Namer RCWS-30: Pustynny lampart

Pokażemy Wam dziś interesujący bojowy wóz piechoty, opracowany na podwoziu Merkavy, który wkracza na szczyt izraelskiego drzewka pojazdów naziemnych dzięki aktualizacji Seek & Destroy! Oto Namer RCWS-30!

Namer 30 : Czołg lekki dla Izraela na erę VII

Cechy:

  • Zabójcze działko kal. 30 mm
  • PPK Spike
  • Przyzwoita ochrona

Historia pojazdu

Aż do początku lat dwutysięcznych głównym transporterem opancerzonym Izraela był nadal amerykański M113, który po raz pierwszy wszedł do służby na początku lat 60. XX wieku. Stało się coraz bardziej oczywiste, że pojazd jest podatny na zagrożenia współczesnego pola bitwy. Rozpoczęto prace nad skonstruowaniem następcy, z wykorzystaniem podwozia czołgu Merkava. Po krótkim etapie badawczo-rozwojowym i udanych testach transporter oficjalnie w 2008 roku wszedł do służby w Siłach Obronnych Izraela. W 2016 roku Namer przeszedł eksperymentalną modyfikację, w ramach której został wyposażony w zdalnie sterowaną wieżę 30 mm oraz wyrzutnie pocisków Spike, tym samym z transportera opancerzonego stał się BWP-em.

Poznaj Namer RCWS-30!

Wkrótce, za sprawą aktualizacji Seek & Destroy, Namer RCWS-30 zajmie miejsce jako najlepszy lekki pojazd w izraelskim drzewku naziemnym. Wyposażony w niezwykle potężną broń i dysponujący dużą mobilnością, Namer znacznie wzmocni najwyższe ery i pomoże zróżnicować naziemne line-upy. Przejdźmy do detali!

Ta wersja Namera powstała w ramach badania koncepcji wyposażenia tych pojazdów w potężniejszą broń, dzięki czemu ma zupełnie inną, eksperymentalną konstrukcję. W odróżnieniu od Merkavy, zamiast wieży z armatą czołgową, Namer posiada zdalnie sterowaną wieżyczkę z działkiem kal. 30 mm. Armatka ta jest fantastycznie wszechstronna dzięki wysokiej szybkostrzelności i doskonałym właściwościom balistycznym. Ponadto transporter posiada parę podwójnych wyrzutni PPK Spike, które znacznie zwiększają możliwości przeciwpancerne i umożliwiają Namerowi na skuteczne ataki nawet z odległości do 4 km także na solidnie opancerzone cele!

Ciekawostka: Ponieważ Namer jest oparty na czołgu podstawowym Merkava, charakteryzuje się znacznie lepszym poziomem ochrony niż większość konkurencyjnych bojowych wozów piechoty. Nazwa wozu to swego rodzaju gra słów: Namer to skrótowiec od hebrajskich słów nagmasz merkawa (pol. dosł. transporter merkawa), ale oznacza także lamparta.

Pobierz tapetę:

Prawdopodobnie znasz bojowe wozy piechoty w War Thunder, więc wiesz, że wszystkie mają podobne cechy, takie jak mała masa i dobra mobilność. Namer również w pewnym stopniu trzyma się tej filozofii projektowania, jednak ze względu na odziedziczenie podwozia Merkavy, może pochwalić się znacznie lepszą ochroną niż większość bojowych wozów piechoty w grze. Chociaż ta cecha konstrukcji nie oznacza, że będziesz pędził jak R3, ale za to będziesz w stanie przetrwać dodatkowe strzały, zwłaszcza od innych bojowych wozów piechoty i samolotów. Jest to możliwe dzięki dobremu rozmieszczeniu kluczowych modułów i załogi za silnikiem, który działa jak dodatkowa bariera dla penetrujących pocisków. Zdalnie sterowana wieżyczka jeszcze bardziej zmniejsza narażenie załogantów na ostrzał.

Podczas bitew: Wskazówki od Dymitra, Lead Game Designera: „Na papierze masz dość mocny kadłub jak na bojowy wóz piechoty i bezzałogową wieżę z dobrze znaną z wielu pojazdów armatą 30 mm. Na swoim BR armata ta może przebić przednią dolną płytę kadłuba niektórych czołgów podstawowych, ale prawie zawsze bez zniszczenia celu. Nie atakuj więc czołgów podstawowych z przodu, strzelaj do nich z daleka PPK Spike, okrążaj i strzelaj z bliska w ich boki. Spróbuj też polować na inne BWPy i pozostałych lżej opancerzonych przeciwników. Nie zapomnij o rozpoznaniu – bardzo pomaga to Twoim sojusznikom.

Pociski Spike są również dobrze znane graczom z takich pojazdów jak Freccia, Vilkas, KF41. Mogą mile zaskoczyć i przynieść niespodziewanego fraga, ale nie możesz na nich polegać. W pełni zasługują na swoją nazwę – „wystrzel i zapomnij”. Zawsze żartuję na ten temat: „wystrzel i zapomnij o pocisku” J. Spike nie przeszkadzają, ale mogą przypadkowo przynieść nagrodę. Nie zapominajmy również, że przeładowują się one wystarczająco szybko w strefie przejmowania. Na otwartych mapach takie pojazdy stają się całkiem dobrymi obrońcami punktów: dzięki zwiadowi, działku automatycznemu skutecznemu w walce krótkodystansowej i „nieskończonych” PPK Spike.

Namer będzie dobrym uzupełnieniem naziemnych line-upów Izraela. Będziesz mógł go zbadać i wypróbować, gdy nadejdzie czas głównej aktualizacji Seek & Destroy. W międzyczasie bądź na bieżąco z aktualnościami, aby nie przegapić dobrych wieści. To na dziś tyle, powodzenia w bitwach!

2 Likes