Ostateczna Klasyfikacja Bitewna w różnych trybach i co planujemy dla samolotów szturmowych z pociskami all-aspect w bitwach powietrznych

mig_21_bis_lazur

Hej wszystkim, dziękujemy za wszystkie wasze opinie dotyczące samolotów szturmowych w bitwach powietrznych, po przeczytaniu wszystkiego chcielibyśmy poinformować was, co planujemy dla samolotów takich jak A-10, A-6E TRAM i początkowych wariantów Su-25 (wersja zwykła i wersja K).

Chociaż samoloty te mają średnią lub w niektórych przypadkach poniżej średniej skuteczność, nadal przenoszą potężne pociski rakietowe. W związku z tym po następnej dużej aktualizacji wprowadzimy łącznie następujące dwie zmiany:

  • Klasyfikacja Bitewna samolotów A-10, Su-25 i Su-25k oraz A-6E TRAM w bitwach powietrznych zostanie zwiększona o 1 stopień (na przykład A-10A Późny zmieni się z 10.3 na 10.7). Spowoduje to, że niektóre samoloty poniżej Klasyfikacji Bitewnej tych szturmowców, które nie mają środków zaradczych, przestaną się z nimi mierzyć w ogóle lub będą się z nimi mierzyć rzadziej.

  • Jednocześnie punkty odrodzenia tych atakujących zostaną przeniesione bliżej głównej strefy walki w bitwach powietrznych. Pomoże to tym samolotom w wykonywaniu ich podstawowej roli ataku naziemnego przy wyższej Klasyfikacji Bitewnej - dając im większą zdolność do działania pomimo starć z silniejszymi samolotami, potencjalnie zwiększając lub utrzymując ich obecny poziom skuteczności.

Rozumiemy, że samoloty bez środków przeciwdziałania w starciu twarzą w twarz z pociskami all-aspect tych myśliwców wydają się niesprawiedliwe. I choć statystycznie przypadki, w których samoloty bez środków zaradczych spotykają się z tymi atakującymi, są znacznie rzadsze, to widzimy, że takie starcie może być frustrujące, ponieważ nie ma skutecznych środków przeciwdziałania tym pociskom po wejściu w zasięg rażenia bez flar.

Jednak zwykłe podniesienie BR byłoby z kolei niesprawiedliwe dla samolotów szturmowych, które już teraz mają skuteczność poniżej średniej i zarabiałyby jeszcze mniej. Dlatego proponujemy w tym przypadku podwójne rozwiązanie, w którym samoloty szturmowe będą miały większą zdolność do atakowania celów naziemnych, nawet w obliczu silniejszych wrogów, co jest nieuniknione wraz ze wzrostem ich BR.

Jak już wspomnieliśmy, powyższe zmiany zostaną wprowadzone po dużej aktualizacji, ponieważ potrzebujemy trochę czasu na wdrożenie i zaplanowanie lokalizacji tych punktów odradzania. Ponadto tabela zmian Klasyfikacji Bitewnej otrzymała 2 dodatkowe zmiany (Super Etendard i J-11), które zostaną wprowadzone dzisiaj wraz z pozostałymi zmianami.

Naprawdę doceniamy wszystkie wasze opinie na ten temat, jak zawsze dziękujemy za poświęcenie czasu na podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami.

Zespół War Thunder