Kings of Battle - Odpowiedzi na pytania z serwera testowego

Zrzut ekranu 2023-10-30 151012

Cześć wszystkim. Zebraliśmy przyzwoitą liczbę pytań z kilku różnych platform i zebraliśmy najczęściej zadawane pytania w odpowiedzi na serwerze testowym. Dziękujemy za pozostawienie komentarzy, sugestii i opinii podczas ostatniej sesji!

Samoloty

P: Czy w związku z wprowadzeniem Typu 81 z bardzo zaawansowanym pociskiem przeciwlotniczym na podczerwień, a także innymi ulepszeniami pocisków na podczerwień i dodaniem nowych nosicieli takich pocisków, możesz nam powiedzieć coś o długo zgłaszanych kwestiach limitu przeciążeń Mistral / Stinger?
O: Podczas gdy obecnie nadal przeglądamy źródła przedstawione w tych raportach i zbieramy własne, podejrzewamy, że limit 20-22G wymieniony w tych raportach może być szczytowym przeciążeniem w momencie, gdy powierzchnia sterowa znajduje się w płaszczyźnie manewru. Średnie przeciążenie 20G dla pocisku tego typu jest zasadniczo niemożliwe ze względu na niewielki obszar powierzchni aerodynamicznych oraz fakt, że pociski tego typu mają jednokanałowe naprowadzanie z pojedynczym sterem, który wytwarza naprzemienny moment sterujący nachyleniem i odchyleniem pocisku. Nakłada to ograniczenie na możliwości manewrowe pocisku, ponieważ powierzchnie sterowe wytwarzają moment sterujący w pożądanym kierunku tylko przez pół obrotu pocisku. Mówiąc o połowie obrotu, nieco przesadzamy, ponieważ w ten sposób wykluczamy z obliczeń czas na zmianę steru, która jest wykonywana cztery razy na obrót pocisku.
Niemniej jednak planowana jest rewizja ustawień autopilota i dynamiki pocisku, jednak nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby ogłosić jakiekolwiek daty

P: F-111 ma obecnie AIM-9B, ale wygląda na to, że AIM-9E/J/P są możliwe. Czy zastanawiano się nad ulepszonymi pociskami dla tego samolotu?
O: W pierwszej kolejności chcemy przyjrzeć się skuteczności samolotu z obecnymi pociskami (AIM-9B), ponieważ nie chcielibyśmy zwiększać BR samolotu z powodu innych typów pocisków. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, wrócimy do tej kwestii i dokonamy przeglądu wyposażenia samolotu w przyszłości.

P: Obecnie MiG-29SMT posiada R-73, podczas gdy MiG-29G ma R-60MK jako jedyną opcję. Czy R-73 zostanie dodany jako opcja magazynowa także dla wariantu G?
O: Tak, usuniemy R-60MK z MiG-29G i będzie on miał 2 x R-73 jako wyposażenie opcjonalne.

P: Czy F-16C i Barak II otrzymają możliwość wyznaczania celów dla radaru za pomocą HMD?
O: Tak, zarówno one, jak i Mirage 2000-5F otrzymają taką możliwość.

P: Wraz z ostatnimi zmianami w BR i innymi niedawnymi dodatkami, kilka samolotów w 11.3 ma teraz AIM-9L i/lub Pythona 3. Czy rozważano wprowadzenie AIM-9L także dla brytyjskich Phantomów?
O: Przyjrzeliśmy się temu w oparciu o informacje zwrotne, jednak brytyjskie Phantomy są już dobrze zbalansowane pod względem ogólnej skuteczności przy ich obecnej Klasyfikacji Bitewnej, biorąc pod uwagę ich obecne wyposażenie. Dodanie AIM-9L do tych samolotów prawdopodobnie naturalnie zwiększy ich skuteczność i w rezultacie podniesie ich BR do 11,7. Wzrost BR do 11,7 może również prowadzić do wzrostu ery, jednak obecnie Wielka Brytania ma łącznie 4 samoloty na erze VII. Należy więc wziąć pod uwagę wiele czynników, które obecnie oznaczają, że dodanie bardziej zaawansowanego uzbrojenia nie jest obecnie odpowiednie.

P: Czy możemy spodziewać się dodania większej liczby odrzucanych zbiorników w tej aktualizacji?
O: Obecnie skupiamy się na wielu innych obszarach głównej aktualizacji, więc w tej nie będzie nowych opcji dodatkowych zbiorników paliwa. Planujemy jednak kontynuować prace nad nimi i z pewnością dodamy ich więcej w przyszłych dużych aktualizacjach.

P: Czy rozważacie dodanie bomb przeciwpancernych do niektórych japońskich samolotów, z których zostały one usunięte jakiś czas temu?
O: Przeanalizujemy tę kwestię i przekażemy bomby samolotom, które powinny je mieć.

Śmigłowce

P: Czy w związku z tym, że AH-129D i Tiger HAD Block 2 otrzymały Spike, są jakieś plany, by Saraph również je otrzymał?

O: Wymaga to głębszego zastanowienia, zanim będziemy mogli to stwierdzić z całą pewnością.

P: Na serwerze deweloperskim AH-129D ma elementy MAWS na swoim modelu 3D, ale nie ma jeszcze tej funkcji. Czy jest to planowana funkcja?

O: Tak, pojazd nie został w pełni skonfigurowany podczas sesji serwera testowego, ale otrzyma funkcjonalność MAWS.

P: Czy macie jakieś plany dotyczące kokpitów AH-64 i IHADSS HMD?

O: Tak, stopniowo dodajemy kokpity dla helikopterów, a także nowe funkcje dla nich. Nie podajemy jednak żadnych dat.

P: Czy planujecie dodać wskazania i funkcjonalność TopOwl HMSD do Tigerów, Rooivalk i AH-1Z?

O: To samo tutaj - nie możemy się doczekać dodania nowych interesujących funkcji również dla kokpitów, ale mamy takie plany.

Pojazdy naziemne

P: Czy wraz z dodaniem francuskiego M26 możliwe jest, że zobaczymy wariant M26A1?

O: Obecnie w drzewku francuskim planujemy uwzględnić standardowy model M26. Nie wykluczamy jednak włączenia innych członków rodziny Pershing lub nawet Patton w przyszłości do francuskiego drzewka.

P: Czy macie jakieś plany dotyczące pocisków AP dla AMX-10P? Może także pocisk MILAN? SUB-I-II ma obecnie ten sam BR co AMX, ale ma DM63 i lepsze kąty elewacji. Czy planowane są jakieś ulepszenia?

O: DM63 zostanie również dodany dla AMX-10P. MILAN dla tej jednostki nie jest jednak obecnie planowany, ponieważ spowodowałoby to podniesienie BR. Jeśli chodzi o kąty elewacji, ma on podobne wartości jak na przykład Wiesel 1A4, który jest nadal bardzo skuteczny przy swoim BR wynoszącym 7,3.

P: Wygląda na to, że węgierski Leopard 2A4 otrzymał nowy model na serwerze deweloperskim, ale nadal występuje kilka zgłoszonych problemów. Głównie chodzi o nieprawidłowe wyrzutnie granatów dymnych i bagażnik dachowy. Czy zostaną one jeszcze naprawione?

O: To dopiero pierwszy etap naszych ulepszeń modelu węgierskiego Leoparda 2A4. Rzeczywiście planujemy rozwiązać pozostałe problemy.

P: Wygląda na to, że Leopard 40/70 ma na zewnątrz załogę z czasów II wojny światowej. Czy to zamierzone?

O: Obecnie nie posiadamy modeli załogi z epoki odpowiednich dla tego pojazdu, ale w przyszłości planujemy je zastąpić, gdy będzie to możliwe.

P: Leopard 40/70 wydaje się mieć niski BR dla podwozia, na którym się znajduje. Czy rozważacie dodanie pocisków HE-VT i podniesienie jego BR?

O: Chcemy, aby Leopard 40/70 wypełnił lukę w progresji i nie uważamy dodania go za nowy pancerz. Otrzyma on jednak podniesienie BR do 5.0 i zostanie przeniesiony do ery IV.

P: Nowe osłony sabotów na działkach automatycznych wydają się same w sobie zadawać spore obrażenia. Czy planujecie to zmienić?

O: Tak, zadawały więcej obrażeń niż powinny. Co więcej, po dalszych badaniach doszliśmy do wniosku, że osłony dla małych kalibrów były często wykonane z plastiku, więc usunęliśmy je całkowicie dla działek automatycznych, których to dotyczyło. Na działach, gdzie takie osłony mogły zadawać znaczne obrażenia, nadal są obecne, ale będą zadawać mniejsze obrażenia i mieć mniejszą penetrację niż na serwerze tetsowym.

Ponadto znacznie zmniejszyliśmy penetrację osłon dla dział wysokiego kalibru, na przykład największe dla dział 125 mm penetrowały do 80 mm pancerza, podczas gdy obecnie ich maksymalna penetracja sięga zaledwie 30 mm.

P: Skoro dodaliście M109 do różnych krajów innych niż USA - czy planujecie dodać podobne krajowe jednostki artyleryjskie?

O: Tak, oczywiście, że tak. Ponieważ wykazują zainteresowanie - mogą w końcu wejść do gry.