Maszyna dywizjonowa: F-5E FCU

Tajski myśliwiec odrzutowy F-5E Tiger II to nowa maszyna dywizjonowa, która zostanie dodana do japońskiego drzewka lotniczego w aktualizacji Alpha Strike!

F-5E FCU: Odrzutowy samolot myśliwski, Japonia, Era VII. Maszyna dywizjonowa

Cechy:

  • Dobre właściwości lotne
  • Wysoka odporność na przeciążenia
  • Pociski rakietowe powietrze-powietrze Python 3 i AIM-9P4
  • Duży wybór uzbrojenia przeciwko pojazdom naziemnym

Historia konstrukcji

Królewskie Tajskie Siły Powietrzne otrzymały pierwszy samolot typu F-5 pod koniec lat 60. XX wieku, w trakcie wojny w Wietnamie. Były przystosowane wyłącznie do pełnienia roli szturmowej. Pod koniec lat 70. kraj zaczął otrzymywać bardziej zaawansowane F-5E. W 1988 roku rozpoczęto modernizację części maszyn F-5E. Otrzymały one HUD, nowy celownik z komputerem balistycznym, przeciwśrodki zaradcze, RWR i możliwość przenoszenia rakiet powietrze-powietrze Python 3. Mimo, że Królewskie Tajskie Siły Powietrzne zaczęły używać myśliwców F-16, starsze F-5 pozostają w służbie do dziś.

Poznaj F-5E FCU!

Powitajcie dołączenie Królewskich Tajskich Sił Powietrznych do japońskiego drzewka lotniczego, które nastąpi dzięki dodaniu F-5E w aktualizacji Alpha Strike! Tajska wersja tego popularnego myśliwca wielozadaniowego jest jeszcze lepsza w pojedynkach powietrznych! A to dzięki uzbrojeniu w pociski powietrze-powietrze: krótkiego zasięgu, izraelski Python 3 oraz AIM-9P4. Ta ostatnia rakieta to nowość w grze. Zerknijmy uważniej!

Komentarz Deweloperów: Dodajemy tajski F-5E FCU do Japonii jako maszynę dywizjonową, aby wzmocnić to drzewko powietrzne o interesującą opcję, ponieważ Japonia ma bardzo ograniczony wybór krajowej konstrukcji nowoczesnych samolotów odrzutowych. Oprócz bitew powietrznych, ten myśliwiec będzie również przydatny w walkach naziemnych dzięki odpowiedniemu asortymentowi uzbrojenia – wspomoże line-upy sił lądowych Japonii. F-5 to popularny samolot w War Thunder, który wielu z Was zna. Tajlandia natomiast jest geograficznie położona dość blisko Japonii, a obydwa kraje łączą wzajemnie dobre relacje.

Odrzutowców typu F-5 nie trzeba przedstawiać. Można je zobaczyć w niemal każdej bitwie powietrznej wyższych er. Wielu pilotów powie, że ten myśliwiec jest jednym z ich ulubionych w grze. Jest kompaktowy i szybki, doskonale reaguje na stery niezależnie od pułapu oraz dobrze sprawdza się w walkach powietrznych. Oprócz tego świetnie sprawuje się też w atakach na cele naziemne w roli szturmowca!

Pobierz tapetę:

Podsumowując, tajski F-5E FCU nie tylko dziedziczy wszystkie zalety F-5 znanych z amerykańskiego i chińskiego drzewka lotniczego, ale ulepsza je. Na początek przywitajmy w War Thunder nową rakietę powietrze-powietrze: AIM-9P4 Sidewinder! Pocisk ten jest dość skuteczny na krótkim dystansie. Wywodzi się z AIM-9P, ale w przeciwieństwie do niego jest wyposażony w wieloaspektową głowicę poszukiwawczą. Oprócz tego, samolot można wyposażyć także w tej samej klasy, doskonały pocisk Python 3, który jest znany ze swojej dużej zwrotności i najlepiej nadaje się do pojedynków powietrznych na krótkim dystansie. Na koniec – mamy na pokładzie radar oraz RWR, możemy też wystrzelić 45 flar i dipoli. Masz wszystko, czego potrzebujesz do bitew powietrznych!

Ciekawostka: Książę Korony Maha Vajiralongkorn (król Tajlandii Rama X od 2016 r.) osobiście pilotował myśliwce odrzutowe F-5.

Oprócz celnej armaty automatycznej kal. 20 mm umieszczonej w nosie, F-5E FCU może pomieścić pod kadłubem zasobnik z działkiem kal. 30 mm GAU-13/A, co jest przydatne w walce powietrznej, a nawet przeciwko czołgom. Właśnie, à propos czołgów…

Podobnie jak inne F-5E, myśliwiec ten oferuje szeroki zakres uzbrojenia do ataku na cele naziemne. Możesz atakować czołgi z dużej odległości i wysokości maksymalnie czterema precyzyjnymi AGM-65B. W razie potrzeby do użycia z bliższych odległości są też zwykłe rakiety niekierowane. Na pięciu pylonach będziesz mógł podwiesić ponad 7 ton uzbrojenia: bomby zwykłe i zapalające, rakiety Mighty Mouse i Zuni. Aby ułatwić celowanie, F-5E FCU posiada komputer balistyczny, który z pewnością pomaga w bitwach. Został zainstalowany dzięki tajskiemu programowi modernizacji.

F-5E FCU Królewskich Tajskich Sił Powietrznych to maszyna dywizjonowa. Możesz ją zdobyć za punkty aktywności dywizjonu, jeśli należysz do któregoś, lub kupić za Złote Orły, kiedy tylko chcesz. Ten niesamowity i interesujący samolot jest doskonałym dodatkiem do Japonii w każdym trybie gry!

1 Like