
V tomto měsíci se na stránkách historie ocitnete uprostřed klíčových historických událostí na různých bojištích. Indonésie a Madagaskar, Itálie a Berlín - zúčastněte se bitev s bojovou technikou odpovídající těmto historickým konfliktům a získejte odměny!
Od 1. května do 31. května budete mít přístup k 8 úkolům za sebou. Za splnění každého úkolu získáte trofej s odměnou, za splnění všech úkolů získáte jedinečný profilový obrázek!
Stěpan Andrejevič Neustrojev
byl sovětský důstojník, který od roku 1943 velel 1. střeleckému praporu 756. střeleckého pluku 150. střelecké divize v Pobaltí, Visle nad Odrou, Východním Pomořansku a Berlíně. V Berlíně jeho pluk zaútočil na hlavní vchod do Říšského sněmu - pod Neustrojevem sloužili Michail Jegorov i Meliton Kantaria, kteří nad budovou vztyčili sovětský prapor. Neustrojev měl 24. června 1945 nést na přehlídce na Rudém náměstí prapor vítězství, ale kvůli zranění nohy tak nemohl učinit. Později byl Vítězný prapor darován muzeu.

Tuto profilovou ikonu za Zlaté orlice si můžete ihned zakoupit až do 3. června 13:30, aniž byste museli plnit úkoly. Pro nalezení přejděte na svou přezdívku → Úspěchy → Stránky historie.
Trofej s odměnou za každý úkol
Za splnění každého jednotlivého úkolu získáte trofej s jednou z následujících odměn:
- 20-50% RP booster na 3-10 bitev;
- 20-50% SL booster na 3-10 bitev;
- 3-5 univerzálních záloh;
- Prémiový účet na 1 den;
- Náhodná kamufláž bojového vozidla (z nabídky kamufláží, které lze v současné době získat ve hře za splnění úkolů nebo nákupem za Zlaté orlice).
Další podmínky
- Úkoly jsou k dispozici od 13:00 SELČ do 13:30 SELČ v poslední den každého úkolu.
- Úkoly lze plnit v náhodných bitvách s výjimkou režimu "Zteč".
Podrobný popis toho, který úkol je pro který den a jaký je váš celkový pokrok, si můžete přečíst po kliknutní na přezdívku → Úspěchy → Stránky historie.
Kalendář
1. května - 4. května
Operace Oboe One: Bitva u Tarakanu
První částí operace Borneo v roce 1945 byla bitva o indonéský ostrov Tarakan mezi Japonskem, které se ostrova zmocnilo v lednu 1942, a Spojenci, Spojenými státy a Austrálií. Hlavním strategickým cílem bylo letiště, které bylo během bojů natolik poškozeno, že než bylo obnoveno, válka prakticky skončila.
4. května - 7. května
Bitva o Madagaskar
Aby zabránili možnému zřízení japonských ponorkových základen na Madagaskaru, který spravovala vichistická Francie, vylodili se Spojenci na ostrově 5. května 1942 a během šesti měsíců si ho zcela podrobili. Kontrola nad Madagaskarem byla předána Svobodné Francii.
7. května - 10. května
Den vítězství v Evropě
Od konce druhé světové války v Evropě uplynulo 80 let! Německo kapitulovalo a válka v Evropě po dlouhých šesti letech skončila. Vítězové mají slavnostní průvod a oslavy.
10. května - 13. května
Operace Diadém
11. května 1944 začala čtvrtá bitva o výšiny Monte Cassino, kde vojáci Osy na čtyři měsíce zastavili Spojence v postupu na Řím. Tohoto útoku se na straně Spojenců zúčastnili Britové, Indové, Jihoafričané, Australané, Novozélanďané, Američané, Kanaďané, Francouzi a Poláci a utrpěli těžké ztráty. Celkem u Monte Cassina padlo 55 000 spojeneckých vojáků a 20 000 vojáků Osy, a proto je toto vítězství považováno za Pyrrhovo.
13. května - 17. května
Konec tuniského tažení
6. května 1943 se spojenci zmocnili Tunisu, hlavního města Tuniska. Síly Osy v severní Africe neměly kam ustoupit a 13. května se všechny vzdaly. Vítězství v Africe otevřelo Spojencům cestu k Itálii.
18. května - 22. května
Bitva na Krétě
Po dobytí pevninského Řecka se Německo zaměřilo na Krétu, kde se ukrývaly poslední zbytky řecké armády a posádka Britského společenství národů. 20. května 1941 Německo zahájilo operaci Mercury, při níž výsadkáři obsadili letiště z nějž rychle vyslali hlavní síly ve formě horské pěchoty. Do 1. června byli obránci ostrova poraženi.
23. května - 26. května
Sengerova linie
Na Gustavovu linii ve střední Itálii navázala německá obranná linie pojmenovaná po Adolfu Hitlerovi. Po porážce u Monte Cassina však sám Hitler nařídil její přejmenování, aby se vyhnul ztrátě reputace v případě jejího pádu. Linie byla pojmenována po generálu Sengerovi a vydržela jen týden, protože 24. května ji Spojenci prolomili a uvolnili si cestu do Říma.
27. května - 31. května
První let F-4 Phantom
27. května 1958 uskutečnil McDonnell Douglas F-4 Phantom II svůj první let. V prvních letech po uvedení do výzbroje vytvořil mnoho rekordů v rychlosti, výšce letu a stoupavosti. Stal se prvním letadlem schopným udržet stabilní let ve výšce přes 20 km. Objevil se v něm poprvé pulzně-Dopplerův radar a při výrobě letounu byl poprvé použit titan.