Przedstawiamy nowy cykl wydarzeń w War Thunder

Pobierz tapetę:

Mamy dla was kilka nowości. Od teraz będziemy korzystać z zupełnie nowego cyklu wydarzeń, w którym wydarzenia będą rozpoczynać się niemal kolejno po sobie i będą (w miarę możliwości) powiązane z wydarzeniami z prawdziwego życia.

Ponadto każde wydarzenie - z wyjątkiem wydarzenia zimowego i niektórych wydarzeń kosmetycznych - będzie miało tylko jedną dedykowaną maszynę. Każde wydarzenie będzie trwało średnio 12-18 dni, a po jego zakończeniu nastąpi niewielka, kilkudniowa przerwa do rozpoczęcia kolejnego.

Pierwsze wydarzenie w tym nowym cyklu rozpocznie się już wkrótce - wypatrujcie wszystkich szczegółów z nim związanych 25 stycznia.

Ponieważ każde wydarzenie będzie obejmować tylko jedną maszynę, dziś ogłaszamy pierwsze trzy: w pierwszym wydarzeniu główną nagrodą będzie czołg, w kolejnym - samolot, a w kolejnym - okręt, przy czym wydarzenia będą przebiegać zgodnie z tym cyklem przez cały rok.

Każde wydarzenie będzie oparte na punktach misji, aby zdobyć zadania, gdzie ilość punktów misji wymaganych do uzyskania każdego zadania zależy od ery maszyny. Wymagana ilość będzie wynosić od 35 000 do 45 000 punktów misji za każde zadanie (zwykle na 2 dni).

To by było na tyle! Jeśli masz jakieś pytania, mamy na nie odpowiedzi. Sprawdź FAQ, które przygotowaliśmy.

FAQ: Kilka odpowiedzi na ewentualne pytania

P: Jeśli każde wydarzenie będzie miało tylko jedną maszynę, to czy w przyszłości będą dostępne nagrody dla jednostek naziemnych, powietrzncyh i morskich?

O: Tak. Jak wspomniano w wiadomościach, pierwsze wydarzenie będzie poświęcone czołgowi, następne samolotowi, a kolejne okrętowi. Później nastąpi powtórzenie się cyklu każdego typu maszyny (w większości przypadków).

P: Czy ten format oznacza, że wydarzenia będą odbywać się przez cały rok?

O: Tak. Zależy to jednak od miesiąca i tego, kiedy wydarzenia się kończą lub zaczynają, ale generalnie będą 2-3 dni bez wydarzeń, aż do rozpoczęcia następnego wydarzenia. Najdłuższa obecnie zaplanowana przerwa to prawie 1 miesiąc w lecie do rozpoczęcia kolejnego wydarzenia.

P: Dlaczego wybraliście ten format?

O: Opierając się na opiniach graczy, chcemy zapewnić im możliwość zdobycia wszystkich maszyn w wydarzeniach, a nie tylko kilku wybranych. Dzięki kolejnym wydarzeniom gracze będą mogli zdobyć maszyny, które chcą, i ominąć te, których nie chcą.

P: Czy to oznacza, że nie będzie już wydarzeń związanych z craftingiem?

O: Tak. Wydarzenia craftingowe w poprzednim formacie nie będą już dostępne w War Thunder.

P: Czy rodzaje nagród-maszyn zmienią się w porównaniu do starych wydarzeń?

O: Każde wydarzenie będzie poświęcone tylko jednej maszynie (z wyjątkiem wydarzenia zimowego). Typ maszyny w każdym wydarzeniu będzie mieszanką wysokiej, średniej i niskiej ery, gdzie wymagana liczba punktów misji, zadań i koszt zakupu etapu będą się różnić w każdym wydarzeniu w zależności od ery maszyny.

P: Czy wydarzenia powiązane z prawdziwymi wydarzeniami będą miały powiązane elementy kosmetyczne?

O: Tak, w miarę możliwości. Gdy wydarzenie jest powiązane z wydarzeniem z życia wziętym, będzie ono miało również powiązane elementy kosmetyczne. Jednak nie wszystkie wydarzenia będą z czymś powiązane - będą powiązane tam, gdzie będzie to możliwe. Jeśli nie będzie to możliwe, motywem wydarzenia będzie coś niepowiązanego i losowego.

Masz więcej pytań? Daj nam znać w komentarzach, a my postaramy się na nie odpowiedzieć!

1 Like

Ostatnio pomijałem wszystkie eventy za wyjątkiem craftingowego. Całkm możliiwe, że nie będę już robić żadnych eventów. Albo ograniczanie do pojazdów Rank 3+, albo jakieś powalone mnożniki do punktów. W sumie dobrze. Będę częściej grał na luzie, bez skurczu odbytu i odcisków na pośladkach.
Jak wyjdzie w praktyce? Zgaduję, że podobnie jak innych eventach na duże ilości punktów w krótkim czasie.

Oby tylko nie popsuli Battle Passa. Podoba mi się obecny format. W poprzedniej formie mogłem co najwyżej liczyć na krzaczka i boostera. Obecnie w najgorszym razie mam niską premkę z 4lvl WB Shop, przy odrobinie wysiłku darmową premkę z BP. Z płatnym BP cały pakiet pojazdów.

Ja już odpuściłem eventy. A tłumacząc z marketingowego na nasze: Tniemy craftingowe bo na gracze na nich zarabiali. Mają wydawać a nie zbierać. Podejrzewam że Gaijin głowi się jak uciąć BP bo tam można jeszcze zarabiać na maszynach których się nie chce.

1 Like

Czyli jeszcze większy wyścig szczurów. Co drugi dzień przez cały rok walić po 45k punków dobre sobie. Zmniejszyć potrzebne liczby punktów za gwiazdkę do 10-15k aby każdy mógł sobie po pracy zrobić bez większego spinania się. Maszyny poniżej IV ery gdzie będzie trzeba wbić te 35-45k punków nawet się nie będą opłacać, bo to po prostu strata czasu i coraz większa patologia w bitwach.

Kolejna kwestia czy to będą kupony na sprzedaż?

Oraz czy będzie mnożnik punktów względem ery. Jak nie, to zupełnie będzie można to olać. Chyba, że będą jakieć prawdziwe perełki jeśli chodzi o maszyny do zgarnięcia, ale pewnie jak zawsze kopiuj-wklej.

2 Likes

Zamiast w pytaniach i odpowiedziach bezsensownie powtarzać to, co zostało napisane już w tekście głównym moglibyście się trochę bardziej wysilić i przykładowo odpowiedzieć, czy nagrody w postaci maszyn będą możliwe do wystawienia/zakupu na rynku… Nie ma za co.

Jestem w 99% pewien, że maszyny będzie można wystawić na rynku, tak jak wcześniej. Jeszcze się upewnię i jeśli będzie inaczej, to jeszcze dopiszę odpowiedź tutaj

lotnicze pkt wbija sie szybko, z czolgowymi troche dluzej schodzi

zeby sie tego pozbyc potrzebny bylby inny model rozgrywki i redesign map… a na wyzsze ery calkowicie nowy zestaw duzych

Czołgowe punkty, wraz z mnożnikiem wbijam średnio w 2h, co nie zmienia faktu, że granie co drugi dzień po 2h przez rok to jednak dość sporo. Wiadomo nie każda maszyna będzie tego warta. Statków oraz samolotów raczej robić nie będę. Ale to i tak trochę słabo z taką ilością punktów.

Chyba Ci ucięło post, pewnie miałeś na myśli “zestaw dużych map”, jeśli tak to nie duże mapy nie rozwiązują problemów a wręcz by je pogłębiły

Rozgrywka będzie psuta przez cały rok zamiast 2-3 razy w ciągu roku.
Już nie będzie normalnie grających ludzi tylko patologia goniąca za punktami. Dzień w dzień.

2 Likes

Jak dla mnie, to patologia jest już po wprowadzeniu bonusu do liczby fragów. W bitwach powietrznych coraz więcej jest sytuacji, gdzie na jednego przeciwnika rzuca się 3-5 graczy. A zagrałem kilkadziesiąt bitew na RB ostatnio, żeby zrobić zadanie z BP i zdobyć Bredę.

nie no abramsy na malych mapkach to szczyt marzen…

No wsm masz racje. Mobilne, dobry wsteczny i 5 sekund przeładowania. Do miasta nadają się idealnie. Wraz z Type90/10/TKX chyba najlepsze maszyny na walkę w mieście

ponad 30 lat pozniej mozna czegos wincyj od gry o czolgach oczekiwac…

2 Likes