Odpowiadamy na zgłoszenia dotyczące serwera testowego 13.12.2023

**Witamy wszystkich! Wielu z Was ma pytania dotyczące nowych pojazdów i zmian w nadchodzącej aktualizacji. Chętnie odpowiemy na wasze pytania i poruszone tematy.

Raporty dotyczące Challengera 2

Zwróciliście naszą uwagę na szereg problemów z brytyjskimi czołgami Challenger 2 (a teraz także Challenger 3). Obecnie jesteśmy w trakcie sprawdzania i ponownego sprawdzania waszych zgłoszeń. Niektóre z nich zostały już zaakceptowane i wkrótce rozpoczniemy nad nimi prace, a ponadto wprowadziliśmy już pewne zmiany, które będzie można zobaczyć po aktualizacji. Jednak niektóre z tych zgłoszonych problemów są nadal dość kontrowersyjne i dlatego nie jesteśmy jeszcze w stanie udzielić w pełni wyczerpującej odpowiedzi. Planujemy opublikować bardziej kompleksową odpowiedź, w której szczegółowo omówimy te raporty i zmiany w wariantach Challenger 2, ale nastąpi to po aktualizacji, kiedy będziemy mieli czas na dokładną analizę wszystkiego.

Osłona antyfragmentacyjna

Chcieliśmy również przedstawić kilka nowości dotyczących osłon przeciwodłamkowych, ta funkcja jest już gotowa dla następujących pojazdów: Leopard 2A5, Leopard 2A6 (w tym wersja fińska), Leopard 2 PSO, Leopard 2A7V, Strv 122A, Strv 122B PLSS, Strv 122B+, Strf 9040C, Challenger 2, Challenger 2 (2F), Challenger 2 TES, Black Night, Challenger 2E i Challenger 3 (P) - jednak jest ona obecna tylko w kadłubie dla CR3, ponieważ w prezentacjach i filmach prototypu nie widać osłony w wieży.

** Wzmocniony (DU) pancerz kadłuba dla czołgów Abrams**

Społeczność okresowo zadawała pytania dotyczące wzmocnionego pancerza kadłuba, a w szczególności pancerza ze zubożonego uranu w kadłubie czołgów serii Abrams. Szczegółowo przeanalizowaliśmy tę kwestię, jednak ze względu na obszerność tematu nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby o nim mówić. Szczegóły omówimy nieco później w osobnym blogu deweloperskim na ten temat.

Gripen - wersja “C” dla Wielkiej Brytanii i “A” dla Szwecji

Jak już wiecie, długo oczekiwany JAS-39 Gripen pojawi się w aktualizacji Air Superiority w War Thunder, a wielu z was ma pytania dotyczące modyfikacji dodawanych do gry.

Wraz z JAS39A dla Szwecji, południowoafrykański JAS39C zostanie również dodany do Wielkiej Brytanii i oczywiście stanie się to przed pojawieniem się modyfikacji “C” w szwedzkim drzewku. Słyszymy i rozumiemy Wasze obawy w tym względzie, ale chcieliśmy wyjaśnić, dlaczego ich nie podzielamy.

Pomimo faktu, że różne źródła zawierają różne dane, doszliśmy do wniosku, że modyfikacje “A” i “C” mają prawie identyczną charakterystykę, ponieważ są wyposażone w ten sam silnik, ale wariant “C” jest nawet nieco cięższy ze względu na obecność pomocniczej jednostki napędowej, a także wysięgnika i sprzętu do tankowania w powietrzu. Ponadto w momencie wprowadzenia do gry oba samoloty będą miały to samo uzbrojenie, co nie wzmocni żadnego z nich.

Jeśli chodzi o wyposażenie samolotów w wyświetlacz nahełmowy- wariant “A” był w służbie przez dość długi czas i przeszedł wiele kolejnych ulepszeń, a różne warianty HMD były testowane na tej wersji. Postanowiliśmy więc wyposażyć oba samoloty w ten system, co uczyni je jeszcze groźniejszymi przeciwnikami w walce niż były na początku serwera testowego.

BR 12.7 dla samolotów i dodatkowe uzbrojenie dla Tornado IDS WTD61.

Jeśli chodzi o pytania dotyczące zwiększenia Klasyfikacji Bitewnej do 12,7 dla samolotów i uzbrojenia Tornado IDS WTD61 (premium), zapoznaliśmy się z waszymi opiniami i omówimy te kwestie z zespołem. Jak tylko podejmiemy decyzje w tych sprawach, damy wam znać.

Śmigłowce - Zmniejszenie powiększenia celownika

Według wielu raportów, powiększenie celowników śmigłowców zostało zmienione na powiększenie kanału optycznego, jednak możliwości kanałów optoelektronicznych tych śmigłowców znacznie przekraczają możliwości kanału optycznego. W połączeniu z zasięgiem broni wynoszącym 6-8 km znacznie zmniejsza to możliwości bojowe tych śmigłowców w porównaniu ze śmigłowcami wyposażonymi wyłącznie w kanały optoelektroniczne o dużym przybliżeniu. Ta zmiana zostanie anulowana, zmiana zostanie ustalona zgodnie z możliwościami optoelektronicznego kanału dziennego.

Bomby naprowadzane laserowo - zmniejszenie odległości namierzania celu laserowego

Ta aktualizacja zmniejszy odległość namierzania celu laserowego dla głowic LGB.

Wielu z was ma słuszne pytanie - dlaczego tak zrobiono? Odpowiedź jest taka, że wcześniej, ze względu na niepoprawne działanie CCRP, sztucznie zwiększyliśmy zasięg namierzania celu laserowego, aby zapewnić akceptowalną celność tego typu broni. Problem polegał na tym, że dokładność wyświetlanego punktu uderzenia w CCRP była zbyt niska, ponieważ nie uwzględniała aerodynamiki samolotu, a zatem nie mogła zapewnić wystarczająco dokładnego obliczenia punktu uderzenia. Obecnie, po wprowadzeniu poprawek do autopilota LGB i poprawnym działaniu CCRP, kompensacja ta nie jest już wymagana. Po zresetowaniu przez CCRP nie będzie praktycznie żadnej różnicy w użyciu takich LGB, z wyjątkiem nieco mniejszego zużycia energii przez bombę z powodu późniejszego przejścia ze swobodnego spadania do lotu kontrolowanego.

W związku z tym zasięgi przechwytywania LGB zostaną ustawione zgodnie z dokumentacją i wewnętrznymi kartami informacyjnymi dla każdej konkretnej broni.

Przeciążenia Stinger i Mistral MANPADS

Widzieliśmy pytania dotyczące zmian w MANPADS Stinger i Mistral oraz naszej pracy ze źródłami dotyczącymi tych pocisków i chcemy szczegółowo wyjaśnić, dlaczego pracujemy z nimi w taki sposób i dlaczego wprowadzono te zmiany. Materiał ten jest jednak dość obszerny i złożony, więc jego przygotowanie wymaga trochę czasu. Planujemy opublikować blog deweloperski na ten temat jakiś czas po wydaniu aktualizacji.

Bądź na bieżąco z wiadomościami, aby uzyskać więcej informacji na te tematy w przyszłości i jak zawsze dziękujemy za opinie i wsparcie!

To ile będzie teraz wynosić ta odległość namierzania celowania laserowego? I dlaczego w parametrach bomby nie ma nic o tej odległości przy której pojawia się informacja “Point”? Dlaczego przy pociskach powietrze-powietrze nie ma info o kątach widzenia głowicy? Czy tego typu szczegóły zostaną dodane do gry?