OH-58D: Wielkogłowy podglądacz

Nowy, wszechstronny helikopter szturmowy, który zostanie dodany w aktualizacji „Sons of Attila”, pojawi się w grze jednocześnie w drzewkach dwóch narodów!

OH-58D, śmigłowiec szturmowy, USA i Chiny, era VI

Cechy:

 • Wspaniała manewrowość!
 • Pociski powietrze-powietrze AIM-92 ATAS.
 • Uzbrojenie kierowane do zwalczania celów naziemnych.
 • Niewielka ładowność i udźwig.
 • Flary.

Historia

OH-58D Kiowa Warrior został opracowany przez firmę Bell w celu wsparcia działań AH-64A Apache. Pełnił role: dowódczą, rozpoznawczą, komunikacyjną oraz wskaźnika celów. Pierwszy lot Kiowa Warrior odbył w październiku 1983 roku, a dwa lata później rozpoczęły się jego dostawy. Wkrótce OH-58D został wyposażony w uzbrojenie kierowane, umożliwiające zwalczanie celów naziemnych oraz powietrznych: rakietowe pociski kierowane, a także karabiny maszynowe. Od początku lat 90. większość tych maszyn była przekazywana jednostkom kawalerii (w USA nazwa niektórych jednostek wojskowych, wynikająca z ich tradycji) armii amerykańskiej jako helikoptery rozpoznawcze i szturmowe.

Mamy dobrą wiadomość dla pilotów śmigłowców! W nadchodzącej dużej aktualizacji „Sons of Attila” helikopter szturmowy OH-58D Kiowa Warrior zostanie dodany jako maszyna VI ery w drzewkach USA i Chin. Przyjrzyjmy się szczegółom tego ciekawego wiropłata!

OH-58D to lekka i wszechstronna maszyna, która jest w stanie razić cele powietrzne i naziemne. Dzieje się tak dzięki zaawansowanej awionice z doskonałymi systemami optyki i termowizji, a także broni kierowanej. Prędkość Kiowa Warrior jest raczej przeciętna, pomimo jego niewielkiej wagi — jednak podczas lotu i atakowania wrogich celów z pewnością łatwo jest nim manewrować!

Pobierz tapetę:

Ze względu na pierwotną rolę OH-58D jako lekkiego śmigłowca rozpoznawczo-szturmowego, nie jest on w stanie przenosić tak dużej ilości uzbrojenia, jak, dajmy na to, Apache. Mimo to na VI erze nadal będziesz mieć doskonały wybór różnorodnego uzbrojenia, dostosowanego do różnych sytuacji bojowych, w jakich możesz się znaleźć. Maszyna może przenosić do 4 Stingerów, które są przydatne do atakowania innych helikopterów, a także karabiny maszynowe kal. 12,7 mm. Oprócz tego — tylko wersja amerykańska — będzie mieć możliwość podwieszenia km-ów kal. 7,62, a także działka LR30 kal. 30 mm. Działko wytwarza duży odrzut w trakcie strzelania – innymi słowy, będzie miało porządne „kopnięcie”! Przeciw celom naziemnym będzie można używać niekierowanych rakiet Hydra oraz małych pocisków kierowanych APKWS II. Co najważniejsze, istnieje możliwość zabrania do 4 potężnych PPK Hellfire II. OH-58D posiada także: flary, system ostrzegania przed promieniowaniem radaru oraz stację zakłócającą naprowadzanie pocisków na podczerwień, co pomoże Ci przetrwać dłużej.

Zaawansowany, zwinny i bardzo wydajny Kiowa Warrior będzie dostępny w badawczych drzewkach śmigłowców USA i Chin od momentu wdrożenia aktualizacji „Sons of Attila” i z pewnością zdobędzie uznanie graczy. Do tego czasu sprawdzaj inne devblogi, które będziemy publikować. Do zobaczenia!

Możesz znacząco przyspieszyć badania OH-58D dzięki następującym zestawom premium:

Zestaw AH-64A Apache

AH-64A Apache Pack

Zestaw zawiera:

 • AH-64A Apache (USA, Era VI)

 • 2000 Złotych Orłów

 • Konto premium naa 15 dni

 • 49.99 SKLEP

Zestaw Z-19E

Z-19E Pack

Zestaw zawiera:

 • Z-19E (Chiny, Era VI)

 • 2000 Złotych Orłów

 • Konto premium na 15 dni

 • 49.99 SKLEP

2 Likes