[SZUKAM] Filmiki z samolotów jednego z Polaków, którego nicka nie pamiętam

Cześć,
szukam filmików, na których ów zapomniany przeze mnie gracz, pokazuje jak lata samolotami.
Szukam ich bo on w trakcie tych filmików komentuje co za akrobacje robi i o to mi właśnie chodzi.
Wiem, że kiedyś był tu dość sławny, ale forum się za mocno zmieniło i nie potrafię znaleźć tematu z jego filmami (jeśli dobrze pamiętam był taki).

Ktoś coś?

Możliwe, że znajdziesz to czego szukasz na starym forum: https://old-forum.warthunder.com/

1 Like

Może chodzi o MasterBLB?

3 Likes

Tak, właśnie o niego mi chodziło!
Dzięki wielkie Panowie! Łapajcie po serduchu ode mnie!

Good hunting!

2 Likes

O Swarogu i Trygławie, pierwsze słyszę iż jakąś sławę w społeczności WT posiadam. No, w zasadzie to drugie słyszę, bo parę dni temu na czacie w grze ktoś napisał “MasterBLB is known hacker, if you wish stay in the battle, but I’m out.” Co zabawniejsze, był w mojej drużynie.

4 Likes

Ja w WT w zasadzie nie gram. Kiedyś jak grałem i próbowałem swoich sił w samolotach szukałem filmów, z których mógłbym się czegoś nauczyć, bo szło mi gorzej niż źle. Twoje filmy mają tę cechę, że mówisz jakie manewry wykonujesz w kontrze do przeciwnika. Dzięki temu jestem w stanie sobie to jakoś w głowie poukładać. No i tak dawno nie grałem, że zapomniałem Twojego imienia. :/
W każdym bądź razie gram w konkurencyjny tytuł i próbowałem tam przenieść wiedzę z WT, niestety, tam jest zbyt uproszczony model fizyki, samoloty mają osiągi wzięte z czapy (a raczej z głowy pijanego Igora). Za każdym razem jak oglądam Twoje filmiki nachodzi mnie chęć powrotu do WT, ale wtedy przypominam sobie jakie dostawałem bęcki i cały zapał mnie przechodzi.

PS
Wyszło mi trochę masło maślane, ale pisałem to w biegu i nie mam chwilowo czasu na edycję.

Nie zniechęcaj się - akurat lotnicze AB wyszło im znakomicie, i to póki co najlepiej nagradzająca i najsprawiedliwsza gra MMO w której twoje umiejętności faktycznie mają znaczenie, a gra wyraźnie daje odczuć podnoszenie swych kwalifikacji; wprawdzie wygrana w meczu zależy od ciebie w niewielkim stopniu, tak już możliwość naklepania kilkunastu fragów bez strat własnych jest jak najbardziej realna, choćby matchmaker nawrzucał ci do drużyny zupełnych patałachów.
No przynajmniej do momentu kiedy nie zaczniesz wg. Ślimaków przeginać, wówczas zaczynają się dziać różnakie cuda ze skutecznością ostrzału, działania powierzchni sterowych (do ich wręcz wyłączenia), zwiększoną szansą na zostanie podpalonym itd. xD

Ja swoją wiedzę czerpałem z autentycznych podręczników dla pilotów podczas II Wojny Światowej, opisów realnie używanych manewrów jak np. ten tutaj:

Prócz tego filmy tego gościa https://www.youtube.com/watch?v=km7xumWameo

Poza tym rzecz dużo istotniejsza niż wszelakie manewry i znajomość samolotów, mianowicie umiejętność oceny sytuacji w powietrzu - np. który przeciwnik wziął sobie ciebie za cel, ile mniej więcej zajmie mu dolot, oszacowanie jego stanu energetycznego itd.; tutaj nie ma prostego przepisu, po prostu trzeba zdobyć doświadczenie praktyczne. Ale bez obaw, złe oszacowanie nie zawsze kończy się byciem zestrzelonym, ale często doprowadza do walki manewrowej w której można poćwiczyć owe manewry o jakich na filmach opowiadam.

2 Likes

To nie jest tak, że się zniechęciłem… Po prostu, jak drzewiej w to grałem, wszedł jakiś wielki patch, a ja siedziałem/siedzę na limitowanym LTE… I tak po prostu mnie ten pacz zabił radochę, bo estymacja wychodziła w granicach 48h… Więc gra poszła do kosza.

Co do Wiki, też tam przeczytałem wsio co jest na temat manewrów pilotów bojowych z czasów dawnych. Problem w tym, że zwyczajnie nie jestem w stanie przełożyć teorii na praktykę… Jak dołożysz mi trzeci wymiar (sensie “z”) to się gubię. Wyobraźni nie wystarcza i zaczynam walczyć ze sobą a nie z wrogiem czy maszyną.

O! Dzięki za linka do tuby. Sporo czasu siedzę tam poszukując takich właśnie kanałów. Dodałem sobie tego pacjenta do subskrypcji i obejrzę jego twórczość.

Doświadczenie przyjdzie z czasem, to normalne. Sęk w tym, że mam jeszcze jedną skazę… nie potrafię grać w grę, w której jestem patałachem. Po prostu sam przed sobą się wstydzę tego, jak marnym grajkiem jestem… Próbuję z tym walczyć, ale takie zmagania z samym sobą są trudniejsze niż walki powietrzne w WT. :D

Bardzo Tobie dziękuję, za zainteresowanie z Twojej strony.
No i za Twoje filmy na YT, bardzo mi pomogły w czasach gdy grałem w WT, a teraz ta wiedza jest dla mnie użyteczna w grze konkurencji.

PS
Jeśli znasz jeszcze jakichś pacjentów, którzy są na tubie i możesz ich polecić, to poproszę.

Prócz GrimlzGaminga to pamiętam, że jeszcze filmy Longshota oglądałem:

A tu taki poważniejszy:

Tu z kolei mój ulubiony symulant, aż serce rośnie patrząc jak fruwając Fokami pizga te wszystkie Jaki-3 OP, Spitfirte’y i inne takie:
https://www.youtube.com/playlist?list=PL7YONxGlD_O8iq1aowxUptd80HHWHtDrk

Mam też zapisane takie linki:

Nie od razu Kraków zbudowano ;]
I nie zapominaj, to tylko gra a nie wyścig olimpijski - nie ma co się przesadnie spinać.

1 Like

Kurczę kafelek! Dzięki. Jesteś wielki! :)

Może masz rację i nie potrzebnie się napinam. Kurde, teraz będę musiał to solidnie przemyśleć…
Ale to na później, najpierw lecę się zapoznać z tymi filmikami i linkami, które podesłałeś.