Maszyny z Przepustki Bitewnej: P-51C-11-NT Mustang (Chiny)

Mustang to legendarny amerykański samolot myśliwski o napędzie tłokowym. Model, który dziś prezentujemy, służył w Chińskich Siłach Powietrznych. Będzie nagrodą lotniczą w nadchodzącym sezonie Przepustki Bitewnej!

P-51C-11-NT Mustang: myśliwiec, Chiny, era III. Premium.

Cechy:

  • Wysoka prędkość
  • Dobra prędkość wznoszenia
  • Możliwe wyposażenie bomb
  • Przeciętne uzbrojenie strzeleckie

Historia samolotu

Amerykańskie myśliwce Mustang zaczęły pojawiać się w Chinach w 1944 roku, pilotowane przez lotników Chińsko-Amerykańskiego Skrzydła Mieszanego (Chinese-American Composite Wing, CACW). Była to jednostka walcząca pod dowództwem Sił Powietrznych Republiki Chińskiej, będąca kolejnym wcieleniem sławnych “Latających Tygrysów”. Pierwszymi P-51, które otrzymali Chińczycy, były wersje B i C. Pod koniec wojny pojawiły się bardziej nowoczesne warianty. Później, po zwycięstwie Mao Zedonga w 1949, myśliwce weszły w skład Sił Powietrznych Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. W 1953 roku zostały ostatecznie wycofane ze służby ze względu na zużycie części i leciwość konstrukcji. Samoloty P-51 najdłużej służyły w Szkole Lotniczej nr 7, której kadeci ćwiczyli na nich kołowanie z lotnisk startowych.

Poznaj P-51C-11-NT Mustang!

P-51C-11-NT Mustang w służbie Chin będzie nagrodą lotniczą w nowym sezonie Przepustki Bitewnej, który rozpocznie się 24 kwietnia. Ten wysokiej klasy myśliwiec tłokowy produkcji USA z II wojny światowej, gdy już zawita do gry, będzie świetnym dodatkiem do wczesnych er chińskiego drzewa samolotów. Rzućmy na niego okiem!

Pobierz tapetę:

W grze chiński P-51C-11-NT Mustang jest formą przejściową od wersji wcześniejszych do bardziej zaawansowanych. Oto szczegóły: sercem nowego Mustanga jest wysokościowy silnik Packard V-1650-7 Merlin, który znacznie przewyższa wcześniejsze warianty z silnikami Alison niemal pod każdym względem! Co najważniejsze, zwiększył się pułap operacyjny, na który ten model może się wznieść. W bitwach swojej ery P-51C-11-NT będzie jednym z najszybszych samolotów dzięki dużej prędkości wznoszenia oraz zdolności do retencji energii. Idealna maszyna do ataku z większych wysokości, a następnie ucieczki i wzniesienia się – taktyki boom & zoom. Nowa wersja różni się od japońskiego P-51C-11-NT (premium) konstrukcją płetwy grzbietowej, która pomaga rozwiązać problem niewystarczającej stateczności samolotu.

Jeśli chodzi o uzbrojenie, w przeciwieństwie do późniejszych P-51, na uzbrojenie P-51C-11-NT składają się jedynie 4 karabiny maszynowe kal. 12,7 mm. Chociaż broń ta jest wystarczająco dobra w pojedynkach powietrznych, zestrzelenie bombowców i samolotów szturmowych będzie najprawdopodobniej wymagało kilku ataków i dodatkowej precyzji podczas strzelania. Mimo, że zniszczenie większego przeciwnika wymagać może nieco czasu, wrodzy strzelcy ogonowi nie powinni być szczęśliwi, gdy cię zobaczą — pamiętaj, aby dobrze w nich celować, aby pokazać, kto tu rządzi!

W momencie premiery P-51C-11-NT będzie drugim samolotem premium III ery w chińskim drzewku lotniczym. Dzięki tej nagrodzie będziesz mieć doskonały samolot, który pomoże w nauce podstaw walk powietrznych, a także znacząco przyspieszy badanie dolnych i średnich er samolotów Chin.

To już koniec dzisiejszego bloga! Uważajcie jutro, gdyż planujemy opowiedzieć Wam o nagrodzie pancernej, która będzie do zdobycia w przyszłym sezonie Przepustki Bitewnej. Póki co, udanych lotów!

Dla żartu w Google wpisałem “soviet P-51”, bo Sherman, P-47, T-34, Leopard, T-75 dla każdego, to czemu nie P-51 dla każdego? Wyskoczyła mi wikipedia
Teraz czekam na sowieckiego, wczesnego P-51. Powinno trochę skapnąć dla USA i dużo dla Wielkiej Brytanii, chociażby w malowaniach dla niewolników z Azji. Brytyjskie Mk.I-III będą miały inne silniki, więc trochę będą różnić się od reszty klonów.

Jest potencjał do klonowania, szkoda go nie wykorzystać. :-P

Oto szczegóły: sercem nowego Mustanga jest wysokościowy silnik Packard V-1650-7 Merlin, który znacznie przewyższa wcześniejsze warianty z silnikami Alison niemal pod każdym względem!

Nowa wersja różni się od japońskiego P-51C-11-NT (premium) konstrukcją płetwy grzbietowej, która pomaga rozwiązać problem niewystarczającej stateczności samolotu.

Jeśli chodzi o uzbrojenie, w przeciwieństwie do późniejszych P-51, na uzbrojenie P-51C-11-NT składają się jedynie 4 karabiny maszynowe kal. 12,7 mm.

Czyli klon 1:1 ze zmianą wizualną. Chiński to FR + inna owiewka lub SE + płetwa.
Karty P-51C-11-NT (JP), F-6C-10-NA (FR), J26 David (SE) chyba są identyczne (nie wiem jak w lotach, bo się nie znam). Do US nie mam porównania, bo nie mam wymaksowanego.

Szukanie kontr-gaijinowych bzdetów staje się ciekawsze od samej gry. Moje ostatnie znaleziska, po których przestałem, bo zamiast grać, to szukam i czytam.

1 Like

Ja za to oglądam różne filmy na YT, lubię szczególnie te z kanału Periscope Films.
Wczoraj nawet znalazłem na innym kanale gościa, który nagrywał podczas lotu zrzut bomb, napalmu, AGM i rakiet niekierowanych, podczas wojny w Wietnamie.
Bardzo ciekawe źródło wiedzy, które mogło by przynieść poprawę efektów wizualnych na bardziej realistyczne.
No ale Gaijin nie przyjmuje takich filmów jako źródło wiedzy, a szkoda.

1 Like

Jak to!? A strzelające korki szampana… czyli wieże czołgów wszelakich? Przecież to przeniesienie zapisu obrazów z filmów dokumentalnych! I nieważne są typy czy konstrukcje - wszystkie szampańsko cieszą oko. Immersyjnie ;)

Weź im nie podpowiadaj:) Choć bym się nie zdziwił jak w którymś BP dostaniemy mustanga z Boliwii:)