Super Etendard: Żądny bitwy

Super Etendard to szybki i zwrotny samolot, który można dostosować do każdego rodzaju walki: ataków naziemnych oraz powietrznych. Ta interesująca maszyna pojawi się we francuskim drzewku badań w aktualizacji „Sons of Atilla”!

Super Etendard, szturmowiec marynarki, Francja, era VII

Cechy:

  • Duży ciąg silnika, mimo braku dopalacza.
  • Dobra zwrotność.
  • System celowania.
  • Świetny wybór uzbrojenia.

Historia

Przeznaczony do stacjonowania na lotniskowcu samolot szturmowy Super Etendard był dalszym rozwinięciem Etendarda IV. Charakteryzował się lepszymi od poprzednika osiągami w locie, radarem oraz precyzyjnym uzbrojeniem. Pierwszy lot prototypu tej maszyny odbył się w 1974 r., a po szeregu modyfikacji Super Etendard został przyjęty do służby w 1978 r. Produkcja seryjna trwała do 1983 r. Oprócz francuskiej marynarki wojennej samoloty zamówiła także Argentyna. Jej siły powietrzne z powodzeniem użyły ich w walce podczas wojny o Falklandy. Super Etendard w służbie Francji przeszedł swój chrzest bojowy w 1983 roku w Libanie. Wówczas Francuska Marynarka Wojenna poniosła pierwsze straty w tych samolotach. Jakiś czas później maszyny tego typu zostały wydzierżawione przez rząd iracki i używane do dezorganizowania irańskiej żeglugi w Zatoce Perskiej.

Super Etendard to doskonały, nowy, francuski samolot szturmowy, wyposażony w uzbrojenie naprowadzane, która jest niezwykle przydatne! Maszyna jest zmodyfikowaną wersją popularnego Etendard IVM, którego być może znacie. Nowy ‘Sztandar’ lotnictwa Francji pojawi się w nadchodzącej dużej aktualizacji „Sons of Atilla”. Zobaczmy, co jeszcze ma do zaoferowania!

Opracowany jako nowoczesny samolot szturmowy, przeznaczony do służby z pokładu lotniskowca, Super Etendard otrzymał kilka znaczących ulepszeń: obejmują one nowy radar oraz precyzyjne uzbrojenie. Zastosowanie silnika turboodrzutowego SNECMA ATAR 8K50, a także niewielka masa startowa powodują, iż Super Etendard jest dość potężny. Dzięki temu, gdy pojawi się w grze, stanie się jednym z najszybszych i najbardziej dynamicznych samolotów z silnikiem bez dopalania! Co więcej, dzięki solidnie zaprojektowanemu płatowcowi, jest w stanie wytrzymać bardzo duże prędkości.

Pobierz tapetę:

Poznajmy główne różnice pomiędzy zwykłym Etendardem, a nowym Super Etendardem: nowy model posiada więcej możliwości przenoszenia uzbrojenia. Dzięki możliwości podwieszenia zasobnika celowniczego, nowa maszyna może użyć do 4 bomb GBU-12 Paveway II. Zrzut tych bomb z dużych odległości jest łatwy dzięki doskonałemu zoomowi i naprowadzaniu laserowemu zasobnika celowniczego. Przechodząc do zdolności walki powietrznej: zamiast rakiet AIM-9B, Super Etendard wyposażony jest w rakietę Matra R550 Magic 1. Pociski te są zwrotne i doskonale radzą sobie w krótkodystansowych starciach – być może znacie je z myśliwców Mirage! Ponadto arsenałem broni niekierowanej – rakietami i bombami – steruje komputer balistyczny. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, Super Etendard może również przenosić środki zaradcze, których łącznie jest ponad 200. Uzbrojenie strzeleckie pozostało takie samo, w postaci dwóch działek 30 mm DEFA 552A. Bez problemu niszczą one lekko opancerzone pojazdy, ale z drugiej strony mają tylko 125 nabojów na lufę.

Dynamiczny i łatwy w obsłudze Super Etendard będzie czekał na Ciebie we francuskim drzewku badań w nadchodzącej dużej aktualizacji „Sons of Atilla”. Aktualizacja już wkrótce, więc bądź na bieżąco z nowościami!

Możesz znacząco przyspieszyć badanie Super Etendard za pomocą tego zestawu premium:

Zestaw Mirage F1C-200

Mirage F1C-200 Pack

Zestaw zawiera:

  • Mirage F1C-200 (Francja, Era VII)

  • 2500 Złotych Orłów

  • Konto premium na 20 dni

  • 69.99 SKLEP