Renderowanie wizji systemów i nowe możliwości odtwarzania

image

W naszej grze staramy się odwzorować wszystkie funkcje broni i pojazdów wojskowych, aby zapewnić graczom nowe i interesujące wrażenia. Im bardziej nowoczesna technologia znajduje się pod kontrolą gracza, tym więcej systemów wymaga opanowania, aby skutecznie z niej korzystać. Pociski kierowane, radary i inne systemy wymagają pewnej wiedzy, która nie zawsze jest dostępna w grze. Aby rozwiązać ten problem, zdecydowaliśmy się dodać możliwość podglądu działania systemów i broni rakietowej za pomocą nowego systemu wizji.

System ten wizualizuje działanie radaru, innych systemów, różnych broni i przedstawia je graczowi w jasnej i zrozumiałej formie. Na pierwszym etapie integracji tego systemu z grą, będzie on dostępny dla graczy w powtórkach klienckich i serwerowych. W górnej części menu sterowania powtórkami dodany zostanie nowy przycisk o nazwie “Widok systemów”.

image

Aby zmienić typ renderowania w powtórce, kliknij “Widok systemów”

W tym trybie zmienia się wizualizacja świata - pojazdów, terenu, wody i wszystkich innych obiektów w celu wygodnego monitorowania postępów bitwy; dodano wyświetlanie działania radaru samolotu i celownika broni. Pojawiają się również specjalne znaczniki zawierające nowe informacje - dla pojazdów jest to prędkość radialna względem pojazdu gracza, a dla uzbrojenia aktualne parametry lotu, w tym prędkość, maksymalna długośc lotu, przebyty dystans, aktualne przeciążenie i kąt natarcia.

Możesz dostosować wyświetlanie informacji za pomocą zestawu filtrów, pozostawiając dane, które są dla Ciebie najbardziej interesujące w danym momencie.

Ta funkcja będzie dostępna dla powtórek klienckich i serwerowych, jednak chcielibyśmy zauważyć, że w celu optymalizacji rozmiaru powtórka kliencka nie zapisuje wszystkich informacji o postępie bitwy.

image

Parametry obiektów, które znajdują się daleko lub nie są widoczne dla gracza, mogą być rejestrowane z mniejszą dokładnością lub mogą być całkowicie nieobecne. Na przykład powtórka klienta zawiera informacje o działaniu radaru tylko nagrywającego gracza, a także radarów tych maszyn, które śledzą samolot gracza. Powtórka z serwera będzie jednak przechowywać bardziej kompletne informacje.

Mamy nadzieję, że ta innowacja pomoże ci lepiej zrozumieć, co dzieje się w bitwie i poprawić swoje umiejętności i zdolności, a także pomoże nam znaleźć różne błędy w działaniu pocisków oraz systemów i szybko je poprawić.

W przyszłości planujemy rozszerzyć tę funkcjonalność i wykorzystać ją do stworzenia nowej “kamery zniszczenia”, która pozwoli graczowi obserwować śmiertelne trafienie przez wrogi pocisk od momentu jego wystrzelenia do uderzenia bezpośrednio w bitwie.

1 Like

Z czystej ciekawości - czy odświeżanie pozycji kamery gracza (z perspektywy widoku gracza) zostało jakoś poprawione?

Ostatnio, szczególnie z powtórek z bitew dywizjonowych, napotkałem śmieszny problem chcąc nagrać wideo z powtórki - leciałem helikopterem i widok z poziomu perspektywy gracza (mojego) wyglądał jakbym dostał drgawek i w ogóle nie patrzył na cel w który strzelam, natomiast sam pocisk leciał poprawnie, jak po sznurku. Wystąpiło to tylko gdy korzystałem z widoku celowniczego (naprowadzania pocisku).

Edit:
W sumie dodatkowo zauważyłem że wyświetlacze w kokpicie również na powtórkach nie działają w chwili obecnej.

Oglądałeś powtórkę lokalną, czy serwerową?

Serwerową, zauważ, że jak wejdziesz w widok z mojej perspektywy (domyślnie chyba widok nr 2) to z widoku kamery strzelca PPK wydaje się że w ogóle ledwo co obserwowałem helikopter przeciwnika, a rakieta którą wystrzeliłem samoistnie go trafiła. W rzeczywistości po części śledziłem zestrzelony helikopter ręcznie, potem już autotrackerem. W przypadku tej powtórki akurat widać w pierwszych 2 minutach ;)

Podobnie jest na pozostałych powtórkach z innych wydarzeń międzydywizjonowych, ilekroć jest widok z kamery strzelca PPK, widok nie odpowiada temu rzeczywistemu.

Edit:
Tutaj kolejny przykład - można to zobaczyć od 3ciej minuty. Dla porównania, wideo z tego jak to wyglądało z mojej perspektywy, wyciszyłem audio oczywiście, discord się nagrał ;)

Lokalna wygląda niewiele lepiej, przynajmniej MNIEJ WIĘCEJ patrzę się wtedy w kierunku tego Pantsira.

Ogólnie z powtórkami jest problem. Przewiń sobie własną powtórkę raz czy dwa wstecz, a zaczną się dziać dziwne rzeczy ;)

Tak ale to tylko w przypadku powtórek z przewijaniem, nie korzystam z nich.

Generalnie powtórka w WT to zapisana sekwencja czynności, nie jest to 3D wideo, tylko sekwencja czynności odtwarzana przez boty. Dlatego np uderzenie w zbiornik paliwa podczas gry może go nie podpalić, natomiast w powtórce już jest podpalony (trafienie miało X% szans na podpalenie zbiornika np, w powtórce wylosowało podpalenie).

Co do przewijania - podejrzewam, że masz na myśli samoloty “bez uzbrojenia” które mimo wszystko strzelają rakietami itp. Przy przewijaniu wstecz prawdopodobnie utracona zostaje informacja o uzbrojeniu które w danej chwili posiadał samolot, natomiast z samej sekwencji akcji wynika że wystrzelił dany pocisk.

Jeśli dobrze rozumiem mechanizm gry, uzbrojenie podwieszane na samolocie jest oddzielnym obiektem niż to, które zostało wystrzelone, tj podwieszony masz “pustak” (dummy) który w momencie wystrzelenia / spuszczenia jest despawnowany i spawnowany w tym samym miejscu jest aktywny obiekt. Podczas przewijania po prostu utracona jest informacja o tym pierwszym, jako że ten drugi i tak jest spawnowany “na komendę”.

Jest to poniekąd zrozumiałe, powtórki które zawierały by informację o stanie samolotu w 100% dokładną z rzeczywistością, wraz z pełną informacją o uzbrojeniu dostępną przy każdym możliwym momencie przewinięcia pewnie zajmowały by wielokrotność tego co zajmują obecnie.

Chociaż jest na to pewien sposób, który podejrzewam, nie został wykorzystany (lub nie działa) - tuż przed zapisem checkpointa do którego można przewinąć sprawdzenie aktualnego stanu uzbrojenia i zapisanie tej informacji. Przy odtworzeniu powtórki z danego momentu, po prostu był by brany najświeższy stan zapisu odpowiadający okresowi powtórki.

Edit:
Wiem że ostatnie dwa akapity trochę się ze sobą kłócą, ale generalnie w pierwszym chodziło o zapisywanie stanu samolotu wraz z informacją o położeniu itp. W drugim chodzi o periodyczne zapisywanie stanu samolotu.