Obiekt 775: Pancerny Naleśnik

Ten eksperymentalny, radziecki czołg wyposażony w lufową, gwintowaną wyrzutnię ppk kal. 125 mm pojawi się w War Thunder w nadchodzącej, dużej aktualizacji, zatytułowanej „Kings of Battle”

Obiekt 775: Samobieżny rakietowy niszczyciel czołgów, ZSRR, VI era.

Cechy:

  • Przeciwpancerne pociski kierowane!
  • Bardzo niska sylwetka (tak, te obrazki nie są ściśnięte, ten pojazd naprawdę tak wygląda)!
  • Bardzo niska prędkość cofania.
  • dwuosobowa załoga.

Historia pojazdu

Na początku lat 60-tych ZSRR rozpoczął prace nad obiecującym projektem średniego czołgu, wyposażonego w kierowane pociski rakietowe. Inżynierowie z Czelabińskiej Fabryki Traktorów zaprezentowali dwa prototypy dla tego projektu, oznaczonego jako Obiekt 775. Oba były wyposażone w przeciwpancerne pociski kierowane Rubin, wystrzeliwane z gwintowanej lufy. W 1968 roku projekt został zamknięty ze względu na koncentrację wysiłków na projekcie czołgu Obiekt 434 (który wprowadzono do produkcji jako T-64A). Jedyny zachowany egzemplarz Obiektu 775 jest eksponowany w Parku Patriotów w Kubince pod Moskwą.

Poznaj Obiekt 775!

Wraz z nadchodzącą dużą aktualizacją „Kings of Battle” Obiekt 775 zostanie dodany jako czołg zdolny do wystrzeliwania pocisków rakietowych, pojawiając się w drzewie badań ZSRR na VI erze. Ten czołg z pewnością ma wiele zalet choć cóż, nieco groteskowy wygląd. Jakkolwiek, przyjrzyjmy się tej maszynie!

Obiekt 775 powstał jako jeden z wariantów obiecującego, radzieckiego czołgu średniego (T-64 — przyp. tłum.), mający mieć na uzbrojeniu kierowane pociski rakietowe. Otrzymując kierowane pociski przeciwpancerne Rubin, czołg ten mógł wystrzeliwać je bezpośrednio z przypominającej armatę, lufowej wyrzutni. W grze pociski te są dość skuteczne, choć nie można powiedzieć, by były bronią ostateczną. Te ppk mogą przebić do 500 mm stali pancernej, co zwykle wystarcza do pokonania prawie każdego czołgu ze zwykłym, jednorodnym pancerzem. Pancerz reaktywny celu jednak może być poważnym utrudnieniem w jego eliminacji, gdyż głowica bojowa pocisku rakietowego typu Rubin nie jest tandemowa.

Pbierz tapetę:

Ciekawostka: Obiekt 775 był pierwszym, radzieckim czołgiem, mogącym wystrzeliwać pociski rakietowe całkowicie z wnętrza, przez gwintowaną lufę wyrzutni.

Jeśli się zastanawiacie — nie, nasz zespół grafików nie przyciął przypadkowo zdjęć do śmiesznych proporcji. Istotnie wóz jest dość szeroki i ma wyjątkowo niski profil, podobnie jak inne samobieżne, radzieckie, rakietowe niszczyciele czołgów, takie jak Szturm-S, co daje mu przewagę. Jednak w przeciwieństwie do tego pojazdu Obiekt 775 ma obrotową wieżę, która jest jedynym miejscem, w którym znajduje się załoga. Ta zaś składa się tylko z dwóch osób, dowódcy i kierowcy. Pomiędzy nimi znajduje się bębnowy automat ładujący na 7 sztuk pocisków, który zapewnia doskonałą szybkostrzelność.

Obiekt 775 jest zaskakująco dobrze chroniony jak na wóz tego typu i przeznaczenia. Górna i dolna przednia płyta kadłuba zbiegają się pod dużym kątem, a bardzo płaska, zaokrąglona wieża będzie często powodowała ześlizgiwanie się wrogich pocisków. Pancerz Obiektu 775 składa się z kombinacji hartowanej stali i materiałów kompozytowych, a także aluminium. Prędkość cofania wynosi zaledwie 5 km/h, a kolejną wadą jest brak termowizji, chociaż zwykły stary noktowizor znalazł się na wyposażeniu tego wozu.

Podczas bitew: Wskazówki dotyczące używania Obiektu 775 od Toma (Oxy), menedżera społeczności WT (TL): „Przeważnie tego rodzaju pojazdem należałoby działać z drugiej linii, biorąc jednak pod uwagę jego solidny pancerz i dużą szybkostrzelność, a także dobrą manewrowość, wóz sprawdza się w stylu gry jak normalnym czołgiem podstawowym. Obiekt 775 spisze się także prowokując przeciwnika do strzelania w swoją przednią płytę z małej odległości, choć należy manewrowaniem chronić otwór obserwacyjny i właz dowódcy”

W aktualizacji „Kings of Battle” Obiekt 775, radziecki, rakietowy niszczyciel czołgów znajdzie się w erze 6 drzewka sił lądowych ZSRR. Do tego czasu, śledźcie kolejne informacje! Do wozu!

Możesz znacząco przyspieszyć badanie Obiektu 775 za pomocą tego zestawu premium:

Zestaw T-55AM-1

Type 16 (FPS) Pack

ZESTAW ZAWIERA:

  • T-55AM-1

  • Konto premium na 15 dni

  • 2000 Złotych Orłów

  • 59.99 SKLEP

Rozpocznij badania nad radzieckimi pojazdami dzięki temu zestawowi startowemu:

Radziecki zestaw startowy

Japanese Starter Pack

ZESTAW ZAWIERA:

  • T-126

  • I-153-M62 Żukowskiego

  • Konto premium na 7 dni

  • 120000 Srebrnych Lwów

  • 7.99 SKLEP