Rekrutacja -315- Dywizjonu Myśliwskiego

Statystyki dywizjonu:

Wykonano 6927 lotów bojowych, w łącznym czasie - 13 532 godzin bojowego nalotu. Zestrzelono samolotów - na pewno 86, prawdopodobnie 18, uszkodzono 28 maszyn. Zestrzelono 53 bomby V-1.

Krótki opis dywizjonu:

Dywizjon ten został zorganizowany 8 stycznia 1941 roku na lotnisku w Acklington. Na jego personel składali się przede wszystkim ludzie pochodzący z Centrum Wyszkolenia Lotnictwa w Dęblinie, stąd też nazwa dywizjonu - “Dębliński”. Na kadłubach samolotów z dywizjonu 315 malowano litery PK. Odznaka pożyczona została od 112. eskadry 1. pułku lotniczego. Był to kogut na tle białego trójkąta z wymalowaną w prawym górnym rogu liczbą 315. Lotnicy charakteryzowali się tym, iż nosili jedwabne szaliki niebieskiego koloru. Święto dywizjonu obchodzono 14 sierpnia, na pamiątkę zwycięstwa nad Francją w walce z niemieckimi myśliwcami.


Uruchamiamy nabór do kadry Dywizjonu 315 która będzie reprezentowała nas godnie na trybie FR i FRB
Właśnie w tym trybie nasi piloci spędzać będą najwięcej czasu walcząc przeciwko Luftwaffe i Związkowi Radzieckiemu nad Koreą. Pragniemy stworzyć miejsce dla prawdziwych pasjonatów historii i lotnictwa.

Podstawowe wymagania na FRB :

-Wylatane minimum 80 godzin
-Poziom technologiczny na 4 nacjach minimum 10

-Sprawny Joystick

-Mile widziany TrackIR, FreeTrack lub Oculus
-Discord z mikrofonem

  • Dojrzałość emocjonalną

Gwarantujemy szkolenia, oraz dzieleniem się taktyką. Walka w Zespole jest tu chlebem powszechnym.

Jednostka na polu walki niestety sama wiele nie zrobi.

Rekrucie ! Od dziś masz skrzydłowego który będzie osłaniał Twojego Spitfire’a!

Witamy serdecznie nowych i starych lotników.


wkrótce powstanie strona dywizjonu tak jak kiedyś miała miejsce a tam znajdziecie dużo archiwalnych artykułów związanych z działalnością 315 Dywizjonu …

link do starego forum: