Premium - co wybrać?

Nadciąga wiosenna wyprzedaż z okazji Dnia Zwycięstwa i pewnie wielu z Was się zastanawia jaką maszynę wybrać.

Tutaj chciał bym zrewidować pewien sposób myślenia, jako że różne osoby tworzące podobne “poradniki” tak na prawdę tylko recenzują dostępne maszyny, nie dotykając samej istoty “premium”. Niestety ale to często skutkuje frustracją nabywców nowej, często świetnej maszyny, szczególnie jeśli chcą zrobić przeskok z względnie prostych w obsłudze maszyn wczesnych er do maszyny premium późnej ery, kierując się właśnie wspomnianymi recenzjami.

W pierwszej kolejności należy wyjaśnić do czego jest potrzebne owe premium w War Thunder.

War Thunder jest mocno rozbudowaną grą gdzie odkrywamy kolejne pojazdy w drzewkach narodowych. W wersji darmowej, czyli f2p, jest to proces dosyć mozolny, ale jednocześnie skonstruowany w sposób który umożliwia płynny przeskok do kolejnej ery pod względem wiedzy potrzebnej do operowania danych maszyn, czyli styl gry na maszynie obecnej będzie się nieznacznie różnił od maszyny kolejnej.
Maszyny czy samo konto premium umożliwiają przyspieszenie procesu odkrywania oraz “zarabiania” srebrników w grze w stopniu znacznym, co nie zawsze jest dobre dla samego gracza, o czym poniżej.

Weźmy za przykład samoloty - zaczynamy od prostych, często, dwupłatowców na których uczymy się różnych technik walki powietrznej, po czym odkrywamy coraz bardziej zaawansowane maszyny które są szybsze, mają potężniejsze uzbrojenie oraz co najważniejsze - radary.
Pierwsze radary nie są zbyt efektywne, ale dodają element na którym gracz może się nauczyć do czego służą i ich podstawowej obsługi. Po pewnym czasie do radarów dołączają pociski kierowane - wpierw ręcznie, po czym otrzymujemy pociski naprowadzane na podczerwień aby na końcu otrzymać pociski naprowadzane radarowo.
Spora część graczy dąży do właśnie tej ostatniej strefy - chcą latać na współczesnych samolotach uzbrojonych w pociski radarowe, zaawansowane wielofunkcyjne radary oraz zaawansowane pociski naprowadzane na podczerwień. Niestety to często skutkuje frustracją ze strony samego nabywcy danej maszyny - przeskok technologiczny, tym samym przeskok z wymaganej wiedzy i umiejętności jest gigantyczny.
Również, co mało osób bierze pod uwagę, frustruje to innych graczy - taki nabywca współczesnej maszyny, bez ówczesnego doświadczenia w lataniu nimi jest niekiedy równie wielkim zagrożeniem dla własnej drużyny co przeciwnik.

Teraz przejdę do bardziej interesującej części - czym się kierować przy wyborze premium.

  • Przede wszystkim, gorąco polecam zakup Konta Premium. Jeśli grasz w grę w miarę regularnie i wiesz że będziesz w nią grać, jest to najbardziej udana inwestycja.
    Konto Premium dodaje stałe bonusy do zdobytego doświadczenia jak i Srebrnych Lwów oraz daje gwarancję, że nie wyjdziesz z bitwy z ujemnym balansem (wyjątkiem są zestrzelenia osób z własnej drużyny)
  • Drugą ważną kwestią jest wybór nacji która Was interesuje. Pamiętaj, że kupując pojazd premium, wiążecie się z konkretnym drzewkiem. Czy jest sens kupowania pojazdu w drzewku, którego nie zamierzasz badać?
  • Wybadana era. Jeśli jeszcze nie ukończyliście chociaż jednego drzewka od samej góry do przynajmniej piątej ery (włącznie), radzę omijać wysokoerowe pojazdy. Najbardziej w badaniu jak i samym nabywaniu wiedzy pomoże zakup maszyny premium o jedną, skrajnie o dwie ery wyżej niż macie aktualnie wybadane drzewko.
    To pozwoli na: 1) mniejszy przeskok wiedzy, gdzie jednak będziecie musieli się dużo nauczyć, ale nie będzie to tragicznie dużo oraz 2) złożenie zestawu z maszyn które JESZCZE są coś w stanie zrobić na wyższej erze.
  • Rola jaką ma spełniać maszyna. Nie każda maszyna nadaje się do wszystkiego. Dla przykładu - Su-25 nie jest zbyt dobrym myśliwcem, podczas gdy Mustang nie jest zbyt dobrym szturmowcem. Dla maszyn lądowych jest ta sama zasada - Rooikat nie posiada twardego pancerza, jest za to dosyć szybkim lekkim pojazdem, natomiast jego odwrotnością jest Tygrys II. Warto dobrać maszynę do preferowanego stylu gry jak i jej przewidzianej roli.

Pewnym wyjątkiem są śmigłowce, ponieważ tutaj większość ma podobny styl gry, różnią się głównie zasięgiem i typem uzbrojenia. Mimo tego, że można badać śmigłowce pojazdami naziemnymi, polecam kupno śmigłowca do drzewka które Was interesuje - Heli PvE to obecnie najszybsza metoda na wybadanie śmigłowców oraz na zarobienie odpowiedniej ilości srebrników do ich zakupu.

Wspomnę również o Talizmanach, ponieważ wiele osób nadal nie do końca wie co daje Talizman.

  • Talizman podwaja zdobyte punkty doświadczenia.

Natomiast tutaj lista których Talizman NIE DAJE:

  • Ograniczeń badanych er (nadal jest to +/- 1 era, cokolwiek więcej nadal posiada karę do badania)
  • Bonusu do zarobionych Srebrnych Lwów
  • Nie zamienia maszyny drzewkowej w maszynę premium

Kiedy warto zakupić Talizman? Chociaż by wtedy gdy bardzo lubicie konkretną maszynę i chcecie zrobić dla niej załogę na poziomie As naturalnie (bez użycia Złotych Orłów) lub wtedy, kiedy wybadaliście tylko jedną “gałąź” drzewka trochę dalej i chcieli byście przyspieszyć badanie pozostałości drzewka w tej konkretnej maszynie.

Warto również sprawdzić w jeździe testowej czy dana maszyna Wam odpowiada.

Wspomnę również o pewnej powtarzalności w wyprzedażach. Większość zaczyna się od wyprzedaży maszyn dostępnych za Złote Orły, wliczają się w to również talizmany i konto premium, co trwa mniej więcej tydzień. Po tym okresie wyprzedaż maszyn za Złote Orły się kończy, a zaczyna wyprzedaż ze sklepu Gaijin, czyli wszelkich paczek. Standardowo, na promocji znajdziecie tylko pojazdy z przed dwóch ostatnich aktualizacji, podczas gdy te najnowsze zachowują swoją oryginalną cenę.

Mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśniłem czym się kierować przy zakupach ;)

2 Likes

do maszyny zakupionej na przecenach pakietow dostajesz konto premium na jakis czas gratis
czyli latajac nowa zabawka dostajesz 4x wincyj expa i 2x wincyj srebra niz normalnie
mi sie tam na sim jetami latwiej lata niz tlokowcami
ps burgerowego harriera polecam, dosc solidnie przyorałem nim drzewko w wyzszych erach

Też wolę jety na SB. Niektóre drzewka robiłem samolotami szturmowymi z talizmanem, ale to głównie 6-7 erą latałem, żeby wybadać erę wyżej.

Ogólnie to chyba gracze sugerują się filmikami “jutuberów”, albo wybierają jety jako premki, bo tłokowce są dla nich nudne. Sam kiedyś sugerowałem się tym, co polecają kupić inni i na kilku polecanych maszynach się zawiodłem, bo nie potrafię nimi dobrze latać - np. Thunderbolt.
Niektóre maszyny zaś okazały się dla mnie dobre po kilkudziesięciu bitwach - kwestia wyczucia samolotu.
Piszę o bitwach powietrznych oczywiście, bo w bitwach naziemnych trochę inaczej się wykorzystuje samoloty ;)

Dzięki, w sumie dopisałem punkt o różnych typach maszyn!

Zależy, w czołgach nie ma to większego znaczenia. W samolotach zależy od tego co kupimy. Jest wiele samolotów którymi można latać na dzień dobry bez większej znajomości gry. F-5, A-10, Su-25. Do tego niech ludzie latają czym im się podoba, jak kogoś nie interesują tłokowce, chce polatać A-10, to imo nie powinien się męczyć i przechodzić drzewka. Gra ma sprawiać fun

To się tyczy chyba tylko naziemek, a że są backupy to mitygują ten problem w jakimś stopniu.

Kupowanie helek premium do farmienia nie ma za bardzo sensu odkąd można farmić helki czołgami. Zakup premium heli bym widział jako uzupełnienie line upu.

Co do ogólnego zarysu zgoda.

Premium konto > premium pojazdy > talizman(chociaż tutaj też trudno powiedzieć bo koszt-efektywność może być duża)

Moja rada dla kupujących: kupujcie co chcecie, nie słuchajcie że będziecie uciążliwi dla innych graczy. To nie ma znaczenia.

Dam kilka fajnych zestawów dla zainteresowanych, poruszam GRB, bo samoloty premium albo na co dać talizmany to sobie u DEFYNA można zobaczyć: https://www.youtube.com/@DEFYN/search?query=sale
Spoko talizmany oznaczę (T), pojazdy warte do użycia w line up też dodaje i co ja bym wziął do 6 slotów(ilość za SL bez wydawania lwów). Pomijam premki bez okej line upów.


US:

7.0 - M46 Tiger, T29
Line up - M46(T), T92, T34(T), T95, F3D, F-84

10.3 - M1 KVT > M1129 Wolfpack, A-6E > A-10A > F-5C
Line up - M3A3, M1, XM975, LAV-AD, M1128(T), potencjalnie M60 120S, OH-58D>AH-6M, A-10A(T), A7E, F-4C(T),

A-10 i F-5 bardzo dobrze sobie poradzą i w Air RB. Talizman dla F-4C może wywołać zdziwienie, ale to super maszyna do farmienia baz rakietami w Air RB oraz eventów samolotowych(do tego lepszy F-111 na symkach co prawda, ale jak nie ma co sie lubi…)
A6E dałem wyżej, bo wyfarmi wyższy tier, jest bardzo silny jak się wleci na 6km+. A-10 byłby najwyżej gdyby nie niższa era, bo jest bardziej uniwersalny i bardzo dobrze dog fightuje w razie potrzeby. F-5 to raczej wyczyszczenie nieba, więc najmniej użyteczny, co prawda ma ATGM, ale osobiście nie lubię ich używać na nim, a lista subiektywna

Mój pick: M1 KVT, A6E, OH-58D, M3A3, LAV-AD, M1 Abrams/M1128
Mój pick(10.0): Wolfpack, A-10A, M3A3, 120S, LAV-AD, F-4C


GER:

U niemców nie ma za dużego wyboru pod względem premek.

8.3 - Turm III
Line up - RakJPz 2(HOT), DF 105, Marder, Gepard, M48 GA2, SA 313B

Turm to kot i warto kupić

9.3 - Leo A1A1 > Tam 2IP
Line up - Bagietpancer 57(T), T-72, M48 Super, KPZ, Gepard, BO-105, Mig-19S, Alpha Jet, F-86K

Problem jest taki, że popularność 10.3 i 10.0 będzie oznaczała bardzo dużo uptierów

Mój pick: Leo A1A1, Bagiet, F-86, Alpha, Gepard, M48(/T-72)

10.3 - Leo 2 (Pzbtl 123), Mi-24P HFS
Line up - Tam 2IC(T), Leo 2A4(T), Gepard 1A2, FlaRakPz, Wiesel 1A2, Puma, Mig-21MF(T), Mi-24P

Vilkas też spoko, jeżeli uda się tanio wyhaczyć. Mig-21MF jest bardzo dobry do czyszczenia nieba i przyda się do farmienia Air RB, bardzo silny samolot, można używać z S-24 jako CAS, ale ja używam do tego helki po prostu. Mig-23 BN może być dobrym wyborem, ale nim nie latałem

Mój pick: Leo 2, Leo 2 Pz, Gepard 1A2


USSR:

8.7 - T-55-AM-1, Mi-24D(komentarz),
Line up - IT-1/Shturm, BMP-2(T), Ob 268, T-55 AMD-1, T-62, Ob 435, ZSU-23-4, Mi-24A, Mig-15bis

Mi-24D chyba bym nie kupował, gdybym miał wybierać teraz.

Mój pick: IT-1, BMP-2, T-55 AM1, T-55 AMD, ZSU-23, Mi-24A, Mig-15bis

10.0 - 2S38, T-80U, T-72AV, Su-25K
Line up - BMP-2M(T), Strela-10M2, 2S25M, T-72B, Ka-29, Su-25.

Tutaj nie ma złego wyboru, ruskie 10.0 jest bardzo silne. Osobiście bym wybrał T-80 ponad T-72 z powodu wstecznego. Talizmany dla Squadronowych pojazdów nie są objęte zniżkami, więc BMP-2M będzie zawsze za pełną cenę. Radzę nie wychodzić do 10.3, unikamy tym sposobem premium BR 11.3

Mój pick: 2S38, BMP-2M, Strela, 2S25, Ka-29, Su-25


To tak w skrócie, nie opisuje dokładniej ani wszystkich nacji, bo jestem w robocie. Jakby kogoś moje wysrywy zaciekawiły, to może zawsze uderzyć i podpytać, tak samo o niższe BRy.

Chyba nie do końca zrozumiałeś intencje mojego oryginalnego posta.

  1. istnieją inne tryby gry niż realistyczne bitwy powietrzne. W zręcznościówkach lotniczych również warto mieć więcej niż jeden samolot
  2. samoloty typu F-5C lub Su-25 nadal mają skrajnie inną specyfikę gry niż tłokowce. Przesiadając się z tłokowców na takie odrzutowce (zakładając brak uprzedniego doświadczenia) nie będziesz potrafił korzystać z rakiet powietrze-powietrze i pewnie z komputerów balistycznych. Pilot w F-5 będzie Ci zasypiał przy każdym zakręcie.
  3. oczywiście, każdy kupi co chce, ale mój oryginalny post miał na celu skłonienie do autorefleksji czy aby na pewno warto kupić coś, czego nie do końca będzie potrafiło się użyć, powodując irytację własną jak i graczy z drużyny. Jeśli faktycznie masz gdzieś innych graczy, jest to trochę toksyczne zachowanie.
  4. w czołgach również jest przeskok i to spory, zauważalny. Im bliżej topki, tym bardziej rozgrywka zaczyna przypominać zręcznościowe strzelanki. Na niższych erach jest ona spokojniejsza i nie wymaga aż takiej wiedzy.
  5. co do helikopterów, wyjaśniłem czemu warto taki nabyć.

A no tak, w symkach też można używać wielu, zapomniałem o tym, bo jednak RB to najbardziej popularny tryb afaik, przynajmniej powyżej Ery, bo wcześniej raczej AB. Plus w samolotach po prostu zakładam, że wszystko da się wszystkim zniszczyć.

Nauka używania IR AAM to jakieś 10 minut, jeżeli chce je się zgłębić. F-5C dodatkowo to gunslinger, którym gra się bardzo podobnie do propów. Do tego jety dzięki większej mocy są o wiele bardziej wybaczające. Łatwiej nauczyć się latać jetami, ale będzie się lepszym graczem jeżeli opanuje się propy.

Toksycznym bym tego nie nazwał, egoistyczne jeżeli już. Polecam ogólnie olać kwestię zwycięstwa czy przegranej. Gra ciągle zbliża się w kierunku zmniejszenia różnicy między nimi i w mojej ocenie warto grać dla siebie, a nie dla teamu. Lepsze dla psychiki, a różnica w nagrodach nie jest tego warta. Przegrywając ma się też zaletę target rich environmentu, co pozwala na wykręcenie wyniku, który jeszcze zniweluje różnice.

Tutaj się nie zgodzę z ostatnim zdaniem. W mojej opinii to niższe ery wymagają większej znajomości gry, mechanik i przeciwnika. Masz większą różnorodność pojazdów z różnymi weakspotami. Na topie właśnie robi się bardziej zręcznościowo, gdzie jest typowe point and click(no i ewentualnie dalmierz :)), które skończy się w większości przypadków penetracją. Większość pojazdów jest robiona na jedno kopyto

Tak, czytałem. Po prostu dałem swoją opinię dlaczego uważam, że tak do końca nie jest. Jasne, premium helka pomoże grindować, ale zamiast kupować Ka-50 możesz kupić 2S albo T-80 i wyfarmić dwa drzewka zamiast jednego. Bardziej opłacalna opcja w porównaniu do kupowania wielu pojazdów premium. Podejrzewam, że większość ludzi, którzy będą robić zakupy nie wrzuci do koszyka 5-10 pojazdów, a 1-2. Wyjdzie taniej kupić np. M1 KVT + F-5C/A-10/A-6E niż dodać do tego Apacza. Uznaj to za ukłon w stronę graczy, którzy jeszcze nie zarabiają, albo mają napięty budżet, a nie atak na Twoją opinię.

1 Like

Wydaje mi się że ekspienie śmigłowców na PvE jest szybsze niż ekspienie ich czołgami. Nie każdy też lubi/potrafi w czołgi, a chce polatać śmigłowcem np. na trybie symulacyjnym.