Wczesny dostęp do francuskiej floty przybrzeżnej: VLT-2

Chcieliśmy pochwalić się VLT-2, francuskim kutrem torpedowym, zbudowanym i używanym po wyzwoleniu Francji pod koniec II wojny światowej. Ta jednostka przypłynie dzięki dużej aktualizacji Seek & Destroy, stając się pierwszym okrętem dostępnym w nowym drzewku floty przybrzeżnej Francji!

VLT-2: kuter torpedowy, Francja, era IV. Premium

Cechy:

  • Doskonała mobilność
  • Skuteczne uzbrojenie
  • Bonusy premium

Przedsprzedaż – VLT-2

Pre-order – VLT-2 Pack

Zestaw zawiera:

  • VLT-2 (Era IV, Francja)

  • 1000 Złotych Orłów

  • Konto premium na 15 dni

  • Bonus przedsprzedażowy: unikalny tytuł „Mściciel Ludu”

  • Bonus przedsprzedażowy: unikalna flaga „Wolnej Francji”

  • 29.99€ SKLEP

Historia okrętu

W czasach okupacji Francji w latach 40-tych, francuskie stocznie nadal wiele budowały. Częścią ich produktów była seria dziesięciu jednostek, które Niemcy przeznaczyli na okręty ratownicze do wyławiania zestrzelonych pilotów Luftwaffe oraz trałowania min. Niedługo po wyzwoleniu planowana kontynuacja budowy serii została anulowana, jednak dwie jednostki przebudowano na kutry torpedowe, oznaczając je VLT-1 i VLT-2. Okręty te przeszły gruntowną ocenę w okresie powojennym, ale Marine Nationale ostatecznie nie zdecydowała się na kontynuację budowy tego typu. Ostatecznie VLT-2 został rozebrany w 1949 r., podczas gdy VLT-1 posłużył jako podstawa dla opracowania nowego typu kutrów torpedowych.

Poznaj VLT-2!

VLT-2 ze swoją doskonałą siłę ognia i mobilnością będzie pierwszym francuskim okrętem floty przybrzeżnej, który pojawi się w ramach głównej aktualizacji Seek & Destroy. Będzie również nie tylko fantastycznym dodatkiem do każdego line-upu ze średnich er, ale także pozwoli Ci rozpocząć badania nad nowym drzewkiem francuskiej floty przybrzeżnej w przyszłych, zamkniętych beta-testach!

Chociaż VLT-2 nie miał okazji sprawdzić swoich możliwości w prawdziwej walce, będzie miał mnóstwo okazji, aby to nadrobić w War Thunder, na wirtualnym morzu pełnym bitew morskich. Ta francuska jednostka może pochwalić się imponującą mobilnością – jej maksymalna prędkość przekracza 40 węzłów. Posiada typowy zestaw uzbrojenia dla małych okrętów z tamtego okresu: parę działek Bofors kal. 40 mm oraz Oerlikon kal. 20 mm.

Co ważniejsze, VLT-2 ma również na pokładzie parę wyrzutni torped kal. 550 mm, co daje mu szansę na zatopienie dobrze wycelowaną salwą przeciwników znacznie większych od siebie. Jest napędzany silnikami lotniczymi: może osiągać imponującą prędkość maksymalną oraz wykonywać ostre zwroty. W rezultacie okręt może doskonale wykorzystywać taktycznie bardziej zamknięte akweny, aby zaskoczyć przeciwników podczas starcia.

To na dziś wszystko! VLT-2 będzie pierwszym francuskim okrętem floty przybrzeżnej, dostępnym w War Thunder, który nadpływa w aktualizacji Seek & Destroy. W przyszłej dużej aktualizacji, która ukaże się jeszcze w tym roku, będziesz mógł uzyskać wczesny dostęp do badania reszty drzewka floty przybrzeżnej, jeśli kupisz ten specjalny pakiet.