Reakce na vaši zpětnou vazbu ohledně samostatného BR v bitvách

Roadmap_1

Ahoj všichni, podívali jsme se na vaši zpětnou vazbu k našemu návrhu oddělených bojových hodnocení pro různé režimy a předkládáme vám aktualizovanou tabulku změn a několik vysvětlení pro konkrétní vozidla a pro bojová hodnocení obecně.

BR

Když už jsme u toho, rádi bychom uvedli další souvislosti týkající se BR a způsobu, jakým se o nich rozhoduje. BR se určuje na základě toho, kolik stroj vydělává, ale není to čistě ekonomické hledisko. Tuto metriku používáme proto, že je komplexní a bere v úvahu každou akci, kterou hráč se svým strojem provede, takže bere v úvahu fragy, asistence, obsazení a vlastně všechny užitečné akce, které může stroj provést, a to vše je zkombinováno do jedné univerzální metriky.

Jedná se o “účinnost” každého stroje, která nám poskytuje velmi ucelený pohled na všechny jeho schopnosti a na to, jak se skutečně používá.

Pokud má stroj vysokou účinnost, překonává své soupeře v mnoha ohledech ve většině případů, kdy se na mapě objeví, a v důsledku toho může být jeho BR zvýšeno. Zatímco stroj s nízkou účinností nemá v porovnání s tím, s čím bojuje, dobré výsledky a může být posunutý směrem dolů. Nejedná se však o proces založený pouze na datech, často bereme v úvahu další faktory, jako je počet hráčů, kteří používají určitý stroj, složení celé sestavy, nové funkce, které mohou různým způsobem měnit výkon atd. - a to nás často vede k odložení změny, kterou bychom jinak provedli, abychom získali více informací. Přestože se řídíme především tímto ukazatelem efektivity, nejsme jím vázáni a v každém cyklu BR věnujeme hodně času tomu, abychom se podívali na zpětnou vazbu z různých úhlů pohledu a hledali prvky, které jsme původně nemuseli brát v úvahu.

V konečném důsledku je velmi těžké vyvažovat nějaký stroj ve vakuu. Na papíře může mít letadlo neuvěřitelnou rychlost nebo tank velkou průbojnost na svoje BR, ale to jsou chladné údaje v tom smyslu, že jen proto, že stroj je na první pohled velice působivý, neznamená to, že to zaručuje vysoký výkon. Jde spíše o to, jak stroj ve hře skutečně funguje, než o izolované zvažování jeho předností. Efektivita je tedy dobrým podkladem pro informace, protože zohledňuje všechno.

Rádi bychom poznamenali, že při vyvažování letadel před zavedením odděleného BR podle režimu se v naprosté většině případů BR nastavovalo podle výkonu pro letecké bitvy, nikoliv pro pozemní bitvy. Chápeme, že mnozí z vás chtěli snížení BR pro bitevníky ve vzdušných bitvách, a proto pro vás máme níže několik dalších odpovědí na tuto otázku.

Co se změnilo

Uvedli jsme několik podrobných připomínek ke konkrétním letadlům, které jste uvedli ve své zpětné vazbě. Úplný seznam změn si můžete prohlédnout v níže uvedené tabulce.

Q-5L - zrušili jsme zvýšení na 10,7 a místo toho bude BR v pozemních bitvách zvýšeno na 10,3. Vezměte prosím na vědomí, že jsme se původně rozhodli snížit BR ve vzdušných bitvách na 9,3 (jako u Q-5A), a ne na 9,0 (jako u Q-5A na začátku), protože v příští velké aktualizaci dostane toto letadlo protiopatření, čímž se ve vzdušných bitvách podobá Q-5A. Protiopatření by také měla usnadnit boj proti různým hrozbám v pozemních bitvách.

Jaguar GR.1A a Buccaneer S.2B - rozhodli jsme se nezvyšovat BR těchto útočných letounů v pozemních bitvách. Vezměte však na vědomí, že při zvyšování maximálního BR bojových vozidel se může zvýšit bojové hodnocení těchto letadel tak, aby obě zůstala v rámci pozemního nastavení a zároveň kompenzovala vysokou účinnost a zvýšení BR strojů jiných národů.

Různé varianty F-16A a Netz - zrušili jsme snížení BR všech variant F-16A na 11,7 v pozemních bitvách, protože tato letadla dobře kombinují své úderné a stíhací schopnosti. Netz bude namísto toho snížen na 12,0, protože je svými údernými schopnostmi srovnatelný s ostatními F-16A.

Co se týče úderných variant letounů Tornado a nosičů bomb obecně

V současné době je většina letounů, které ve vzdušných bitvách primárně bombardují základny, stejně účinná, ne-li účinnější než stíhačky se stejným BR, ačkoli mají často mnohem slabší zbraně a schopnosti vzdušného boje než stíhačky.

Jsme si vědomi toho, že mnozí z vás si myslí, že BR bombardérů ve leteckých RB je příliš vysoké a srovnává je se stíhačkami pouze z hlediska schopností vzdušného boje.

Po ekonomické stránce je však BR nosičů bomb - o kterém se diskutuje v mnoha tématech - optimální nebo dokonce podhodnocené. To znamená, že jejich slabé schopnosti pro vzdušný boj jim nebrání získat v průměru dobrou nebo dokonce skvělou odměnu. Jak bylo uvedeno výše, průměrná odměna je jedním z hlavních faktorů při určování BR stroje. Abychom tedy mohli snížit BR těchto letadel a zároveň zachovat fér ekonomický postup, musely by se snížit odměny za poškození a zničení základen tak, aby se průměrná odměna (efektivita) bombardérů a stíhaček vyrovnala.

Jsme si plně vědomi toho, že takováto změna nebude mít podporu hráčů, kteří žádají o snížení BR při současných průměrných hodnotách odměn.

Proto v létě plánujeme podat další vysvětlení a předložit tuto otázku k diskusi - zda bychom měli snížit odměny za základny, abychom snížili BR letadel, která bombardují hlavně základny, nebo zda ponechat vše tak, jak je to nyní. Další podrobnosti o této záležitosti sledujte v novinkách.

Na základě toho, co jsme napsali výše, nyní ponecháme úderným variantám Tornáda jejich současné BR v leteckých RB. BR letounů Tornado IDS ASSTA1 (Německo), Tornado GR.1 (Velká Británie) a Tornado IDS (1995) (Itálie) nebude sníženo a BR letounů Tornado IDS MFG (Německo) a Tornado IDS WTD61 (Německo) nebude zvýšeno na úroveň ostatních výše uvedených letounů Tornado.

AMX - v pozemních bitvách je účinnost tohoto letounu velmi vysoká. Má spoustu vzletů a jeho účinnost je více než dvojnásobná oproti průměru jeho BR, takže nemůžeme jinak, než jeho BR celkově zvýšit. Nicméně s ohledem na vaši zpětnou vazbu jsme se rozhodli zvýšit jeho BR pouze o jeden krok na 10,7 a budeme sledovat jeho účinnost. Rádi bychom upozornili, že neočekáváme zázraky a je pravděpodobné, že účinnost tohoto letadla zůstane na velmi vysoké úrovni i při hodnotě 10,7. Pokud se tak stane, může v budoucnu čelit dalšímu nárůstu BR.

Stíhačky se slabými údernými schopnostmi

V námi navrhovaných změnách je mnoho letadel, která mohou být dobrými stíhačkami, ale zároveň nesou zbraně, které při jejich současných BR nevynikají množstvím a/nebo kvalitou Vzhledem ke krátkému bojovému dosahu v pozemních bitvách a zaměření na pozemní část bitvy (všechna letadla v pozemních bitvách slouží především jako úderná) považujeme schopnosti stíhaček za druhořadé a při vyvažování letadel v pozemních bitvách je bereme v úvahu jako poslední. Budeme však sledovat výkon a v případě potřeby provedeme změny v BR v pozemních bitvách.

A-6E TRAM - při současném bojovém zařazení má tento letoun velký výběr řízených zbraní, které mohou účinně zasáhnout nepřátelské pozemní cíle. V novém bojovém zařazení se však tento letoun bude kromě jiných hrozeb setkávat s protivzdušnou obranou většího dosahu. Uvažujeme také o rozšíření arzenálu tohoto letounu a v budoucí velké aktualizaci plánujeme přidat střelu AGM-123 Skipper II, kterou lze použít k boji proti systémům protivzdušné obrany a zasáhnout cíle z větší vzdálenosti než běžnými volně padajícími pumami. Vezměte prosím na vědomí, že AGM-65 Maverick nebyl u této varianty letounu použit.

Su-25/Su-25K - setkali jsme se s vašimi dotazy, proč se těmto letounům nezvyšuje BR v pozemních bitvách. Je to proto, že podle aktuálních údajů ze hry jsou tato letadla již na svých ideálních bojových hodnotách. Nenesou zbraně typu “vystřel a zapomeň” pro zasažení pozemních cílů a nemají zaměřovací modul s dobrým přiblížením nebo úhlem navádění, který by jim umožnil odletět z boje a zároveň navádět zbraně. Při použití svých primárních zbraní jsou nuceni neodlétat od cíle, ale letět přímo na něj. Aby mohly účinně ničit pozemní cíle, musí neustále operovat v oblastech protiletadlové obrany a létat téměř v přímém směru, což vysvětluje jejich účinnost.

A-10A/A-10A Late - tyto letouny mají zbraně typu “vystřel a zapomeň”, což jim dává výhodu jak v boji proti pozemním cílům, tak v soubojích se systémy protivzdušné obrany. V pozemních bitvách jsou poměrně účinné.

Super Étendard - v pozemních bitvách je účinnost tohoto letounu příliš vysoká na to, aby se jeho BR zvýšilo pouze o jeden krok, protože jeho účinnost je téměř 2krát vyšší než u jeho souputníků. Až bude jeho BR v pozemních bitvách zvýšeno na 10,7, přidáme do Super Étendardu možnost nést střelu AS-30L.

Letadla s infračervenými raketami s celoplošným zaměřením na BR 10,0-10,3

V tomto případě mluvíme především o letounech A-10A, A-10A Late, Su-25, Su-25K a A-6E TRAM, které mají tyto BR ve vzdušných bitvách a jsou vybaveny celoplošnými střelami. Letové vlastnosti těchto letounů po vypuštění střel vzduch-vzduch jim neumožňují rovnocenně bojovat s letouny, které mají vyšší rychlost a poměr tahu k hmotnosti, a proto mohou tyto letouny účinně bojovat pouze s letouny, které mají podobné vlastnosti.

Účinnost těchto letounů je i při jejich BR nižší, než se očekávalo, nebo se mu rovná. Zvýšení jejich BR může vést k setkání s ještě obtížnějšími protivníky, což dále sníží jejich efektivitu. Na druhou stranu má AMX dobré výkonnostní charakteristiky a poměrně vysokou účinnost, takže v budoucích plánovaných změnách BR může být jeho BR ve vzdušných bitvách zvýšeno.

Plány do budoucna

Rádi bychom zopakovali, že oddělení BR pro stroje nižších úrovní bude provedeno v rámci budoucích plánovaných změn BR. Budeme také sledovat výkonnost a případné změny mohou být revidovány v rámci plánovaných změn BR, pokud bude účinnost změněných letadel příliš nízká nebo vysoká.

Doufáme, že jsme situaci v této novince objasnili a vyřešili obavy, které jste uvedli ve své zpětné vazbě. Ještě jednou děkujeme za všechny vaše komentáře!

tým War Thunderu

A co takhle konečně navýšit potřebné body pro spawn letadla v bitvě? Nebrerte mě špatně - sám rád hraju CAS a zejména s tím velmi rád focusuju a šikanuju blbuvzdorné a OP tanky jako prémiové finské KV či různé kolové přespeedované rakoviny, ale aby hráči stačilo vzít si ze startu bitvy AA náklaďák, capnout bod, vyskočit a hned mít na letadlo, to je “lehce” choré… :)

1 Like

Ze gaijin dlouhobe podkopava francouzky strom tak na to jsem si uz zvykl, ale to že odstraní jedine pouzitelne letadlo do br 8.7 na to uz opravdu neni co rict…

Nehraju to ale co jsem to hrával tak CAS a heliny měnily často průběh bitvy, co týče změn tak by mohli zvýšit potřebné body aby borec s nějakou rezervou nenaběhl na cap, umřel a začal kosit enemáky.

Pamatuješ, kdy tanky stály 2x tolik SP než dneska? A jaký byl klid od letadel, když musel hráč nejdřív něco předvést. To není že by cena SP letadel byla moc nízká, ale tanků až nesmyslně nízká. Cena letadel pomalu stoupala, zatímco tanků prudce klesla. Snahou bylo umožnit hráčům nasadit víc tanků, jenže Gaijin doprasil mapy, módy a vlastně celou hru tak, že stejně hráči mizí z bitev po první smrti…