Przedsprzedaż: Leopard 2A4M CAN

Oto kanadyjski Leopard 2A4, specjalnie przygotowany do wykorzystania w Afganistanie. Od dziś wprowadzamy go w pakiecie, który jest już dostępny w przedsprzedaży i oferuje specjalne bonusy!

Leopard 2A4M CAN : Czołg podstawowy premium dla Niemiec na erze VII

Cechy:

  • Wzmocniony pancerz kompozytowy.
  • System obrazowania termicznego o wysokiej rozdzielczości!
  • Dostępne modyfikacje w postaci pancerza klatkowego i siatki maskującej.

Przedsprzedaż — Zestaw Leopard 2A4M CAN

Pre-order — Leopard 2A4M CAN Pack

Zestaw zawiera:

Historia pojazdu

Modyfikacja Leoparda 2A4M CAN została opracowana w celu przygotowania 20 czołgów Leopard 2A4 armii kanadyjskiej do wykorzystania w operacjach bojowych w Afganistanie. Zostały one wyposażone w dodatkowe pakiety pancerza kompozytowego, umieszczone w celu ochrony przodu i boków wieży i kadłuba, a także pancerz klatkowy z tyłu wieży i wokół komory silnika, aby pomóc chronić przed amunicją kumulacyjną. Oprócz tego zmodernizowano system kierowania ogniem, dodając zupełnie nową kamerę termowizyjną i celownik dowódcy. Ze względu na dodatkowe opancerzenie masa czołgu wzrosła, co oznaczało konieczność zmodernizowania także hamulców i zawieszenia. Firma Krauss-Maffei Wegmann (KMW) opracowała tę modyfikację i do 2010 roku poddano jej wszystkie 20 czołgów. W latach 2010-2011 pięć czołgów Leopard 2A4M CAN zostało wysłanych do Afganistanu.

Poznaj Leoparda 2A4M CAN

Wraz z wydaniem kolejnej dużej aktualizacji do gry trafi ta interesująca kanadyjska modyfikacja czołgu Leopard 2A4! Wariant ten posiada dodatkowe moduły pancerza kompozytowego, zaawansowaną kamerę termowizyjną oraz możliwość wyposażenia w pancerz klatkowy i siatkę maskującą. Dziś opowiemy więcej o tym czołgu, który od dziś można zamawiać w przedsprzedaży!

Ochrona Leoparda 2A4M CAN została wzmocniona na prośbę kanadyjskiego wojska o dodatkowe moduły przeciwpancerne po bokach kadłuba, aby przeciwdziałać broni przeciwpancernej, głównie RPG i PPK, a także dodatkową ochronę wieży.

Pobierz tapetę:

Oprócz tego spód czołgu zapewnia dodatkową ochronę przed minami, co oznacza zwiększoną ochronę w dolnej przedniej części kadłuba. Co więcej, w ramach dostępnej do zbadania modyfikacji można wyposażyć wóz w pancerz klatkowy, który pomaga chronić przed trafieniem pociskami kierowanymi boki i tył wieży oraz przedział silnikowy. Dostępna do zbadania jest również siatka maskująca, która przełamuje sylwetkę wieży, osłony działa i samego działa, a także wygląda naprawdę nieźle!

Ciekawostka: Czarne linie widoczne na pancerzu Leoparda 2A4M CAN to w rzeczywistości rzepy do mocowania siatki maskującej, zaprojektowanej specjalnie w celu zamaskowania czołgu podczas misji w Afganistanie.

Dodatkowy pancerz oznacza, rzecz oczywista, dodatkową wagę, dlatego też konieczne były również odpowiednie przeróbki w układzie hamulcowym i zawieszeniu. Ponieważ ten Leopard jest cięższy, jego maksymalna prędkość jest nieco mniejsza. Mimo to właściwości jezdne są nadal świetne i nadal zawsze będzie jednym z pierwszych, którzy dotrą do punktów przechwytywania i dobrze radzi sobie z drogami i każdym słabym terenem. Oprócz wzmocnionego opancerzenia, które otrzymał Leopard 2A4M CAN, udoskonalono również system celowniczy z nowoczesną kamerą termowizyjną o wysokiej rozdzielczości. Uzbrojeniem głównym nadal jest armata Rheinmetall Rh-120 L/44 kalibru 120 mm, podobnie ja w 2A4.

To już koniec dzisiejszego bloga! Leopard 2A4M CAN można zamawiać w przedsprzedaży od dziś i będzie dostępny w grze po wydaniu kolejnej, dużej aktualizacji. Zamówienie tego pakietu w przedsprzedaży zapewni ci również specjalne bonusy, więc koniecznie kliknij link, aby je sprawdzić.

1 Like

Jak naprawdę jest z termo ? W opisie ma być nowa generacja a na serwerze testowym jest słabe termo wyglądające jak 1 gen. z 2A4 (może 2 gen. na YT nie widać dokładnie), na pewno dużo słabsze od PL.

Leopard 2 PL ma termowizję 3. generacji. Najlepiej poczekać na serwer live i przetestować samemu, bo na testowym może się jeszcze dużo zmienić.

2 Likes

Podobno już poprawili i ma 3 generację

1 Like

czy w WT dokonano znowu oszustwa klientów ? Na serwerze testowym brak pancerza kompozytowego i dodatkowe moduły nie dają praktycznie nic (opinia graczy i YT). Czy w takim przypadku można zażądać anulowania zakupu ?

Serwer testowy jak sama nazwa wskazuje jest testowy i dużo rzeczy ulega zmianie i nie jest gotowych. W rejestrze zmian również jest napisane, że wiele pojazdów nie ma gotowych pancerzy.

1 Like

Pancerz pozostał taki jak na serwerze testowym w niczym nie przypominającym obiecanego w początkowym opisie. Czuję się oszukany tym bardziej że opis został celowo zmieniony już w trakcie prowadzonej sprzedaży. Proszę o informację jak przeprowadzić reklamację.

2 Likes

Napisałem już wiadomość prywatną :)

1 Like

O co dokładnie chodzi z pancerzem?

Pancerz po modernizacji miał być porównywalny z Leo A7 (tak napisała WT przy przedsprzedaży). Niestety pozostał na poziomie A4 (po cichu zmieniono zapisy).

1 Like