Plán změn: Přídavky z druhé velké aktualizace roku 2024

Stáhnout tapetu:

Minulý týden jsme vydali Seek & Destroy, druhou velkou aktualizaci War Thunderu pro rok 2024. Tato aktualizace přišla s množstvím novinek, které jsme plánovali v našem plánu změn, a dnes bychom vás na ně chtěli upozornit.

Oddělení flér a dipólů

Protože bylo možné vybrat pouze předpřipravené protiopatření, které se skládalo ze čtyř různých možností, chtěli jsme hráčům poskytnout co nejvíce možností přizpůsobení. Nyní můžete ručně nastavit přesný poměr flér a dipólů, který chcete pro letadlo použít, což můžete udělat v hangáru při zkušebním letu nebo přímo na obrazovce nasazení v bitvě. Přizpůsobte si každé letadlo podle svých představ!

Neznáte rozdíly mezi flérami a dipóly? Podívejte se na náš užitečný článek na Wiki, který podrobně vysvětluje obojí.

Přídavné moduly pro bojová vozidla

V dubnu proběhlo hlasování o několika navržených možnostech, jejichž cílem bylo snížit počet střel, které prošly lehčími vozidly, a způsobily jen malé nebo žádné škody na osádce nebo modulech. Další moduly pro vozidla získaly 85,84 % hlasů, takže jsme se pustili do implementace co největšího počtu modulů.

Cílem těchto modulů je zaplnit volný prostor uvnitř vozidla zařízeními, která poskytují vozidlu určitou funkčnost a lze je zničit, což znamená, že střely proti lehčím vozidlům s těmito moduly způsobí větší poškození tam, kde by měly, místo aby jimi prošly a nic nezpůsobily, což může být frustrující.

Ve velké aktualizaci Seek & Destroy získala následující lehčí vozidla další vnitřní moduly: 2S38, PUMA, Typ 87, Typ 93, Typ 81 (C), Gepard (všechny varianty), FlaRakRad, Pancir-S1.

Jak bylo uvedeno v dubnu, tato práce bude chvíli trvat, protože musíme ručně vytvořit moduly pro každé vozidlo. V budoucnu budou nové moduly přidány i do dalších vozidel, přičemž nejvyšší prioritu mají vozidla PVO a vozidla s velkými dutinami uvnitř.

Kompletní seznam jednotlivých modulů a informace o tom, co se stane, když je zničíte nebo poškodíte, najdete zde:

  • Automatický nabíječ - zničením tohoto modulu se zastaví možnost nabíjení zbraně, ale možnost střílet již nabitou municí v hlavni zůstává.
  • Systém řízení palby (FCS) - zničení tohoto modulu blokuje subsystémy spojené s FCS v závislosti na bojovém vozidle, jako jsou dálkoměry, přístroje nočního vidění, LWR a stabilizátor zbraně. Seznam dílů lze zkontrolovat v nápovědě modulu v rentgenovém režimu při najetí kurzorem myši na modul FCS. Zničení tohoto modulu u vozidel s neosazenou věží nebo u vozidel, kde jsou zbraně ovládány prostřednictvím ovládacích panelů (například 2S38, PUMA), rovněž blokuje pohyb hlavně a možnost střelby.
  • Napájecí systém - poškození tohoto modulu může způsobit požár modulu a také zastavit činnost souvisejících systémů, jako je FCS nebo radar. Seznam dílů lze zkontrolovat v nápovědě modulu v režimu rentgenu, když najedete na modul napájecího systému.
  • Ovládací prvky řidiče - poškození tohoto modulu zastaví možnost jízdy.
  • Elektronické vybavení - poškození tohoto modulu zastaví možnost použití senzorů, jako je IRST, LWR a radar.
image

Léčení zraněných členů osádky

V dubnu také proběhlo hlasování o léčení zraněných členů osádky, kde 85,67 % hlasujících řeklo ano. Dříve mohli být členové osádky trvale poškozeni, takže byli například "červení", a ztratili tak část svých schopností.

Nyní se členové osádky vašeho bojového vozidla po uplynutí určitého času od zranění automaticky uzdraví do té míry, aby nedošlo ke snížení jejich bojových schopností.

Během procesu léčení se vedle osádky na panelu poškození zobrazí ikona léčení a změní se stav (stav barvy v rentgenu) léčeného člena osádky.

Aktualizované modely osádek podle období

Německé a poválečné sovětské posádky bojových vozidel s otevřenou střechou z období druhé světové války se dočkaly nové podoby. Nyní jsou historicky přesnější a odpovídají tomu, jak skutečně vypadaly. Byly aktualizovány také modely pilotů letadel J-11, MiG-29 (všechny varianty), Su-27, Jak-141, A-10 (všechny varianty), F-14 (všechny varianty), F-15 (všechny varianty), F-16 (všechny varianty).

Plánujeme také dále aktualizovat osádky tanků přidáním osádek tanků USMС v tropických uniformách z období studené války a osádky letadel přidáním amerických a švédských pilotů s HMD a osádek pozdních německých a britských letadel.

image
image

Vizuální výběr výzbroje pro letadla

Stisknutí klávesové zkratky v bitvě u letadel, která mohou nést více různých typů zbraní, pro změnu typu zbraně může být někdy frustrující. Proto jsme nyní přidali vizuální výběr zbraní během bitvy pro letadla, u kterých lze vytvářet sekundární zbraňové sestavy.

Stisknutím klávesové zkratky nebo klávesové zkratky [ALT] + kliknutí myší na novou ikonu ve hře vyvoláte vizuální výběr výzbroje. Stiskněte tlačítko myši nad požadovanou zbraní a ta se vybere pro použití!

Upozorňujeme, že tato funkce je v tuto chvíli dostupná pouze na PC - na konzolích ji brzy povolíme. Omlouváme se za zpoždění!

Přetahování strojů z tech. stromu

Snadné používání a použitelnost jsou klíčové. Nyní můžete přetáhnout libovolný stroj z tech. stromu, přenést ho do slotu pro osádku a přidat ho tak do sestavy.

Se zavedením této funkce přetahování jsme vám také chtěli poskytnout konzistentní zážitek při interakci s osádkami. Proto jsme přidali praktické přetahování, abyste mohli bojovou techniku ze sestavy odebrat. Stačí kliknout a přetáhnout na stroj v sestavě a zobrazí se pole pro odebrání. Je to stejné jako jejich odstranění z předvolby prostřednictvím funkce Poslání osádky na dovolenou (nyní se nazývá Odstranit z předvolby); je to jen mnohem rychlejší.

Změna uspořádání míst pro osádku

Měli jste svou hlavní posádku, třeba leteckou osádku 75. úrovně nebo pozemní osádku 150. úrovně, na zcela náhodném místě v předvolbě posádky, ale chtěli jste, aby byla první? Už se nemusíte bát, protože nyní můžete osádky přeskupit. V hangáru klikněte na oblast pro osádku pod slotem pro stroj a poté na šipku směřující doleva a doprava. Vyberte, kam chcete, aby se osádka přesunula, a voilà, přesune se tam, kam jste vybrali.

Tímto způsobem jednoduše přesunete místa pro osádku; neplatíte za to žádné další Stříbrné lvy a můžete je přesunout tolikrát, kolikrát chcete. Je však důležité si uvědomit, že pozice slotů pro osádku jsou specifické pro každou předvolbu, pokud jsou sloty pro osádku v jedné sestavě změněny, nezmění se jejich pozice v jiných sestavách.

V současné době není možné přetahovat osádky a měnit jejich uspořádání, ale v budoucnu na tom budeme pracovat.

Nové mise vzdušného dobývání v AB

V leteckých AB jsme provedli několik změn v režimu Vzdušné dobývání a přidali jsme několik nových misí. Cílem bylo zlepšit hratelnost a poskytnout více map.

Byla vylepšena protivzdušná obrana při nasazení a snížena výška nasadivších se letadel. Přibyla také pohyblivá bojová vozidla a nové mise na mapách Vietnam, Ladoga a Normandie.

Pokud tedy patříte mezi hráče leteckých AB a baví vás Vzdušné dobývání, je nejvyšší čas se jít pobavit!

Časovače raket pro letadla

Do náhledového displeje (HUD) letadla byly přidány informace o tom, kdy vaše radarem naváděné střely, střely SACLOS a laserem naváděné PTŘS a laserem naváděné střely a bomby zasáhnou svůj cíl. Tento časovač začne odpočítávat počet sekund do dopadu, jakmile je střela odpálena.

To je zatím vše!

Dostali jsme se na konec dnešního příspěvku. Níže si prohlédněte nejnovější infografiku Plánu změn. Mezitím budeme usilovně pracovat na letních doplňcích Plánu změn a budeme vás o nich informovat, jakmile to bude možné. Uvidíme se!

image