W naszym cotygodniowym podsumowaniu powraca kolejny odcinek Thunder Show, nowe filmy o radzieckim niszczycielu czołgów Obiekt 120 i amerykańskim dziale samobieżnym M55 oraz szczegółowe wyjaśnienie działania pocisków powietrze-powietrze na podczerwień.
Pamiętaj - możesz w każdej chwili włączyć napisy!
Obiekt 120: Tak na przyszłość
W latach 60. radzieccy inżynierowie stworzyli dość niezwykły niszczyciel czołgów wyposażony w niezwykle potężne działo: Obiekt 120. Pojazd ten miał też inną nazwę, która lepiej oddawała jego istotę: Taran. Podczas prac nad tym pojazdem postawiono na starą formułę niszczyciela czołgów o dużej sile ognia i niewielkim pancerzu. W rezultacie powstała maszyna, która była prawdopodobnie najpotężniejszym samobieżnym działem, jakie można było wówczas skonstruować.
Skąd pocisk wie, gdzie się znajduje, a gdzie nie?
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak działają pociski powietrze-powietrze na podczerwień? W War Thunder jest to proste: wystarczy wycelować celownik w cel, nacisnąć przycisk odpalenia i pocisk leci. Ale skąd pocisk wie, co „widzi”? Sprawdźmy to.
Thunder Show: KRÓLEWSKI INŻYNIER
Wszystkie najważniejsze wydarzenia tego odcinka mają miejsce w powietrzu. Na przykład poprzez eksplozję!
M55: nowy rekord haubicy
Przez długi czas rekord największego kalibru działa pancernego należał do dwóch pojazdów: brytyjskiego FV4005 z potężnym działem kalibru 183 mm oraz Sturmtigera uzbrojonego w wyrzutnię rakiet kalibru 380 mm. Jednak niedawno jeden z tych rekordów został pobity. Poznajcie amerykańskie działo samobieżne M55, które jest teraz dostępne w War Thunder w pięciu różnych krajach.
Zachęcamy youtuberów oraz streamerów do współpracy oferując nasze wsparcie bazując na jakości i popularności Waszych materiałów. Kliknij, aby poznać szczegóły.