Sons of Attila - Odpowiadamy na pytania z serwera testowego

Zebraliśmy dużą liczbę pytań z kilku różnych platform i stworzyliśmy serię pytań i odpowiedzi od deweloperów. Dziękujemy za pozostawienie komentarzy, sugestii i opinii podczas ostatniego serwera testowego.

Lotnictwo

P: Skoro MiG-29SMT otrzymuje zarówno R-73, jak i R-27ET, czy rozważycie dodanie bardziej zaawansowanych pocisków w postaci AIM-9M do F-16C i innych podobnych samolotów?

O: Tak! Po przeanalizowaniu sytuacji zdecydowaliśmy się dodać następujące pociski do następujących odrzutowców:

 • AIM-9M zostały dodane do F-16C, Barak II, Harrier GR.7, włoskiego AV-8B Plus.
 • 4 x Matra R550 Magic 2 i wyświetlacz nahełmowy zostały dodane do Mirage 2000-5F.
 • AIM-7M zostały dodane do Baraka II.

P: MiG-29SMT ma R-73 jako ulepszenie poziomu I, ale u F-16C i F-16D mają AIM-9L na poziomie 3. Czy planujecie to zmienić?

O: Tak, zmienimy to. Wraz z wydaniem dużej aktualizacji modyfikacja R-73 będzie znajdować się na poziomie III w oknie modyfikacji MiG-29SMT zamiast na poziomie I.

P: Czy Jak-141 i obecne MiG-29 otrzymają R-73 i R-27ET?

O: Jak-141 otrzymał już R-27ET, a w przyszłości może otrzymać również R-73. Powiedziawszy to, obecnie nie mamy planów dodania R-73 i R-27ET do obecnych, standardowych MiG-29 (9-12A i 9-13).

P: Głos “Betty” mówi “all-ti-tude” zamiast “al-ti-tude”. Czy zostanie to naprawione? O: Dziękujemy za zwrócenie na to uwagi - pracowaliśmy nad tym problemem i teraz go naprawiliśmy.

P: W tej aktualizacji nie pojawią się samoloty najwyższej ery dla Szwecji i Wielkiej Brytanii, aby lepiej przeciwdziałać nowemu MiGowi-29SMT. Czy planujecie dodać nowe samoloty najwyższej ery dla tych krajów?
O: W tym roku planujemy dodać nowe odrzutowce najwyższej ery zarówno do Szwecji, jak i Wielkiej Brytanii. Śledźcie nowości.

P: Dlaczego OH-58 znajduje się na 10.3, skoro ma gorsze powiększenie w celowniku niż AH-6 i nie ma minigunów do obrony?

O: Pracowaliśmy nad tym błędem i kwestia powiększenia została naprawiona, w wyniku czego jest teraz lepsze niż powiększenie AH-6. Podczas gdy OH-58 nie może przenosić jednocześnie minigunów i Hellfire’ów, powodem, dla którego OH-58 jest na 10.3, jest to, że ma Stingery, środki przeciwdziałania, IRCM i kamerę nad głównym wirnikiem. Te wyróżniające go cechy sprawiają, że OH-58 ma większe szanse przetrwania podczas bitwy.

P: Harrier GR.7 jest w grze od dłuższego czasu, ale wciąż nie otrzymał AGM-65G. Czy ten wariant Mavericka jest planowany dla tego samolotu?

O: Badamy możliwości tego pocisku. Na razie jest jednak zbyt wcześnie, by stwierdzić, czy pojawi się on w grze.

P: Obecnie Mavericki i inne pociski typu “odpal i zapomnij” trafiają czołgi, nie powodując znaczących uszkodzeń. Czy planujecie jakieś zmiany w tym obszarze?

O: Obecnie pociski naprowadzane na podczerwień i telewizyjnie celują w jeden punkt na pojeździe. Jednak w przyszłości chcemy, aby pociski celowały w mniej precyzyjny punkt znajdujący się w niewielkim promieniu od środka pojazdu.

P: Czy planujecie w przyszłości włączyć węgierskie lotnictwo do włoskiego drzewka, tak jak zrobiono to z Finlandią w przypadku szwedzkiego drzewka technologicznego? Mogłoby to zaoferować kilka interesujących możliwości, takich jak Me 210C, L-39, MiG-29 i Gripen, a także Mi-24 i Mi-8.

O: Tak. W tej dużej aktualizacji dodano 3 węgierskie śmigłowce - Mi-24D, Mi-24W i premium Mi-24P.

Pojazdy naziemne

P: Granaty dymne detonują się obecnie dość łatwo, gdy są trafione w wyrzutni, tworząc chmurę wokół gracza. Czy uważacie to za problem?

O: Od czasu pierwszego pojawienia się tej mechaniki - niszczenia granatów dymnych - zmieniliśmy ustawienia ich niszczenia. Teraz do ich zniszczenia potrzeba więcej trafień z karabinów maszynowych, a także dostosowano prawdopodobieństwo wyzwolenia chmury dymu przez granat dymny oraz ich zniszczenia ogniem lokalnym bez tworzenia dymu. W przyszłości będziemy analizować statystyki i informacje zwrotne pod kątem możliwych ulepszeń.

P: Model izraelskiego Chaparrala nie odpowiada dokładnie rzeczywistemu pojazdowi. Oryginalny raport. Czy nieścisłości w modelu zostaną poprawione?

W szczególności należy wprowadzić następujące zmiany, aby poprawić pojazd:

 • Usunięcie optyki strzelca z lewej strony wieży.
 • Instalacja systemu FLIR po prawej stronie wieży, jak pokazano na załączonych zdjęciach.
 • Zmiana powierzchni czołowej wieżyczki z walcowanej jednorodnej płyty pancernej na przezroczystą szybę.
 • Zmiana silnika na silnik wysokoprężny
 • Dodanie noktowizora dla strzelca.

O: Tak. Najprawdopodobniej dodamy wszystkie te zmiany po wydaniu głównej aktualizacji. Brak noktowizora jest wynikiem nieostatecznej konfiguracji pojazdu na serwerzetestowym.

P: W tej aktualizacji Izrael otrzymuje nowy przeciwlotniczy system rakietowy. Kiedy Japonia dostanie coś lepszego niż Typ 93?

O: Sytuacja z japońskimi systemami rakietowymi jest skomplikowana, ponieważ istnieje bardzo ograniczona lista opcji, a wszystkie z nich wymagają specjalnej implementacji. Na przykład wymagają oddzielnych pojazdów naprowadzających z radarami, a w trybie autonomicznym albo nie działają, albo mają poważne ograniczenia. Ale jak powiedzieliśmy wcześniej, pracujemy z tym, co dała nam historia i spróbujemy wdrożyć inne japońskie przeciwlotnicze zestawy rakietowe. W tej chwili pracujemy nad jedną z opcji, ale pełna implementacja, z powodów wspomnianych wcześniej, wymaga więcej czasu niż dodanie standardowych autonomicznych systemów, jakie mamy obecnie w grze.

P:Na serwerze deweloperskim niszczenie dekoracji wyglądało nierealistycznie, ponieważ wyglądało na to, że “odskakiwały” po zniszczeniu. Czy wprowadzicie jeszcze jakieś zmiany w tym obszarze?

O: Tak. Niektóre dekoracje zostaną “zniszczone” i znikną wraz z efektem zniszczenia. Będą to głównie dekoracje, które wyglądały dziwnie z obecną animacją, w tym krzaki.

P: Jednym z powodów, dla których poprosiłem o dodanie węgierskiego oddziału do Włoch, były Tygrysy/Pantery, które posiadali, będąc ciężej opancerzonymi pojazdami, aby wprowadzić większą różnorodność dla Włoch. Byłoby również miło zobaczyć więcej krajowych pojazdów, takich jak Turan II, Toldi, Zrinyi I, a także 40M Nimrod. Czy są jakieś plany w kwestii tych maszyn?

O: W przyszłości w grze mogą pojawić się różne warianty krajowych czołgów, a także niemieckich pojazdów, zarówno w drzewku technologicznym, jak i jako pojazdy wydarzenia. W przyszłości w grze może pojawić się również Nimrod.

P: Kiedy pojawi się pełne udźwiękowienie izraelskich załóg? W tej chwili jest to tylko kilka linijek.

O: Wprowadzenie izraelskich głosów załóg zostało opóźnione. Z powodu tego opóźnienia trudno jest przewidzieć, kiedy dokładnie będzie gotowe. Pracujemy jednak nad tym i zostaną one dodani do gry, gdy tylko będą gotowe.

P: Na jakim materiale źródłowym opiera się zmniejszenie rozmiaru magazynu amunicji Strf 9040C? Czy wraz z tą zmianą planowane jest obniżenie jego BR?

O: Wprowadzone zmiany opierają się na książce “CV 90 Photo guide Stridsfordon 90 - Swedish Armour Historical Society”. Jeśli chodzi o klasyfikację bitewną - jeśli zauważymy, że jego skuteczność spadła z powodu tych zmian, możemy dostosować jego BR.

P: Czy planowane jest stworzenie dodatkowego modułu pancerza dla Turan I i Zrinyi II? Mówiąc dokładniej - czy są plany, aby uczynić ich pancerz warstwowy zdejmowalnym, tak jak na IS-2 (1944) i na M46. Taka możliwość uczyniłaby te pojazdy bardziej wszechstronnymi.

O: Nie wykluczamy możliwości dodania tej funkcji do gry. Jednak w tej chwili funkcja ta nie ma wysokiego priorytetu, więc w tej chwili nie chcemy składać żadnych obietnic.

P: Czy planowane jest dodanie lepszego pocisku do T-90S Bhishma lub obniżenie jego BR? T-90A ma lepszy pancerz przy tym samym BR.

O: Nie planujemy dodawać nowego pocisku do T-90S Bhishma. Klasyfikacja Bitewna tego pojazdu po wydaniu głównej aktualizacji będzie wynosił 10.3.

Inne

P:Nowy efekt wietrznych drzew wydaje się mieć pewne problemy podczas silnych warunków, w których zbyt mocno uderzają o siebie. Czy planowane są jakieś zmiany w tej kwestii?

O:Tak, widzieliśmy Twoje filmy na ten temat i naprawiliśmy to. Dziękujemy! Po wprowadzeniu aktualizacji drzewa będą prawidłowo kołysać się na wietrze.

P: Na nowej mapie powietrznej “Skalne filary” wykorzystywany jest tylko ułamek przestrzeni mapy, reszta mapy jest pusta. Czy planujecie wykorzystać większą część mapy niż obecnie?

O: Na serwerze testowym misja “Atak na cele naziemne”, która jest przeznaczona dla trybu zręcznościowego, została włączona również dla realistycznych bitew. Wynika to z faktu, że misja “Operacja” dla realistycznych bitew nie jest jeszcze gotowa. Gdy będzie gotowa, misja “Operacja” dla realistycznych bitew będzie wykorzystywać znacznie większą część mapy.

P: Przy pochmurnej pogodzie na mapie “Skalne filary” istnieje duże prawdopodobieństwo, że piloci rozbiją się o jedną z gór. Czy planujecie coś z tym zrobić?

O: Tak, nasi projektanci map pracowali nad ustawieniami pogody na tej mapie, które zostały już naprawione. Chmury będą znajdować się wyżej, więc latanie po górach będzie teraz bezpieczniejsze.

P: Czy korekcja kolorów na mapie “Skalne filary” może być mniej toksyczna?

O: Tak, zostanie to poprawione.

P: Nowi gracze (i nie tylko nowi) napotykają wiele nieznanych i niełatwych do zrozumienia mechanik po zakupie pojazdu wysokiej ery. Czy planujecie dodać do gry więcej misji samouczkowych?
Byłoby miło zobaczyć misje skupiające się na następujących kwestiach:

 • Obsługa radaru.
 • Tryby pracy radarów.
 • Zasady działania pocisków SARH - zarówno z filtrem dopplerowskim, jak i bez niego.
 • Zasady działania pocisków dalekiego zasięgu.
 • Taktyka rozmieszczania pocisków powietrze-powietrze.
 • Zasady działania RWR.
 • Manewry obronne i przeciwśrodki, ich klasyfikacja.

O: Mamy plany rozszerzenia samouczków w wielu różnych obszarach gry.

P: Nowe przerobione mapy terenu wprowadziły problem z hitboxami dla samolotów i helikopterów. Czy planowane jest naprawienie tego problemu?

O: Tak, widzieliśmy filmy i rozwiązaliśmy ten problem. Hitboxy zostaną naprawione po wydaniu aktualizacji.