Przedsprzedaż: AMX A-1A

Pobierz tapetę:

Przedstawiamy AMX A-1A, brazylijską wersję lekkiego samolotu uderzeniowego, opracowanego w latach 80-tych wspólnie przez Włochy i Brazylię w celu modernizacji ich flot powietrznych. Pojawi się w grze jako maszyna premium wraz z następną dużą aktualizacją. Można ją zamawiać w przedsprzedaży od dziś!

AMX A-1A: szturmowiec odrzutowy, Włochy, era VII. Premium

Cechy:

  • Świetne właściwości lotne.
  • Działka kal. 30 mm.
  • Poddźwiękowy.
  • Zaawansowane uzbrojenie.

Przedsprzedaż — Zestaw AMX A-1A

Zestaw zawiera:

Historia samolotu

Pod koniec lat siedemdziesiątych Włoskie Siły Powietrzne określiły zestaw wymagań dla nowego samolotu, który miał zastąpić przestarzałe G.91 i F-104 w rolach rozpoznania i wsparcia z powietrza. Aeritalia i Aermacchi utworzyły wspólnie spółkę joint venture w celu opracowania nowego projektu, a prace nad nim rozpoczęły się w 1978 r. W 1980 r. Brazylia również rozważała modernizację swojej floty samolotów uderzeniowych i dlatego wyraziła zainteresowanie przyłączeniem się do prac nad nowym szturmowcem. Po uzgodnieniu wymagań w 1981 roku Embraer dołączył do spółki, nazwanej później AMX International.

Dzięki koncentracji sił, praca nad projektem lekkiego i ekonomicznego samolotu uderzeniowego, postępowała szybko. Pierwszy prototyp oblatano w 1984 r., a po udanym okresie testowym AMX wszedł do produkcji w 1988 r. Dzięki wspólnym wysiłkom rozwojowym włoskie i brazylijskie warianty różnią się jedynie w drobnych aspektach. Po wejściu do służby włoskie samoloty AMX brały udział w operacjach podczas wojen bałkańskich w latach 90-tych. XX wieku oraz w Libii w 2011 roku, gdzie wyróżniły się w walce. AMX do dziś pozostają w czynnej służbie Brazylijskich Sił Powietrznych, natomiast we Włoszech przeszły na emeryturę niedawno, w 2024 roku.

Poznaj AMX A-1A!

Brazylijska wersja lekkiego samolotu uderzeniowego, będącego owocem współpracy Włoch i Brazylii. Opracowany został w celu zastąpienia starszych typów, które były przeznaczone do rozpoznania i wspierania z powietrza sił naziemnych. AMX A-1A wkrótce pojawi się w grze w kolejnej dużej aktualizacji jako samolot premium. Możecie w przedsprzedaży zamawiać ten wyjątkowy wariant z tropikalnego kraju już dziś. Przyjrzyjmy się bliżej detalom tej modyfikacji AMX!

Ogólnie rzecz biorąc, AMX A-1A jest bardzo podobny do swojego włoskiego odpowiednika. Szturmowiec ten jest także napędzany silnikiem Rolls-Royce Spey 807, dzięki któremu może osiągnąć maksymalną prędkość 1150 km/h na poziomie morza. Taka sama konstrukcja płatowca, a co za tym idzie – aerodynamika, gwarantuje, iż A1A charakteryzuje się identycznymi właściwościami lotnymi jak AMX, który być może już znasz. Dlatego jest pewne, że ten samolot jest idealnie zoptymalizowany do ataków naziemnych z małych wysokości, a jednocześnie może stawić czoło przeciwnikom w walkach powietrznych.

Jedną z cech odróżniających odmianę brazylijską od włoskiej jest jej podstawowe uzbrojenie. W przeciwieństwie do włoskiego AMX, wersja A1A posiada parę działek kal. 30 mm. Choć nie są w stanie dorównać szybkostrzelnością gatlingowi Vulcan kal. 20 mm z włoskiego AMX, to działka kal. 30 mm strzelają bardziej śmiercionośnymi pociskami. Mogą przebić nawet silniej opancerzone cele przy użyciu odpowiedniej amunicji. Oprócz innego, ulepszonego uzbrojenia strzeleckiego, A1A oferuje mnóstwo opcji uzbrojenia podwieszanego: od bomb konwencjonalnych po wysoce precyzyjną amunicję kierowaną, taką jak bomba kierowana Lizard, która będzie nowością w grze.

Co szczególnie interesujące, AMX A-1A będzie oferować niepowtarzalne, całkowicie brazylijskie opcje uzbrojenia, takie jak nowy pocisk MAA-1 Piranha, rakiety niekierowane czy cały szereg nowych wagomiarów bomb, w tym zapalających. AMX A-1A może być również wyposażony w celownik LITENING II, który jest znany i lubiany przez wielu graczy!

AMX A-1A wkrótce pojawi się jako nowy samolot premium we włoskim drzewku lotniczym wraz z kolejną aktualizacją. Nie musicie na niego czekać aż do jej wydania – od dzisiaj możecie składać zamówienia w przedsprzedaży, aby otrzymać dzięki temu wyjątkowe bonusy. To wszystko w dzisiejszym blogu deweloperskim. W międzyczasie koniecznie śledźcie aktualności, aby uzyskać najnowsze informacje dotyczące nadchodzącej aktualizacji. Póki co, udanych łowów i czystego nieba, piloci!

Zawsze w przed sprzedaży był jakiś unikalny kamuflaż dla samolotu, a ten nie ma?

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że brazylijskie siły nie mają tego modelu z innym kamuflażem

Będzie miał kamuflaż „Eskadra Adelphi” i symbol eskadry jako kalkomanię (użyłem tłumaczenia, przepraszam)

No ok. To VI czy VII era, bo na stronie napisałeś, że VII.

VII, dzięki za spostrzeżenie, coś pokiełbasiłem