Odpowiadamy na wasze opinie na temat oddzielnych Klasyfikacji Bitewnych

Roadmap_1

Hej wszystkim, przyjrzeliśmy się waszym opiniom na temat proponowanych przez nas oddzielnych Klasyfikacji Bitewnych dla różnych trybów i przedstawiamy wam zaktualizowaną tabelę zmian oraz kilka wyjaśnień dotyczących konkretnych maszyn i Klasyfikacji Bitewnych w ogóle.

Klasyfikacja Bitewna

Skoro już tu jesteśmy, chcielibyśmy przedstawić kilka dodatkowych informacji na temat Klasyfikacji Bitewnej i sposobu jej przyznawania. Klasyfikacja Bitewna jest ustalana na podstawie tego, ile pojazd zarabia, ale nie jest to czysto ekonomiczne. Używamy tej miary, ponieważ jest ona wszechstronna i bierze pod uwagę każdą akcję, jaką gracz wykonuje swoim pojazdem, więc uwzględnia fragi, asysty, przejęcia punktów i w zasadzie każdą użyteczną akcję, jaką pojazd może wykonać, wszystko to zebrane w jedną uniwersalną miarę.

Jest to „Wydajność” każdego pojazdu i daje nam bardzo dobrze zaokrągloną perspektywę na wszystkie jego możliwości i sposób, w jaki jest faktycznie używany.

Jeśli pojazd ma wysoką wydajność, przewyższa swoich konkurentów na wiele sposobów przez większość czasu, gdy pojawia się na mapie, w wyniku czego może być konieczne zwiększenie Klasyfikacji Bitewnej. Z kolei pojazd o niskiej skuteczności nie radzi sobie dobrze z tym, z czym walczy, i może zostać przesunięty w dół. Nie jest to jednak proces oparty wyłącznie na danych, często bierzemy pod uwagę dodatkowe czynniki, takie jak liczba graczy korzystających z danego pojazdu, jego skład, nowe funkcje, które mogą zmieniać wydajność na różne sposoby itp. Mimo że kierujemy się głównie tą miarą wydajności, nie jesteśmy nią związani i poświęcamy dużo czasu w każdym cyklu zmian w Klasyfikacji Bitewnej, aby przyjrzeć się opiniom z różnych perspektyw i elementom, których mogliśmy początkowo nie brać pod uwagę.

Ostatecznie bardzo trudno jest zbalansować maszynę. Na papierze samolot może mieć niesamowitą prędkość lub czołg może mieć świetną penetrację w swojej Klasyfikacji Bitewnej, ale są to suche dane, w tym sensie, że tylko dlatego, że pojazd na powierzchni ma imponujący atut, nie oznacza to, że gwarantuje wysoką wydajność. Chodzi raczej o to, jak pojazd faktycznie funkcjonuje w grze, a nie o rozważanie jego atutów w oderwaniu od reszty. Wydajność jest więc dobrą informacją, ponieważ uwzględnia wszystko.

Chcielibyśmy zauważyć, że podczas balansowania samolotów przed wprowadzeniem oddzielnych klasyfikacji bitewnych dla poszczególnych trybów, w zdecydowanej większości przypadków Klasyfikacja Bitewna była ustawiana na podstawie wydajności w bitwach powietrznych, a nie naziemnych. Rozumiemy, że wielu z was chciało obniżenia Klasyfikacji Bitewnej dla samolotów szturmowych w Bitwach Powietrznych, więc mamy dla was kilka dodatkowych odpowiedzi na ten temat poniżej.

Co się zmieniło

Przedstawiliśmy kilka szczegółowych komentarzy na temat konkretnych samolotów, które poruszyliście w swoich opiniach. Możecie również zapoznać się z pełną listą zmian w tabeli poniżej.

Q-5L - usunęliśmy zwiększenie do 10,7, a zamiast tego Klasyfikacja Bitewna zostanie zwiększona do 10,3 w bitwach naziemnych. Zwróćcie uwagę, że początkowo zdecydowaliśmy się obniżyć Klasyfikację Bitewną w Bitwach Powietrznych do 9,3 (jak Q-5A), a nie do 9,0 (jak Q-5A wczesny), ponieważ w następnej dużej aktualizacji samolot ten otrzyma środki zakłócające, co uczyni go podobnym do Q-5A w Bitwach Powietrznych. Przeciwśrodki powinny również ułatwić przeciwdziałanie różnym zagrożeniom w bitwach naziemnych.

Jaguar GR.1A i Buccaneer S.2B - postanowiliśmy nie zwiększać Klasyfikacji Bitewnej tych samolotów szturmowych w bitwach naziemnych. Zwróćcie jednak uwagę, że przy zwiększaniu maksymalnej Klasyfikacji Bitewnej pojazdów naziemnych, Klasyfikacja Bitewna tych samolotów może wzrosnąć, tak aby oba pozostały w konfiguracji naziemnej, jednocześnie kompensując wysoką skuteczność i wzrost Klasyfikacji Bitewnej pojazdów innych nacji.

Różne warianty F-16A i Netz - usunęliśmy obniżenie Klasyfikacji Bitewnej wszystkich wariantów F-16A do 11,7 w bitwach naziemnych, ponieważ samoloty te dobrze łączą swoje zdolności szturmowe i myśliwskie. Netz zostanie zamiast tego obniżony do 12.0, ponieważ jest porównywalny z resztą F-16A pod względem zdolności szturmowych.

Odnośnie wariantów szturmowych Tornado i bombowców w ogóle.

Obecnie większość samolotów, które głównie bombardują bazy w bitwach powietrznych, jest równie skuteczna, jeśli nie bardziej, niż myśliwce o tej samej Klasyfikacji Bitewnej, choć często mają one znacznie słabsze uzbrojenie i możliwości walki powietrznej niż myśliwce.

Zdajemy sobie sprawę, że wielu z was uważa, że Klasyfikacja Bitewna bombowców w Realistycznych Bitwach Powietrznych jest zbyt wysoka, porównując je z myśliwcami wyłącznie pod względem możliwości walki powietrznej.

Jednak od strony ekonomicznej, Klasyfikacja Bitewna bombowców - omawiana w wielu tematach - jest optymalna lub nawet zaniżona. Oznacza to, że ich słabe zdolności do walki powietrznej nie przeszkadzają im w otrzymywaniu średniej lub nawet świetnej nagrody. Jak wspomniano powyżej, średnia nagroda jest jednym z głównych czynników decydujących o Klasyfikacji Bitewnej pojazdu. Dlatego też, abyśmy mogli obniżyć Klasyfikację Bitewną tych samolotów przy jednoczesnym utrzymaniu zdrowego rozwoju ekonomicznego, nagrody za niszczenie i uszkadzanie baz musiałyby zostać zmniejszone tak, aby średnia nagroda (skuteczność) bombowców i myśliwców została wyrównana.

W pełni zdajemy sobie sprawę, że taka zmiana nie spotka się z poparciem graczy, którzy proszą o obniżenie Klasyfikacji Bitewnej przy obecnych średnich wartościach nagród.

Dlatego latem planujemy przedstawić więcej wyjaśnień i poddać tę kwestię pod dyskusję - czy powinniśmy zmniejszyć nagrody za bazy, aby obniżyć Klasyfikację Bitewną samolotów, które głównie bombardują bazy, czy też pozostawić wszystko tak, jak jest teraz. Śledźcie wiadomości, aby uzyskać więcej szczegółów na ten temat.

W oparciu o to, co napisaliśmy powyżej, na chwilę obecną zamierzamy pozostawić warianty uderzeniowe Tornado z ich obecną Klasyfikacją Bitewną w Realistycznych Bitwach Powietrznych. Klasyfikacja Bitewna Tornado IDS ASSTA1 (Niemcy), Tornado GR.1 (Wielka Brytania) i Tornado IDS (1995) (Włochy) nie zostanie obniżona, a Klasyfikacja Bitewna Tornado IDS MFG (Niemcy) i Tornado IDS WTD61 (Niemcy) nie zostanie zwiększona do poziomu innych Tornad wymienionych powyżej.

AMX - w bitwach naziemnych skuteczność tego samolotu jest bardzo wysoka. Ma wiele startów, a jego skuteczność jest ponad dwukrotnie wyższa od średniej dla jego Klasyfikacji Bitewnej, więc musimy całkowicie zwiększyć jego Klasyfikację Bitewną. Biorąc jednak pod uwagę wasze opinie, zdecydowaliśmy się podnieść jego Klasyfikację Bitewną tylko o jeden stopień do 10,7 i będziemy monitorować jego skuteczność. Chcielibyśmy zauważyć, że nie oczekujemy tutaj cudów i jest prawdopodobne, że skuteczność tego samolotu pozostanie na bardzo wysokim poziomie nawet przy 10.7. Jeśli tak się stanie, to w przyszłości może go czekać dalszy wzrost w ramach planowanych zmian w Klasyfikacji Bitewnej.

Myśliwce o słabych zdolnościach szturmowych

W proponowanych przez nas zmianach jest wiele samolotów, które mogą być dobrymi myśliwcami, ale jednocześnie posiadają uzbrojenie, które nie wyróżnia się w ich obecnej Klasyfikacji Bitewnej pod względem ilości i/lub jakości. Biorąc pod uwagę krótki zasięg walk w bitwach naziemnych i skupienie się na naziemnej części bitwy (wszystkie samoloty w bitwach naziemnych służą głównie jako samoloty szturmowe), uważamy, że zdolności myśliwców są drugorzędne i bierzemy je pod uwagę w ostatniej kolejności podczas równoważenia samolotów w bitwach naziemnych. Będziemy jednak monitorować wyniki i w razie potrzeby wprowadzimy zmiany w Klasyfikacji Bitewnej w bitwach naziemnych.

A-6E TRAM - przy obecnej Klasyfikacji Bitewnej ten samolot ma duży wybór broni kierowanej, która może skutecznie atakować wrogie cele naziemne. Jednak w nowej Klasyfikacji Bitewnej, samolot ten, oprócz innych zagrożeń, napotka obronę przeciwlotniczą dalekiego zasięgu. Rozważamy również rozszerzenie arsenału tego samolotu, a w przyszłej dużej aktualizacji planujemy dodać AGM-123 Skipper II, który może być używany do zwalczania systemów obrony powietrznej i rażenia celów z odległości większych niż zwykłe bomby. Zwróć uwagę, że AGM-65 Maverick nie był używany w tym wariancie samolotu.

Su-25/Su-25K - widzieliśmy wasze pytania o to, dlaczego te samoloty nie otrzymują zwiększenia Klasyfikacji Bitewnej w bitwach naziemnych. Dzieje się tak dlatego, że według aktualnych danych gry samoloty te mają już idealną Klasyfikację Bitewną. Nie posiadają one broni typu „odpal i zapomnij” do rażenia celów naziemnych i nie mają kapsuły celowniczej z dobrym zoomem lub kątami naprowadzania, które pozwalają im latać z dala od walki podczas naprowadzania pocisków. Kiedy używają broni podstawowej, są zmuszone lecieć prosto na cel. Aby skutecznie niszczyć cele naziemne, muszą stale operować w obszarach obrony przeciwlotniczej i latać niemal w linii prostej, co wyjaśnia ich skuteczność.

A-10A/A-10A Późny - samoloty te posiadają broń typu „odpal i zapomnij”, co daje im przewagę zarówno w niszczeniu celów naziemnych, jak i w pojedynkach z systemami obrony przeciwlotniczej. Są dość skuteczne w bitwach naziemnych.

Super Etendard - w bitwach naziemnych skuteczność tego samolotu jest zbyt wysoka, aby zwiększyć jego Klasyfikację Bitewną tylko o jeden stopień, ponieważ jego skuteczność jest prawie 2 razy wyższa niż jego odpowiedników. Kiedy jego Klasyfikacja Bitewna zostanie zwiększona do 10.7 w bitwach naziemnych, dodamy do Super Etendarda opcję przenoszenia pocisku AS-30L.

**Samoloty z pociskami na podczerwień w Klasyfikacji Bitewnej 10.0-10.3 **.

W tym przypadku mówimy przede wszystkim o A-10A, A-10A Late, Su-25, Su-25K i A-6E TRAM, które wypełniają te Klasyfikacje Bitewne w Bitwach Powietrznych i mają pociski all aspect. Charakterystyka lotu tych samolotów po wystrzeleniu pocisków powietrze-powietrze nie pozwala im walczyć na równi z samolotami o większych prędkościach i stosunku ciągu do masy, dlatego mogą one skutecznie walczyć tylko z samolotami o podobnej charakterystyce.

Skuteczność tych samolotów, nawet przy ich Klasyfikacji Bitewnej, jest niższa od oczekiwanej lub równa tej. Zwiększenie ich Klasyfikacji Bitewnej może prowadzić do starć z jeszcze trudniejszymi przeciwnikami, co jeszcze bardziej obniży ich skuteczność. Z drugiej strony AMX ma dobre osiągi i dość wysoką skuteczność, więc w przyszłych planowanych zmianach w Klasyfikacji Bitewnej, jego Klasyfikacja Bitewna w Bitwach Powietrznych może zostać zwiększona.

Przyszłe plany

Chcielibyśmy powtórzyć, że rozdzielenie Klasyfikacji Bitewnej dla maszyn niższej ery zostanie przeprowadzone w ramach przyszłych planowanych zmian Klasyfikacji Bitewnej. Będziemy również monitorować wydajność i wszelkie zmiany mogą zostać zrewidowane w ramach planowanych zmian Klasyfikacji Bitewnej, jeśli wydajność zmienionych samolotów stanie się zbyt niska lub wysoka.

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy sytuację w tej wiadomości i odpowiedzieliśmy na obawy, które wyraziliście w swoich opiniach. Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie wasze komentarze!

Zespół War Thunder

1 Like

Mój ukochany Q-5L uratowany! :D Prócz tego, bardzo miło przeczytać o najnowszych zmianach, rozsądnie rozplanowane.

1 Like

Czyli A-10 będzie drugą amerykańską maszyną na 10.7 ale żadnych pojazdów naziemnych do tego się nie weźmie. I takie pytanie jak ślimak patrząc ślepo w te swoje statystyki myśli że będzie się używać ten samolot jak patrząc przez AGM-65 niewiele się widzi bo ma słabą termowizje i do tego jego skuteczność jest niska bo na sześć wystrzelonych dwa może zniszczą swoje cele, dwa po wystrzale wybuchną w powietrzu bo tak, a ostatnie dwa trafią cel ale nic mu nie robią. Teraz będzie się częściej spotykać Tunguski z którym obecnie ciężko jest cokolwiek zrobić a do tego będzie się spotykać Pancyry z którymi raczej ten samolot nie ma szans, no i nie zapominajmy o Striele-10M2 której nie da się uniknąć nawet robiąc ostre manewry i puszczając mnóstwo flar.