików z folderu instalacyjnego i wyczyszczeniu rejestru.

ctd po aktualizacjach sa niestety typowe, zwykle szybko łatają to patchami
było i u mnie pare razy i przeszło po paczach (a w systemie raczej nic nie zmieniam )

1 Like

Przez 12 lat reinstalowalem gre raz czy dwa razy. W wiekszosci przypadkow tylko przegrywam katalog z gra i ew robie skrot na pulpicie jesli reinstalowalem system.

Po każdej dużej aktualizacji (w sensie, że ma tytuł, który coraz częściej niewiele ma wspólnego z zawartością) wykonują następujący zestaw czynności:

  1. Odinstalowuję.
  2. Uzupełniam ankietę, która pyta o przyczynę usunięcia. Piszę obowiązkowo: “War Thunder is s…t. World of Tanks is much better”, ewentualnie “I hate you! I lost all may friends because of War Thunder!”
  3. Robię kopię:
    3.1. config.blk - dla mnie najważniejszy plik.
    3.2. Pliki powtórek, których nie zdążyłem nagrać lub skasować przypadkiem.
    3.3. Klawiszologia - robię po każdej ważnej dla mnie zmianie, czyli w praktyce raz wystarczy i więcej nie muszę.
    3.4. Misje, garaże - jeżeli się nimi bawię, czyli rzadko.
  4. Kasuję śmieci, które w nazwie zawierają coś z: War Thunder, Gaijin, EAC w następujących miejscach:
    4.1. Pozostałości w katalogu instalacyjnym.
    4.2. C:\Users\%username%\AppData
    4.3. C:\ProgramData
  5. Pobieram aktualny plik instalatora. Wykonuję czystą instalację.
  6. Przed lub po instalacji WT sprawdzam: aktualizacje systemu, karty grafiki, AV.

I tak za każdym razem, przy każdej prawie dużej aktualizacji, 4 razy w roku czy ile jest tych aktualizacji. Prawie oznacza, że odpuszczam sobie rzadziej niż raz w roku.

Przybliżonej przyczyny nie czytam, bo do niczego nie prowadzi. Zazwyczaj jest to standardowa porada sprawdzenia plików, a to robię min. raz dziennie. Chyba, że się zmienił komunikat błędu.

1 Like