Przedsprzedaż: F-20A Tigershark

Przedstawiamy zupełnie nowy model premium F-20A Tigershark! Zwrotny, szybki, z nowym potężnym silnikiem i mocnymi skrzydłami oraz doskonałym wyborem uzbrojenia to przepis na dobrą zabawę i prawdziwą udrękę dla wrogiej drużyny.

Przedsprzedaż — F-20A Tigershark

Pre-order — F-20A Tigershark Pack

Zestaw zawiera:

F-20A Tigershark: Myśliwiec odrzutowy premium dla USA na VIII erze

Cechy:

  • Świetna prędkość maksymalna!
  • Różnorodność uzbrojenia
  • Doskonała zwrotność
  • Dobra wytrzymałość skrzydeł

Historia maszyny

Inżynierowie z Northrop Corporation opracowali F-20A Tigershark jako głęboką modernizację myśliwca F-5G z ulepszonymi osiągami w locie przy niskich kosztach. Ten nowy samolot otrzymał nową jednostkę napędową składającą się z pojedynczego silnika General Electric F404-100, zaawansowaną awionikę i radar, a także rozszerzony zakres uzbrojenia. Swój pierwszy lot wykonał w 1982 roku, gdzie zbudowano łącznie 3 egzemplarze do testów. W momencie powstania F-20A był bezpośrednim konkurentem myśliwca F-16, ale był od niego gorszy i nie wszedł do masowej produkcji. Jedyny zachowany egzemplarz F-20A został przeniesiony do California Science Center i jest obecnie prezentowany jako eksponat.

Poznaj F-20A Tigershark!

image

Ten myśliwiec odrzutowy można z łatwością nazwać F-5 na sterydach, ponieważ wszystko, co uwielbiano w tej serii kompaktowych myśliwców, zostało zachowane i ulepszone: duży ciąg, duża prędkość obrotu, krótkie, ale mocne skrzydła oraz doskonały wybór broni kierowanej i niekierowanej. Przyjrzyjmy się bliżej jednemu z głównych nowych maszyn, które pojawią się w następnej dużej aktualizacji o nazwie Alpha Strike, a także pierwszemu samolotowi premium VIII ery: F-20A Tigershark, który od dziś można zamawiać w przedsprzedaży!

Patrząc na F-20A zauważyliście, że główną zewnętrzną różnicą w porównaniu do serii F-5 jest tylna część kadłuba, która została zmodyfikowana i mieści tylko jeden silnik turbowentylatorowy General Electric F404-GE-100. Sam ten silnik wytwarza znacznie większy ciąg niż dwa silniki w F-5E, co oznacza prawdziwie rakietowe możliwości i zdolność do osiągania prędkości wznoszenia około 240 m/s i prędkości maksymalnej około 2200 km/h! Podsumowując, wyobraź sobie zwrotność późnych F-5, ale wzmocnioną przez bardzo mocny silnik: otrzymujesz F-20A Tigershark. Pomimo niewielkich rozmiarów i wagi, samolot ten zachowuje doskonałą odporność na duże przeciążenia kadłuba i skrzydeł. Przykładem może być łatwe opuszczenie obszaru walki i zasięgu radarów przeciwlotniczych poprzez gwałtowne obniżenie lotu do poziomu wierzchołków drzew.

image

Dzięki temu prawdziwym powołaniem F-20A są pojedynki powietrzne, ponieważ lata się nim dobrze przy prawie każdej prędkości, robi szybkie zwroty i ma skuteczny hamulec aerodynamiczny. Aby pomóc, na jego węzłach uzbrojenia można zamontować do 6 pocisków AIM-9L Sidewinder do starć na krótkim dystansie lub parę AIM-7F Sparrow do starć na długim dystansie. Oprócz tego samolot ten jest wyposażony w zaawansowaną elektronikę, doskonały radar, RWR i parę szybkostrzelnych działek M39A3 kalibru 20 mm, które mają dużą liczbę amunicji i są zamontowane w nosie samolotu. Do obrony przed nadlatującymi pociskami rakietowymi można również wystrzelić łącznie 45 flar i dipoli, a także zamontować działko 30 mm.

Podobnie jak seria F-5, F-20A będzie również przygotowany do bitew naziemnych, ponieważ samolot ten może zrzucać zwykłe bomby i wystrzeliwać rakiety. Największą zaletą są jednak 4 pociski AGM-65B powietrze-ziemia z głowicą naprowadzaniem telewizyjnym, których najlepiej używać z większej wysokości, poza zasięgiem systemów przeciwlotniczych, które są powszechnie obecne na tej erze.

image

Krótko mówiąc, F-20A stanie się jedną z najlepszych maszyn w naszym sklepie i będzie dostępny w grze wraz z wydaniem nadchodzącej aktualizacji. Nie przegap swojej szansy na zamówienie w przedsprzedaży tego niesamowitego myśliwca odrzutowego, aby otrzymać specjalny czerwono-biały kamuflaż, oznaczenie, unikalny tytuł w grze, dni konta premium i Złote Orły!

1 Like

Myślę, że lepiej użyć tu słowa: samolotów, gdyż “pojazd” kojarzy się raczej z lądem.

2 Likes

Pewnie jest to kwestia tłumaczenia z języków źródłowych. Stąd ten błąd.

Generalnie w lotnictwie do określenia samolotów stosuje się w języku polskim określeń:
“statek powietrzny” , “samolot”.
W okresie międzywojennym [1918-1939] były to: “aparat powietrzny” " aparat latający".
Jak dla mnie “samolot” to nie “pojazd” a “pojazd” to nie “samolot”.

Uważam że to kwestia nabycia pewnych nawyków językowych w posługiwaniu się pewną grupą słów.
W War Thunder widzę od długiego czasu sformułowanie “pojazd” w odniesieniu do samolotów.
Przeszkadzało mi to ale nie wiedziałem, że “można to gdzieś zgłosić”. Miłą niespodzianką była reakcja EuroDragona 2 na zmianę, którą mu zaraportowałem a On wprowadził od razu poprawki. Dla mnie było to podwójnie miłe bo moi znajomi twierdzili, że “nie pisz bo Gajin Cie i tak oleje”.

1 Like

Każdy samolot jest pojazdem, nie każdy pojazd jest samolotem.

1 Like

Czym innym jest moderowanie forum, a czym innym poprawianie baboli w opisach w grze. Tu są owe rozbieżności. Ot co :)

Samolot to nie “pojazd”. Z definicji.

W okresie dwudziestolecia międzywojennego na samolot mówiono początkowo aeroplan.

1 Like

Nie, samolot jest pojazdem. A konkretnie pojazdem mechanicznym. Operujac definicjami stricte lotniczymi, samolot jest też aerodyną, aerodyną z nieruchomymi powierzchniami nośnymi. Nie pisz bzdur, podpierając się jakimiś interpretacjami przepisów prawa drogowego wyrwanymi z kontekstu.

To Kolega pisze bzdury. Słownik języka polskiego się kłania…

Okej, to podeślij link do konkretnego objasnienia, dlaczego samolot nie jest pojazdem :-) wszyscy skorzystają

Źródło podałem. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę. Można też sięgnąć na półkę regału z książkami, ale tak jest trudniej. Internet jest łatwiejszy w obsłudze.

Typowe zachowanie ignoranta, który rejteruje z dyskusji w momencie kiedy trzeba podać merytoryczne argumenty na poparcie swoich wydumanych teorii.

Typowy ignorant, który nie rozumie, co czyta, ale wspaniałe operuje w rzeczywistości “wydaje mi się”