W tym przeglądzie filmowym poznasz historię samolotów Lockheed, rozwój radzieckich czołgów podstawowych i genezę Challengera. Spróbujemy nawet zniszczyć najlepsze czołgi podstawowe pociskami HE, aby udowodnić, że jest to możliwe!
Pamiętaj - możesz w każdej chwili włączyć napisy!
Pociski burzące vs Czołgi podstawowe
W walkach na wysokich erach głównym rodzajem amunicji są pociski APFSDS. Ale czy inne rodzaje mogą być również przydatne, na przykład pociski burzące? Oczywiście sprawdziłyby się one dobrze przeciwko jednostkom przeciwlotniczym i BWP, ale co z najlepszymi czołgami podstawowymi?
Challenger niskiej ery
Co wiecie o czołgu Challenger? To brytyjski czołg podstawowy z dobrym opancerzeniem wieży, lufą gwintowaną kalibru 120 mm i przeciętną mobilnością. Brzmi całkiem nieźle… Ale to nie jest najwcześniejszy model Challengera, jaki można znaleźć w naszej grze! Powitajcie brytyjski czołg pościgowy III ery, A30.
Thunder Show: NIECIERPLIWE BOMBY
Dzisiaj mamy dla was wyjątkowy koktajl, który zawiera sporą dawkę eksplozji i szczyptę szaleństwa.
W pogoni za doskonałością: samoloty Lockheed
Bracia Lockheed, pionierzy inżynierii lotniczej, zainteresowali się lotnictwem tuż przed wybuchem pierwszej wojny światowej. Allan Lockheed wierzył, że samoloty wkrótce staną się najszybszym i najbezpieczniejszym środkiem transportu na świecie. Jednak w ciągu kilku dziesięcioleci świat przygotowywał się już do kolejnego globalnego konfliktu – II wojny światowej. Producenci samochodów przestawili się na produkcję czołgów i pojazdów opancerzonych, a pionierzy lotnictwa zaczęli rywalizować o skonstruowanie najskuteczniejszych samolotów wojskowych, które miały stać się nową siłą napędową wojny XX wieku. Wśród firm uwikłanych w ten gwałtowny wyścig zbrojeń znalazła się również firma Lockheed, choć w tym czasie nie była już kierowana przez swoich założycieli. Trudne czasy zmusiły ją do wejścia w branżę obronną.
Pierwszy okaz na drodze do czołgów podstawowych
Wielu konstruktorów czołgów spędziło mnóstwo czasu, próbując połączyć najlepsze cechy czołgów ciężkich i średnich w jednej maszynie. Podczas II wojny światowej pomysł ten stał się szczególnie cenny w Związku Radzieckim. Pojazdy oparte na ciężkim modelu KW dały wątpliwe wyniki, więc biuro projektowe w Charkowie podjęło decyzję o ponownym przerobieniu średniego czołgu T-34.