Odpowiadamy na uwagi dotyczące poważnych uszkodzeń i czas wydania mechaniki

Cześć wszystkim, dziękujemy za przetestowanie mechaniki poważnych uszkodzeń i pozostawienie opinii na jej temat! Większość opinii była pozytywna na temat tej nowej mechaniki, choć jest kilka kwestii, które chcielibyśmy omówić przed jej udostępnieniem, które ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Jedna z głównych kwestii dotyczy tego, że poważnie uszkodzone samoloty są uznawane za zniszczone pod koniec bitwy. Projektując to rozwiązanie, pomyśleliśmy o dwóch rzeczach: będą gracze, którzy nie chcą być uznawani za zniszczonych na koniec bitwy, oraz gracze, którzy zadali poważne uszkodzenia i czują, że powinni mieć zaliczone zniszczenie na koniec bitwy. Zastanawialiśmy się nad oboma sposobami, ale chcielibyśmy pozostać przy oryginalnym projekcie, który nagradza stronę “atakującą” zniszczeniem na koniec bitwy i przynosi więcej fragów, co jest ogólnie lepsze. Mimo że obie decyzje sprawią, że niektórzy gracze nie będą zadowoleni, wybraliśmy projekt, który nagradza gracza, który zadał poważne uszkodzenia.

Niektórzy z was wspomnieli, że jedna z wiadomości była zbyt długa i zgadzamy się z tym. Komunikat “Zniszczenie poważnie uszkodzonego samolotu zostało zaliczone” został zmieniony na “Zaliczono zniszczenie poważnie uszkodzonego samolotu”.

Zapoznaliśmy się również z opiniami, że poważnie uszkodzone samoloty mogłyby mieć dodany znacznik, który odzwierciedlałby to dla innych graczy. Wolelibyśmy tego nie dodawać, ponieważ poważnie uszkodzony samolot nadal może być tak samo niebezpieczny jak zwykły samolot. Dodanie znacznika oznaczającego to może być mylące w niektórych przypadkach i chcielibyśmy zachować prostotę.

Wspomniano również o płonących samolotach. Pożary nie liczą się jako poważne uszkodzenia, ponieważ można je ugasić i nie mają one znaczącego wpływu na charakterystykę lotu. Jeśli jednak pożar spowoduje duże uszkodzenia części samolotu, o których wspomnieliśmy wcześniej w naszym artykule, będzie to liczone jako poważne uszkodzenie.

Pojawiły się również prośby o dodanie podobnej mechaniki do pojazdów naziemnych i okrętów. Chociaż dyskutowaliśmy o tym wewnętrznie, nie ma konkretnych planów w tym zakresie, ponieważ obecnie nie uważamy tego za konieczne.

Wreszcie, występowały pewne błędy, w których lekkie uszkodzenia były zaliczane jako poważne uszkodzenia, co powinno zostać naprawione. Jeśli jednak zdarzy ci się napotkać jakieś powiązane problemy po wydaniu tej mechaniki, zgłoś błąd tutaj, a my się temu przyjrzymy.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za przetestowanie nowej mechaniki i pozostawienie opinii! Jak już wspomnieliśmy, planujemy udostępnić tę nową mechanikę jeszcze w tym tygodniu. Bądźcie czujni!

1 Like

W zasadzie to mam jedno zastrzeżenie. Czy nie dało by się, żeby napis “Poważne uszkodzenie” posiadał inny kolor czcionki niż napis “Jednostka zniszczona”? Nie wiem jak innych, ale mnie to myli.

1 Like

No mogłoby to się jakoś wyróżniać.