Podstawowe (gratisowe) bomby

Dlaczego niektóre rosyjskie myśliwce mają na podstawowym wyposażeniu bomby 100kg, które nie wymagają wybadania, a np. Fantomy ich nie dostają (250lb) , pomimo że też nie wymagają badania?
MiG-27M oraz Mig-27K. Na Migach badamy dopiero bomby 250kg lub napalm.

Fantom (każda wersja) Tu badamy bomby 750lb i dopiero dostajemy w gratisie 250 i 500 lb.

To może być bug albo przeoczenie. Na podobnej zasadzie czołgi M6A1 i T1E1 mają jako podstawowe pociski genialne M62 i jako ulepszenie drugiego poziomu możemy odblokować beznadziejne M79. Tak samo jak jakiś czas temu grałem Me-410 to mogłem go wyposażyć w dosłownie wszystkie bomby jakie się dało a nie miałem zbadanego nawet jednego ulepszenie związanego z bombami. A tu masz samoloty z topki z absurdalną ilością konfiguracji więc błędy są możliwe. Dodatkowo pamiętaj o jednym MiG-27 w grze jest oznaczony jako myśliwiec. A w rzeczywistości był to szturmowiec na dodatek bardzo specyficzny szturmowiec taki bardziej samolot szturmowo-bombowy. Więc to też może być powód dla którego dali mu bomby na dzień dobry.

Pewnie i tak. Tylko dzięki temu można snuć różne teorie ;)

1 Like

Takie już jest WT i ślimaki 2 tygodnie temu mówili że nie dodadzą R-73 do gry bo są zbyt potężne a dzisiaj te pociski pojawiły się pod Migiem w zwiastunie nowego patcha. I to tylko jeden przykład z tysiąca.

Mało tego, drzewkowe Su-25T na dev serwerze też dostało R-73, oraz Su-39. Tylko te rakiety nie są lepsze od innych rakiet all aspect IR. Jedyne co potrafią, to zawrócić za celem o 180 stopni i stracić przy tym całą energię. ECCM tu nie istnieje. Z 2 wystrzelonych rakiet w kierunku wroga, który puszczał flary, tylko R-60MK go w końcu trafiła :)
Nie rozumiem, co się ludzie tak “s…ają” o te R-73. Może przy 4 takich R-73, RNG pozwoli na trafienie jedną w cel.

To był tylko przykład z mojej strony jak to ze ślimakami bywa bo tak szczerze powiedziawszy mi tam nic do tego. Nie gram topowymi jetami bo nie mam nawet jednego mam tylko 2 z VII ery i to wszystko. Ale pewnie chodzi o potencjalne inne równorzędne dodatki pokroju AMRAAM itd i to głównie chodzi o spotkanie maszyny z niższych br z maszynami które nie mają tego typu pocisku i będą bez szans.