TO-55: Spalona Ziemia

TO-55 - oparty na czołgu średnim T-55 radziecki czołg z miotaczem ognia, który pojawi się w grze w następnej dużej aktualizacji!

TO-55, czołg średni, ZSSR, era V. Premium.

Cechy:

  • Współosiowy z armatą miotacz ognia
  • Przeciętna ochrona

Historia

Poprzednikiem radzieckiego TO-55 był wóz o oznaczeniu TO-54, skonstruowany na bazie T-54 w Fabryce im. Małyszewa. W toku rozwoju konstrukcji, w 1957 roku na podwoziu T-55 został opracowany nowy czołg tego rodzaju, w którym zastosowano bardziej zaawansowany miotacz ognia ATO-200. TO-55 pomyślnie przeszedł testy i został oddany do użytku w 1960 roku. Wóz był produkowany seryjnie w Omsku i Charkowie. Łącznie wyprodukowano 830 sztuk TO-55, był w służbie do 1997 roku.

Radziecki TO-55, czołg premium, zostanie dodany do gry wraz z wydaniem kolejnej dużej aktualizacji War Thunder. Ogólnie dobry czołg średni T-55A z doskonałą armatą otrzymuje współosiowy miotacz ognia wraz bonusami premium!

Czołg średni T-55A jest powszechnie używany przez czołgistów War Thunder w bitwach toczonych na wyższych erach. Pojazd rekompensuje swoją umiarkowaną mobilność dużą siłą ognia, a jednocześnie zapewnia nieco lepszą ochronę niż jego główny przeciwnik, niemiecki Leopard 1. Stabilizowane działo kal. 100 mm strzela dobrym pociskiem APCBC, którego efekt po przebiciu pancerza jest dewastujący. Przeciwlotniczy karabin maszynowy kalibru 12,7 mm na stropie wieży często przydaje się przeciwko wczesnym helikopterom. Maszyna premium TO-55 dodaje do siły ognia T-55A miotacz ognia! Broń ta jest przydatna do niszczenia lekkich pojazdów, ale będzie najczęściej używana do oślepiania wrogiego celowniczego w walce na krótkim dystansie. W końcu miotacz ognia to czysta zabawa!

Pobierz tapetę:

Jak już wspomniano, stopień ochrony oraz szybkość TO-55 trudno nazwać jego mocnymi stronami. Podobnie jak T-55A, nowy czołg potrzebuje dużo czasu, aby osiągnąć prędkość maksymalną, ale podwozie jest zwrotne, a także radzi sobie dobrze na nierównym terenie. Pancerz przedni kadłuba TO-55 jest w stanie wytrzymać niektóre pociski kinetyczne wystrzelone z dział adwersarzy, podczas gdy wieża w kształcie soczewki czasami odbija pociski przeciwpancerne. Jednak ze względu na ciasny przedział załogi, pierwszy pocisk, który przebije pancerz go chroniący, jest często ostatnim.

Czołg premium TO-55 będzie dobrą alternatywą dla zwykłych, drzewkowych T-54 oraz T-55. Znacznie przyspieszy badania każdego radzieckiego pojazdu opancerzonego do VI ery. „Spalimy to” :) w następnej dużej aktualizacji War Thunder!

1 Like

Hej, zabrakło wiadomości czy będzie dostępny jako paczka w sklepie czy za GE ;)

1 Like

Będzie za Złote Orły :)

1 Like

Ciekawe czy kiedyś w grze pojawi się KW-8. Wbrew nazwie nie jest to jakaś absurdalna bestia tylko KW-1 z miotaczem ognia i działem 45mm zamiast 76mm. Działo jest “ukryte” w rurze mającej imitować lufę większego kalibru. Czy dałoby się w ogóle zbalansować ten ciężki pancerz z tak lichym działem? 3.7 wydaje się być za wysoko a 3.3 za nisko.

Ale po co na siłę wprowadzać klasę pojazdów co będzie miała nikłe szanse na bolach bitew?

Jeśli br takiej maszyny wynosiłby 4.0 to jasne nikłe szanse ale jakby miała 3.3 to byłaby odpowiednikiem churchilla I tylko z lepszym działem i lepszym pancerzem.